• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,379
Nekad su se cilindri i polirali. Kad nisu bili dostupni. Na početnom dijelu od stojanja dobije sitne tačkice, pa sam uzimao sitni vodobrusni 300, 360, bušilice od 7000 obr, stavim u naftu, poteraj budu k ogledalo, nove gumice i tako išlo. Sad toga ima na pretek.
 

Siniša1

Novi član
Tu od
7 Tra 2021
Poruka
9
Pozdrav,
molim pomoć kod kvačila na ursusu 360.
Drugi stupanj podešen na 12 mm i radi dobro.
Prvi stupanj ne odvaja uopće, bez obzira na podešavanje razmaka između capica i ležaja.
Dali je problem u potisnoj ploči ili nešto drugo?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Provjeri je li ovo sa šeširićima problem, ako drugi stepen radi dobro. Tako sam i ja ostao bez prvog stepena, a drugi radio normalno.

 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Ne moraš mijenjati ako nisu propali. Skini poklopac, vrti zamajac i gledaj jesu čitavi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
To je nemoguće napraviti...jedino od Zetora možeš napraviti Ursusa (imaš ga doma) 🤭
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Napravio si od Ursusa Zetora, i ssd hoćeš pravog Zetora :D:D

Možda je tako, ali zna se desiti da mu nekad fali snage pa bi to Zetor onda nadoknadio.Ipak vrijeme je za malo bolji i jači traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Prije par let smo ugradnjom Zetorovih dijelova Ursusa usavršavali, a danas ugradnjom Zetorovih dijelova od Zetora izrađujemo proizvod koji je lošiji od Ursusa.
Usudil bi se reči da je neke stvari bolje Ursusove ugraditi na Zekana....

Neznam kaj da ti velim @Borisllav360 nekak me strah da buš plakal za tim Ursusom :unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
@MUHA, ima li bar u Češkoj još pravih dijelova. Jasno mi je da naši trgovci uvoze škart robu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ja neznam, lokalni trgovac veli da nema, tu na forumu znam pročitati od ponekog forumaša da ima ......

Moje iskustvo je sljedeče.
Slagal sam prijatelju Zetora 6911. Mjenjač (spojničke) se poderalo na 3 tisuče sati (traktor su kupili novi i nema razloga da sami sebe lažu) ali to su zadnje serije koje su skinute s broda....
U ljepoj našoj nismo mogli kupiti "orginalne" dijelove. Bila je jedna spojnička u Hrvatskoj orginal, ali druga ne, a ovaj je htel samo orginal.
Kolega je našel kolegu koji nabavlja robu direkt iz Češke od provjerenog trgovca i svi dijelovi su orginal.
Čekali smo dijelove 3 mjeseca. Spojničke su došle omotane u streč foliju, mjestimično hrđave, ležajevi igličasti pakirani ko i oni u Trgoagenciji, lamela LUK ali ne paše na spojničku pa ju je trebalo malo doraditi.....
Po mojem roba ko i kod nas, a u konačnici je bila skuplja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh