• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
prstima. taj lajtung možeš pigati do neke granice. kada primi prstima onda ga možeš ključem. nemoj potrgati navoj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Ne kontaš, nije rupa pod dobrim kutem bušena na cilindru pa matica zapinje u kučiste reduktora
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
da da nisam vidil. i ja sam imal takav problem prije 3 godine. ja sam tada brusil kučište reduktora da bi skinul metal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Imal sam i ja problem, ali ovoliko kolko je Boro pobrusil nikad.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Juče cijeli dan se patim oko te cijevi a reduktor skinuo i vratio za 20 minuta, znači nova cijev i novi cilindar ali dzaba, brusio kao što se vidi i ovu maticu- šaraf i kućište reduktora ali neće pa neće, ne znam više šta da uradim da uhvati taj navoj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Probaj u trgovini izabrati drugi cilindar, ionak treba rastavljati jer izvana si više ne mozeš pomoči.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
A da bi mogao otpustiti ona dva vijka koja drže cilindar, da ga možeš malo pomaknuti (toliko da stignem) prstima Pintar holender, potom pričvrstiti cilindar, onda stegnuti holender.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Nebi.
Prvo zato kaj nebi pomoglo, a drugo jer cilindar ugradiš, staviš doboš i reduktor na traktor, a tek zadnje stavljaš lajtung pa su ti vijci nedostupni.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Morali smo ipak opet skinuti reduktor i vidjeti kakav je cilindar. Navoj na početku je bio malo oštećen pa smo našli vijak sa istim korakom navoja kao na cijevi da proradimo i morao sam još malo obrusiti onu maticu na cijevi pa je onda nekako na kraju uhvatio navoj i uspijeli smo napraviti. Kada gledaš ovako, pa to je smiješno za uraditi ali eto uvijek ima nešto da zajebava čovjeka.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Može li se na ovakvom prednjem mostu namjestiti širina traga na 150 cm?

sddefault.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Majka mu stara, ako ti ,doktor za Ursusa, ne znaš, kak da mi obični smrtnici znamo? :unsure: :ROFLMAO:

Jel ti treba širina traga ili širina vanjskog ruba kotača?

Ak je ko na Zetoru, onda ovak: 1280-1375-1750mm
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Širina traga, znaci sredina tockova.

Nisam ovaj most nikad rastavljao, a uputstvo imam samo za 355(okrugli most), nemam za 360
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da, ako nije do utvrdjivača onda pregledati kakav je utor na letvi-viljušci gdje dolazi utvrdjivač, a ako nije ni to onda je oštećen zubčanik od druge i treće brzine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh