• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Evo danas primjetio da mi opet pusta ulje izgleda na semeringu radilice ali nije mi jasno kako je mogao tako brzo propustiti a zamjenio prošle godine čini mi se komplet deklo i semering....
Stavil si umjesto odbacivača koplet poklopac sa semeringom?
Štifti oni dva su gore?
Semering si ostavil onaj koji si kupil zajedno sa poklopcom?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da, komplet nov poklopac sa semeringom tako je bilo i prošli put kad sam mijenjao i imaju štiftovi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
To gore ugrađuju onaj ništ koristi semering... taj poklopac s semeringom košta 120 kuna, a samo kvalitetniji Coreco vitonski semering košta 190 kuna, a tek ako stavljaš Corteco teflonski bez opruge koji je 230 kuna....
Kak god bilo, poklopac sad imaš, još u njega upucaj neki kvalitetni semering i ako peta radilice po kojoj klizi semering nije ukopana mora brtviti.
 

Gaspar

Novi član
Tu od
20 Tra 2019
Poruka
16
Pozdrav imam pitanje primjetio sam danas da mi curi ulje od getribe tamo di ide sajla od kuplunga jel mi moze neko reci razIog toga do sad nikad nije curilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Sajla od kuplunga? Kaj je to na tvome neko novo poboljšanje, obično tu kod mene ljudi ugrade lanac kad pukne poluga....
Kak god bilo, najvjerovatnije curi na semerinzima osovine koja ide kroz mjenjač.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
To gore ugrađuju onaj ništ koristi semering... taj poklopac s semeringom košta 120 kuna, a samo kvalitetniji Coreco vitonski semering košta 190 kuna, a tek ako stavljaš Corteco teflonski bez opruge koji je 230 kuna....
Kak god bilo, poklopac sad imaš, još u njega upucaj neki kvalitetni semering i ako peta radilice po kojoj klizi semering nije ukopana mora brtviti.
Sad je neki crni semering na radilici a prošli je bio crveni.Znači kad budem mjenjao onda taj Corteco skuplji da uzmem.

Kak god bilo, najvjerovatnije curi na semerinzima osovine koja ide kroz mjenjač.
Zar i na toj osovini ima semering,ja to nisam primjetio?A ulje dolazi tamo iz mjenjača na onom pinjonu ili kako ko već zove i onda izlazi na polugu kvačila.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gaspar

Novi član
Tu od
20 Tra 2019
Poruka
16
Zar i na toj osovini ima semering,ja to nisam primjetio?A ulje dolazi tamo iz mjenjača na onom pinjonu ili kako ko već zove i onda izlazi na polugu kvačila.
Jel mi mozete objasniti kako da to promjenim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Traktor na pola,skineš druk ležaj i iza druk ležaja je taj poklopac neko kaže i (osmica) i na njemu je semering.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Sad je neki crni semering na radilici a prošli je bio crveni.Znači kad budem mjenjao onda taj Corteco skuplji da uzmem.
Kak hočeš, ja sam jednom najebo zbog tog koji dođe s poklopcem i od onda stavljam obavezno drugi.
I opet te upozoravam, vodi računa dokle ga nabiješ (mora voziti po peti radilice) i mora biti ravno nabit i sama peta nesmije biti jako ukopana na tom mjestu gdje semering vozi.
Ja sam ugrađival jednog od ovih i bilo je dobro.
Loša je slika ali ovaj lijevi je viton s oprugom, a onaj desni teflon bez opruge.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Jel mi mozete objasniti kako da to promjenim?
Traktor na pola,skineš druk ležaj i iza druk ležaja je taj poklopac neko kaže i (osmica) i na njemu je semering.
Mislim da vi dva ne mislite na isti semering, a ja mislim na neki sasvim treči.
Zar i na toj osovini ima semering,ja to nisam primjetio?A ulje dolazi tamo iz mjenjača na onom pinjonu ili kako ko već zove i onda izlazi na polugu kvačila.
Boro, ja mislim na ovaj semering na pedalama.
Tam, vidiš na slici gdje ima par kapi ulja na podu. Tu predpostavljam da kolegi curi ulje.

 

Gaspar

Novi član
Tu od
20 Tra 2019
Poruka
16
Meni tamo kod ljevog kotaca curi di je ona rupa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Stvarno neznam gde bi onda to tebi curelo.
Kod kotača nema rupe koja bi s kuplungom bila povezana.
Imaš kakvu sliku rupe?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Onda smo se pogrešno razumjeli.I ja baš razmišljam gdje kod lijevog točka ima rupa a da je povezano s kvačilom.
 

Gaspar

Novi član
Tu od
20 Tra 2019
Poruka
16
Malo sam se krivo izjasnio posto sam novi u tome pa bas i nemam nekog znanja oko toga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Čini mi se da je hidraulično ulje što znači da je semering na deklu difrencijala propustio ali malo mi čudno da izlazi na tu rupu ulje jer kod mene na Ursusu nisam vidio da tu curi ulj.Onda po tome bi trebalo da je i lijeva kočnica zamastila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Tu može curjeti ulje iz reduktora ili iz diferencijala.
Ako je to Ursus s profilne onda imamo situaciju jer treba skidati reduktor da bi se kvar otklonil, a i lepo je masno. Ni šarafi se ne vide.
 

Najnoviji postovi

Na vrh