• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,385
Mogla bi pasati sa onih zetora 4511,5911, 6911(ima jedan u krašićkom kraju 5911 sa prednjim pogonom i ima onu široku kabinu za ursusa), ali nemojte me držati za riječ. Makar ja nebi razmišljal puno kad ima nova kabina original za ursulu 360, ona široka sa šiberdahom i reflektorima na njoj.
I ona Orašje nije loša ako se još proizvodi, a mislim da sam i vidio na njuškalu takvu kabinu za ursusa 360 polovnu..

Na kraju krajeva ni jedna kabina sa nekog drugog traktora druge marke neće pasati na neki drugi traktor u šeraf.
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Hoces kupiti Orasje stariju tipu od mene?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Boris lamela nije problem toliki a sta kad se raspadne mjenjac diferencijal ili nesto trece.
To se odradi puno lakse na mjestu probas jel motor stao odma cim lamela uhvati u petoj ako bas moras provjeravati.
Ako drzi u transportnoj drzat ce i u manjim brzinama a nelomis traktor da bi lamelu izpitao.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Znam Željko,ispitao sam i tako u petoj ali morao sam ga malo forsirati da vidim jel sve kako treba da bude.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,385
Evo ovako bi morao izgledati ursus C-360 bez prednjeg pogona :icon_weed:
Ove prednje široke gume i hidraulika su mi mrak! :D

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KA_ebw8I_cQ[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
I ovako je lagan naprijed pa sa nekim priključkom iza u mekanoj zemlji samo kliže. Ovo super izgleda, ali jedino sa dobrim utezima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Ovaj je još kraći jer je gore poljski Perkins.
Lagan prednji kraj je prednost za prednju hidrauliku. A ima bome i hrpu kila u kotačima.

Marko, lijep ti je video :(clap)::icon_thumright:
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Meni ljepše izgleda kad je u crvenoj (naradzastoj)boji i kad ima ovu našu orašje veliku kabinu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Crvena limarija, crna kabina, crni trap i srebrne felge.
Kombinacija savršena.

Kad-tad.......
390bf4223f12caf95f139f4cf3bced13.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Ovaj je još kraći jer je gore poljski Perkins.

Još ja gledam sve mi nekak nije jasno ali nisam štel da nebu opet bezveze natezanja. Sad opet gledam, on ima 3 cilindra. Nisam to prije primjećival na ursusu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
ZJ, koji video?
Onaj gdje mijenjaš kotače.

Još ja gledam sve mi nekak nije jasno ali nisam štel da nebu opet bezveze natezanja. Sad opet gledam, on ima 3 cilindra. Nisam to prije primjećival na ursusu.
Videl sam ih još '89. u Poljskoj, ali nikad nisam videl ni jednoga pri nama.
Po meni bi taj motor nekak više pristajal na maloga U335.
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Aha, hvala ZJ. Skinio neku aplikaciju pa isprobao. Fora mi je ispalo.

Ima ih u Poljskoj dosta tih sa Perkins motorima. Kod nas nikada jisam to vidio.
Nisam bas primjetio da se stide istog posla kao sto ovaj standardni sa 4 cilindra radi.

Postojao je i model C-360 3D, to je bio model sa Deutz motorom. Koliko me sjecanje sluzi taj je ostao samo na prototipu. Ne znam kakakv tocno motor je bio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Crvena limarija, crna kabina, crni trap i srebrne felge.
Kombinacija savršena.

Kad-tad.......
390bf4223f12caf95f139f4cf3bced13.jpg

O takvoj kabini sam i ja razmišljal no problem je kaj svake godine skidam kabinu pa mi to problem dok ovu staru skinem za manje od 10 minuta .
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
U čemu je problem kad je traktor u brzini i kad držim nogu na kvačilu na granici kad treba krenuti on se sav trese,jel možda zato što lamela nije poštelana kako treba ili je nešto drugo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh