• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Prednji desni se vrti dvaput brže nego kaj treba, zato jer lijevi stoji.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
To je jednostavno zakon diferencijala, barem koliko sam ja skuzio kako on radi.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Onda kod mene nekaj ne valja ako jedan stoji drugi se ne vrti bržije.
U redu je to sve kod tebe Željac, to tak mora biti, vjeruj meni..... jer ako te ovi uvjere u suprotno opet buš prašak i omekšivač na poklon nosil :drink:
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Kod traktora koji nemaju šperu na prednjoj vuči obično uvijek proklizuje samo jedan točak dok ovi koji imaju šperu kod njih uvijek vrte obadva točka a zna se desiti ako se previše optereti prednji kraj da onda i kod njih nekad se okreće samo jedan točak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Normalno da je u redu samo se zezam u pitanju je tromost oka isto kad proklizava u dol pa izgleda kao da se vrti u natrag.
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
29
Molim da mi neko pošalje link ili sliku strujne sheme za Ursus C360 ako ima.hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Keramika je bolja, ali kad ode, a s vremenom sve ode, podere frikcionu ploču i zamajac. Ja sam za običnu a ti ako imaš problem zbog prednje vuče radije pređi na 310 i nebuš imal problema.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Nemam nikakvih problema sa prednjom vučom,a ovo je već druga lamela kako je treba mjenjati u 4 godine a traktor dosta radi u šumi,prijatelj je stavio na Zetora 7245 tu keramičku lamelu i kaže da je bolja od ove obične pa reko da i ja pitam ovdje koja je bolja.A misliš kad se lamela potroši da onda ove nitne (ili zakovice)mogu poderati frikcionu ploču i zamajac
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Keramika dere, ta lamela vozi dok je keramičkih pločica gore bez proklizavanja.
Imam negdje slike, a i stavljal sam u temu o Zetoru kak to izgleda kad se rastavi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
radije pređi na 310 i nebuš imal problema.

Kod mene večina 77xx prešla na 310 jer je 280 znala proklizati a kod promjene kuplunga nije velika razlika (tokar i veča frikciona .)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako je zapečen zamašnjak svaka lamela će proklizavati. Prođi sa brusnim papirom potisnu ploču i zamašnjak.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Danas stavljena keramička lamela i mogu reći da sam zadovoljan.Kad sam probavao lamelu onda sam traktor naslonio prednji kraj na stablo,uključio prednju vuču,ubacio u drugu brzinu i gas do poda i sve četiri točka su kopala,a drugi put sam ubacio u treću, pustio ga nizbrdo da ide unazad i onda naglo pustio kvačilo i tad su svi točkovi zašlajfali a tako sam pokušao i u četvrtoj i lamela nije klizala.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,385
Danas stavljena keramička lamela i mogu reći da sam zadovoljan.Kad sam probavao lamelu onda sam traktor naslonio prednji kraj na stablo,uključio prednju vuču,ubacio u drugu brzinu i gas do poda i sve četiri točka su kopala,a drugi put sam ubacio u treću, pustio ga nizbrdo da ide unazad i onda naglo pustio kvačilo i tad su svi točkovi zašlajfali a tako sam pokušao i u četvrtoj i lamela nije klizala.

Bome se lamela dobro "naznojila" kad si radio ispit nizbrdo.
 

dado0803

Član
Tu od
14 Pro 2013
Poruka
33
Bok ljudi. Jedno pitanje pa ako tko ima da odgovori. S kojeg Zetora paše kabina na velikog Ursusa? Hvala unaprijed.
 

Najnoviji postovi

Na vrh