• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Sve ti je to ista pekara.
Jedino kaj ti mogu preporučiti je da sve ugradiš Zetorovo. Pakne, opruge, cilindre i pojaseve
 

medo360

Član
Tu od
3 Lip 2015
Poruka
38
Jel univerzalno za većinu zetora, ili imaju posebne serije, koliko se sjećam 35 i 47 serije su najviše slične Ursusu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Imaš dve vrste. Manji i veči kočioni sistem.
Ursus koristi manji sistem, znaći kupuješ sve za Zetora 3 cilindra.
Doboši nisu isti.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,605
Slažem se da je sve bolje uzeti od Zetora ali od većih modela tipa 6211-7211 ali i doboše staviti i pakne i sve od tog modela jer je sve veće pa bi to trebalo duže i da traje i da bolje koči.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako mjenjaš doboše na veče onda se treba poigrati sa polužjem ručne kočnice pa i tu ima troška.
Treba i nosač pakni....
Bojim se da bu ta igra kad se to sve kupi košala kolko Ursus vredi.
 

medo360

Član
Tu od
3 Lip 2015
Poruka
38
Dobro zavisi od potreba, max šta spuštam tereta je 6m drveta za svoje potrebe, i to još imam kočenje na prikolici još ga ubacim u petu sporu tako da traktor ne trpi puno, jesam mu kad je tek uzet na početku par puta kočnice pregrijao, a što se tiče vitlanja, većinom je do lagera i odmah na prikolicu tako da nema puno spuštanja u obalu
 

H&S

Iskusan lik
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
539
Dobro zavisi od potreba, max šta spuštam tereta je 6m drveta za svoje potrebe, i to još imam kočenje na prikolici još ga ubacim u petu sporu tako da traktor ne trpi puno, jesam mu kad je tek uzet na početku par puta kočnice pregrijao, a što se tiče vitlanja, većinom je do lagera i odmah na prikolicu tako da nema puno spuštanja u obalu
Umjesto 5.te spore koja je slabija, ubaci ga u 3.u sporu koja je daleko jača za spuštanje niz brijeg, pa nećeš morati toliko kuriti pakne kočnica....
 

medo360

Član
Tu od
3 Lip 2015
Poruka
38
Umjesto 5.te spore koja je slabija, ubaci ga u 3.u sporu koja je daleko jača za spuštanje niz brijeg, pa nećeš morati toliko kuriti pakne kočnica...
Ne koristim traktorsku kočnicu nikako niz obalu, nego nisam znao za ursusove boljke, tako da nisam redovno ozračivao kočnice, pa sam ih par puta pregrijao, nekad je stajao po mjesec dana bez paljenja, znam da su mi svi govorili da se čuvam treće brzine i da hoće pomiješati, ali nisam znao za kočnice
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,190
Gdje nabavit desni bočni reduktor za ursus?
Susjedu puklo prilikom oranja, kotač se nakosio.
Ne znam što je sve stradalo..
Gdje pitat za dijelove? Polovno? Novo?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Hoće se odšarafiti šarafi koji drže reduktor za trubu poluosovine. To mi se dešavalo dok ih nisam zalijepio onim nekim ljepilom za vijke.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,190
Puklo je sve poprijeko i kotač se nakosio i izašao van malo.
Ulje iscurilo po kotaču..
Ne znam točno u kojem dijelu je puklo, nisam vidio.
Case je nosio plug doma. A fendt 6 cilindara s vilicama za bale je nosio ursus, pod trube ga je primil.
Kod mehaničara je, al prvo bi se informiral gdje opće ima dijelova, pa da znam pitat
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
ovo je vijak koji ide na crijevo(lajtung) metalni koji ide na pumpu ulja za motor.
taj vijak ima rupu na sredini. jeli to normalno?
dali ispod ide kakva kuglica sa oprugom?
pumpa ima na sebi sigurnosni.
motor mi stoji naopačke i sipam ulje u sito i okrenem motor par puta i tu mi curi ulje(slažem generalku).
?
 

Prilozi

  • IMG_20230319_134128.jpg
    IMG_20230319_134128.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20230319_134138.jpg
    IMG_20230319_134138.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 13

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
našo sam u katalogu ovu sliku i tu nema rupu. kada guglam kataloški broj taj vijak nema rupu . ja mislim da je taj vijak loš. 1679230355074.png 1679230368008.png
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
novi problem. traktor ima sat za broj okretaja motora. pinjon na razvodu na njega ide sajla i sajla ide u sat. standardno.
sat ne radi. kada dam gasa ne radi.
kada sam skinul sajlu sa pinjona i zavrtil sajlu sa sa prstima sat radi.
problem je u tome što se sajla u satu vrti KONTRA. znači sat je ispravan sajla je ispravna pinjon je dobal ali vrti KONTRA.
neznam je li pinjon sa zetora ili ursusa. moram pitati vlasnika. pinjon je novi.
dali zetor možda vrti kontra ili ursus?
?
 
Na vrh