• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ufff, to je stvarno bilo kratko.
Gumice si dobro zabrtvil kod ugradnje?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
A to je taj kvalitet šta reći,prije par dana su se bile zapalile i toliko je smrdilo da se traktor nije mogao voziti a papučice se nisu mogle milimetra pritisnuti onda sam sa vapom pokušao da ih unutra malo operem na onaj otvor gdje se ozračuje i onda su opet kao počele da koče ali ubrzo su propale obe kočnice i nema druge nego opet sve novo.

Može na semering ulje da probije ako traktor ide baš preko neke velike strane,barem se meni to dešavalo.
Ulje je došlo iz kočionog cilindra ai probilo je malo na semering na onom deklu što bude tamo iza doboša tamo na difrencijalu a probilo mi je isto i iz bočnih reduktora ulje.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
U doboš ulje ne može kroz semering poklopca diferencijala. Može na doboš (zamasti pojas ručne) ali pakne ne može zamastiti.
Kroz semering bočnog reduktora može ali taj semering rijetko ode.

Zasto su se zapalile pitanje je. Možda je do greške vozača, možda do suhe montaže, možda do greške nekog kočionog cilinra, možda do nepodešenosti glavnih kočionih cilindara.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Pa dobro ima tu i do vozača jer traktor dosta radi po stranama a bez kočnica se ne može pa su kočnice dosta dobre kod skretanja (lijevo,desno) ili kad treba da pomognu da se izvučeš iz neke situacije i tako isto dosta stradaju.
Sve sam sastavio ali nekako mi ne rade kako bi trebale,kad pritisnem obe papučice onda koče oba točka ali ako pritisnem jednu onda neće nikako,jedino ako sad možda zajebavaju oni cilindri ispod papučica.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kad probaš odvojeno jedna je viša, a druga niža?
Jedna koči, a druga ne?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Kad probam odvojeno bilo koju onda samo propadnu kao da ih i nema a kad pritisnem obe zajedno onda koče.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
I nisu niske,budu onako negdje kako bi trebale da budu negdje na pola kad se stisne a podešavao sam ih dolje na onom šarafu,ključ 13.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A prije nego si mjenjal pakne su pedale bile normalne?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Pred par dana prije nego što su se počele grijati kočnice,pedale su bile normalne a onda kad su se zapalile pedale se nisu mogle milimetra pritisnuti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To je i logički.
Kad štelaš na onim šarafičima malo mrtvog hoda mora ostati. Ako si tak poštelal a nemaš ni jedne pedale kad su odvojene onda te najvjerojatnije prca onaj duži cilindar.
Ostavi tak par dana mozda se ventil u njemu predomisli pa proradi.
To se hoče na Ursusima događati nakon popravka kočnica. Naj jednostavnije je izbaciti te cilindre i ubaciti gore Zetorov sistem s onim poprečnim cilindrom. Onda je mir.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,555
Vidjeću za par dana šta će biti,nadam se da će proraditi jer uvijek treba neka posebno kočnica a ne uvijek da su spojene.
Na drugom c360 su oba kratka cilindra i nemam problema s tim kad trebaju biti odvojene kočnice....
21319
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nemaš problema kad su odvojene ali bi mogel imati kad su spojene....
To je to, sad samo na to ugradiš onaj poprečni cilindar da ih povežeš i nema brige kod spojenih pedala.
 
Na vrh