• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kupi mu novi zupčanik i miran, tako je i kod mene na ovom solcu Ursusu, ali ja bih trebao samo okrenuti pošto je s druge strane dobar, nije okrunjen. Na kvačilu ako hoćeš provjeri druk ležaj, na korpi one opruge da nisu možda oslabile, eto otprilike to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,012
Probaj kaj je s semerinzima na spojničkim osovinama, ovaj na radilici ti isto malo bali, promjeni šeširiče ispod capica, obavezno provjeri kakve su opruge koje vračaju capice jer je poslije sex za promjeniti, obrusi šarafe koji prolaze kroz kvačilo ako su zajeđeni, lamele je sad prilika zamjeniti mada to i nije tak pre masno.
Sam vijenac bi ja popravil i okrenul jer to vozi još 10 let. Naravno, zakrenul bi ga kak Puknuti veli.
Štelaj na 35-42, ali vodi računa da je to orijentacioni podatak i ovisi koliko su ti opruge oslabljele......
Ležaj u zamajcu po potrebi, a potisni obavezno jer mi se čini da nije u vrlom stanju, same capice još imaju prolaz, osigurač zamajca obavezno stavi novi ako je ovaj ne upotrebljiv.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,698
Motor na 25-taku je pol motora od Ursusa.
Dvaput manji je moment toga motora koji kuplung mora prenesti, pa mu je dovoljno pol kolicine federa na kuplungu.
Nema veze sa šaltanjem, već samo s tvrdoćom pedale.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,698
Željko, nebi rekel da je ista. Rekel bi da je ipak masivnija.
Ursus 350/355/360 nastal je na bazi getribe Z40-11 odnosno 45-11.

Čak ni 25-tak i 35-tak nemaju iste getribe. Vjerojatno kućišta i reduktori jesu isti, ali imaju potpuno različite prijenosne omjere brzina.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Davno sem se igral sa Usranom getribom zupčanici2/3 brzine su stavljni od 2511 gornji i donji snop je pasal .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Razlika je u zupčanicima koji prenose snagu motora u donji snop zupčanika.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Stefag40

Novi član
Tu od
7 Lis 2016
Poruka
17
Op evo da se zahvalim svima na pomoci traktor je uredno sastavljen i funkcionise. Nov zupcanik, lamele, semering, druk lezaj, dihtunzi

Gledao sam mogao bi se i ovaj stari zup. okrenuti i zakrenuti ali opet bi tu bilo kenkanja
NnJGqRN.jpg

evo kako izgleda novi
zTHhTUh.jpg

JhaJbJn.jpg
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pozdrav.
Zanima me,koliko tezinu moze 360 da podigne? Pod uslovom da hidroulika,pumpa itd ispravni.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene(355) nosil silo kombajn i za njega zakopčana prikolica oko 1 000 kg bez problema ali kad je u vožnji promašil most sa desnim kotačem pukla desna poluga (malo kasnije i guma) i poklopac hidraulike . Poklopac nisem ni skužil da je pukel dok nije videl Muhač .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,160
Pozdrav.
Zanima me,koliko tezinu moze 360 da podigne? Pod uslovom da hidroulika,pumpa itd ispravni.
Za šta ti treba? Zetor 3511 diže malčer 630kg bez problema, nosi zelene bale koje su sigurno preko 700kg..
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Trenutno imam ursusa 335. I mozda bi ako naidjem na neki povoljni c360,kad tad njega uzeo da dobije mali ursus starijeg brata.
A 360 mi se dosta svidja,gledam ga u radu na you tube,dobar je orac,nije jak potrosac(za delove imam magacin ursusa i zetora 12km od mene)

Pitanje je bilo za tezinu jer bi za njega uzeo veliku V ukosenu tanjiracu.
Ima na you tube da vukli takvu tanjiracu,ali opet mene kopka dal je na granici njegova pumpa da nosi,ili je lako dize.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Vise razmisljaj hoce li ju vuci, a ne nositi.

Obicnu OLT ili Lemind 28 diskova, ima sta raditi sa njom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovaj Ursus s videa ima tri cilindra, ali i tanjurača ide dva prsta u zemlju...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ovakvu moze sigurno nositi i raditi sa njom, ali neku tezu vecu sigurno ne
 
Na vrh