• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ajde da malo osvjezimo temu ursus koliko vam trose na ral oranja 8 do 12 litara ako su uvijeti reci cemo normalni ( da nije pre mokro i to)

Meni je poslje jednorednog berača, 2x12 imt, oko 10l, ma potrošač nije nikakav.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Meni je poslje jednorednog berača, 2x12 imt, oko 10l, ma potrošač nije nikakav.

hvala bogu da je netko skuzio da je tema jos ziva hehe da nije velik potrosac ali bome je meni maznuo oko 15 litara po rali malo sam ga spanao i bilo je veliko blato sad ovu jesen...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
sta se tice polozaja neki dan sam imao kolinje i dizao sam svinju sa rukom za traktor i sad je problem bio sljedeci na polozaj P radi savrseno spusti ruku nisko i imas regulaciju polozaja ALI NECE DIC VISOKO DIGNE TOLIKO DA JE SVINJI GLAVA NA zemlji, e onda ja prebacujem na polozaj S onda digne do neba ali se nece nisko spustit ***** poljake i njihov hidrauklik...
Ti moraš (ako hočeš proči bez rastavljanja i popravljanja polužja) nači položaj koji tebi najviše odgovara i na ovaj način ga učvrstiti i tak raditi.

1041208mala.jpg
 

daki

Novi član
Tu od
8 Srp 2009
Poruka
23
Bok svima!
Znam da se već pričalo oko hidraulike i prije, ali evo ja ću reći kako kod mene funkcionira. Znači S položaj je plivajući i koristi se za oranje i slično. Kad se poluga za podizanje hidraulika spusti do kraja onda ruke se malo podignu, a kad se podigne za otprilike 1-2cm onda se ruke spuste do kraja. U "S" položaju hidraulik mjeri opterećenje i diže se i spušta kako bi opterećenje bilo stalno jednako, zato se i zove plivajući položaj. To se automatski regulira na ventilu koji stišće toplink. Primjer: kad oreš na dubinu od 20cm i plug recimo naiđe na humku, toplink stišće ventil i plug se podiže kako bi dubina ostala jednaka. U položaju "P" (kruti položaj) hidraulik je u postojanom položaju u odnosu na traktor. Tako da za sve ostale poslove koristi se ovaj položaj. Jako važno je da ti nivo hipenola (ulja u getribi i hidrauliku) bude preko 25 litara. Čak u uputstvu traktora piše da kad se traktor koristi na brdovitim terenima (što je obično slučaj u našem kraju) mora biti 31 litara ulja unutra. Nedostatak ulja se posebno primjeti kad pokušavaš podići hidraulik dok je traktor okrenut nizbrdice pa neće podignut ili sporo diže. Još postoji položaj između S i P koji je mješoviti, odnosno kombinirani, ali neznam primjer kad se to koristi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Bok svima!
Znam da se već pričalo oko hidraulike i prije, ali evo ja ću reći kako kod mene funkcionira. Znači S položaj je plivajući i koristi se za oranje i slično. Kad se poluga za podizanje hidraulika spusti do kraja onda ruke se malo podignu, a kad se podigne za otprilike 1-2cm onda se ruke spuste do kraja. U "S" položaju hidraulik mjeri opterećenje i diže se i spušta kako bi opterećenje bilo stalno jednako, zato se i zove plivajući položaj. To se automatski regulira na ventilu koji stišće toplink. Primjer: kad oreš na dubinu od 20cm i plug recimo naiđe na humku, toplink stišće ventil i plug se podiže kako bi dubina ostala jednaka. U položaju "P" (kruti položaj) hidraulik je u postojanom položaju u odnosu na traktor. Tako da za sve ostale poslove koristi se ovaj položaj. Jako važno je da ti nivo hipenola (ulja u getribi i hidrauliku) bude preko 25 litara. Čak u uputstvu traktora piše da kad se traktor koristi na brdovitim terenima (što je obično slučaj u našem kraju) mora biti 31 litara ulja unutra. Nedostatak ulja se posebno primjeti kad pokušavaš podići hidraulik dok je traktor okrenut nizbrdice pa neće podignut ili sporo diže. Još postoji položaj između S i P koji je mješoviti, odnosno kombinirani, ali neznam primjer kad se to koristi.
Na Ursusu :?:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Na urusus ne, na zetoru da.
Ako je na ursusu ta ručica između, hidraulik neradi..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Na urusus ne, na zetoru da.
Ako je na ursusu ta ručica između, hidraulik neradi..
Radi samo svakak, a ako je polužje ispravno trebal bi kad povučeš ručicu od hidraulika sam preskočiti u jedan od položaja S ili P.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Kod mene je znao zaglavljivat hidraulik, digne i neće da spusti, bila jedna polugica smotana.. Stavim u sredinu i spusti, inače je tako ili jedan ili drugi položaj, ali kad je to napravljeno s ''kiruškom preciznošću'' pa u svakom položaju nakon par godina dobije lufta da moraš tražit gdje radi.
Na puno njih sam vidio ukrućeno žicom, jer se pomakne i kad radiš samo s polugom za dizanje-spuštanje.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ti moraš (ako hočeš proči bez rastavljanja i popravljanja polužja) nači položaj koji tebi najviše odgovara i na ovaj način ga učvrstiti i tak raditi.

1041208mala.jpg

a u cemu je kvar u mojoj hidrauluci da dak dite kak dize i od kakvog je materjala taj gornji poklopac?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Bok svima!
Znam da se već pričalo oko hidraulike i prije, ali evo ja ću reći kako kod mene funkcionira. Znači S položaj je plivajući i koristi se za oranje i slično. Kad se poluga za podizanje hidraulika spusti do kraja onda ruke se malo podignu, a kad se podigne za otprilike 1-2cm onda se ruke spuste do kraja. U "S" položaju hidraulik mjeri opterećenje i diže se i spušta kako bi opterećenje bilo stalno jednako, zato se i zove plivajući položaj. To se automatski regulira na ventilu koji stišće toplink. Primjer: kad oreš na dubinu od 20cm i plug recimo naiđe na humku, toplink stišće ventil i plug se podiže kako bi dubina ostala jednaka. U položaju "P" (kruti položaj) hidraulik je u postojanom položaju u odnosu na traktor. Tako da za sve ostale poslove koristi se ovaj položaj. Jako važno je da ti nivo hipenola (ulja u getribi i hidrauliku) bude preko 25 litara. Čak u uputstvu traktora piše da kad se traktor koristi na brdovitim terenima (što je obično slučaj u našem kraju) mora biti 31 litara ulja unutra. Nedostatak ulja se posebno primjeti kad pokušavaš podići hidraulik dok je traktor okrenut nizbrdice pa neće podignut ili sporo diže. Još postoji položaj između S i P koji je mješoviti, odnosno kombinirani, ali neznam primjer kad se to koristi.



susjed koliko tebi digne ruke kad je u p polozaju da li isto kao kad je u s?
 

daki

Novi član
Tu od
8 Srp 2009
Poruka
23
Pa negdje isto otprilike u obadva položaja, ali pod velikim teretom, mislim da u P diže više, jer onda pumpa gura ulje do kraja koliko ide. Meni je ta ručica stalno u P položaju osim kad orem, onda je stavim u S. Prethodni vlasnik traktora ju je stalno držao između. Kako sam pročitao u uputstvu (str.42-46), a imate ga nekoliko stranica prije u ovoj temi, piše da kad je "poluga za izbor načina rada" u P položaju, a poluga hidraulika dolje, to služi za prebacivanje tereta i upravo to se događa. Znači kad spuštaš neki teški priključak, a polugu spustiš naglo do kraja dolje, hidraulik se spušta sporo, a lagane priključke uopće nespušta do kraja, a ako treba ići do kraja onda malo podigneš polugu (tako je kod mene). U tom istom uputstvu također piše o tom mješovitom položaju, koji je na sredini i koristi se pri radu sa plugom bez kopirnog kotača. Kak sam ja skužio ovdje hidraulik pri nastanku otpora podiže plug samo upola nego što bi ga podigao u S položaju. U položaju S se radi navodno na velikim parcelama sa različitom strukturom tla, gdje dubina brazde nije prioritet, također zgodno sa plugom bez kopirnog kotača. Ono što ima na Zetoru, a prikazano je u ovom istom uputstvu, ali u stvarnosti ne postoji kod Ursusa, je "Poluga brzine reakcije". Ovom polugom se balansira protok ulja u razvodniku između vanjskog i unutarnjeg kruga. Do sad nisam vidio na niti jednom Ursusu C-355 i C-360 ovakvu polugu, iako postoji oznaka na odljevku (poklopcu hidraulike), na tom mjestu rupe za eventualnu polugu uopće nema.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pa negdje isto otprilike u obadva položaja, ali pod velikim teretom, mislim da u P diže više, jer onda pumpa gura ulje do kraja koliko ide. Meni je ta ručica stalno u P položaju osim kad orem, onda je stavim u S. Prethodni vlasnik traktora ju je stalno držao između. Kako sam pročitao u uputstvu (str.42-46), a imate ga nekoliko stranica prije u ovoj temi, piše da kad je "poluga za izbor načina rada" u P položaju, a poluga hidraulika dolje, to služi za prebacivanje tereta i upravo to se događa. Znači kad spuštaš neki teški priključak, a polugu spustiš naglo do kraja dolje, hidraulik se spušta sporo, a lagane priključke uopće nespušta do kraja, a ako treba ići do kraja onda malo podigneš polugu (tako je kod mene). U tom istom uputstvu također piše o tom mješovitom položaju, koji je na sredini i koristi se pri radu sa plugom bez kopirnog kotača. Kak sam ja skužio ovdje hidraulik pri nastanku otpora podiže plug samo upola nego što bi ga podigao u S položaju. U položaju S se radi navodno na velikim parcelama sa različitom strukturom tla, gdje dubina brazde nije prioritet, također zgodno sa plugom bez kopirnog kotača. Ono što ima na Zetoru, a prikazano je u ovom istom uputstvu, ali u stvarnosti ne postoji kod Ursusa, je "Poluga brzine reakcije". Ovom polugom se balansira protok ulja u razvodniku između vanjskog i unutarnjeg kruga. Do sad nisam vidio na niti jednom Ursusu C-355 i C-360 ovakvu polugu, iako postoji oznaka na odljevku (poklopcu hidraulike), na tom mjestu rupe za eventualnu polugu uopće nema.


meni kad je na P super radi ali ne dize dovoljno jednostavno sve mi se vuce po zemlje od tannjuraca do plug a kad je na S onda dize visoko ali ak je neki laki prikljucak nece spustit se hidraulik do poda morat cu otic do nekog tko ima ursusa da vidim kak dize ili to popravit nekak neznam sta bi to moglo bit da mene tak jebe ulje je na maximumu
 

daki

Novi član
Tu od
8 Srp 2009
Poruka
23
meni kad je na P super radi ali ne dize dovoljno jednostavno sve mi se vuce po zemlje od tannjuraca do plug a kad je na S onda dize visoko ali ak je neki laki prikljucak nece spustit se hidraulik do poda morat cu otic do nekog tko ima ursusa da vidim kak dize ili to popravit nekak neznam sta bi to moglo bit da mene tak jebe ulje je na maximumu

Pa navrati do mene, ja ti živim u Kutinici. Popićemo kavu i po neku rakiju, pa skupa pregledamo kako je kod mene.
Pozdrav! :)
Šaljem ti mob na P.P.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
a u cemu je kvar u mojoj hidrauluci da dak dite kak dize i od kakvog je materjala taj gornji poklopac?
Kvar kod tebe je najvjerojatnije ovdje negdje.
Ona dva kotačića uglavnom ne voze kud treba jer ima puno lufta na bolcnima i polugama.
Poklopac je guseni.

92315269.jpg
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Performanse Ursusa C-360 sa 16.9 gumama? Zanima me kako se traktor ponasa sa tom dimenzijom guma, ako ih je netko stavio kako je isao medo?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Evo danas sam otisao po utege koji idu na prednje felge.Covjek ima Ursusa 355 1976.god.jos uvijek izgleda ok ali odradio je svoje.On te utege nikad nije stavio na traktor.Malo ih je vrijeme pojelo ali jos su dosta teski hehe.Komad ima 15 kg tako da je to dodatnih 60 kila naprijed sad se nece valjda tak lako dizat u sumi.Neki sarafi su ostali neke sam stavio nove kad operem traktor stavit cu ih pa cu poslikat jos pozzz.....



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Znaš možda dal pašu i na felge od 335 ?

mislim da pasu koliko sam usporedivao po slikama mislim da su to iste felge a i vidim da imaju rupe na felgi tako da se vj mogu stavit ako ti se da izmjeri razmak rupa jedna do druge pa cu ti rec koliko je od sarafa do sarafa razmak pozzz
jos da mi je nabavit za zadnje kotace hehe
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da li ima za kupit onih rucica za hidrauliku i onu rucicu kaj je za kipu da li cijeli taj komlet ima za kupit drugi ona rucica od hidraulike mi je poderana i pada mi rucica nece stajat na jednom mjestu. Dotezao sam onaj saraf ali onda se tesko radi sa rucicom
 

Najnoviji postovi

Na vrh