• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,690
Pojavio mi se problem sa poskakivanjem hidraulike na Ursusu c 360. Danas sam ga morao sa sijačicom pošlepati desetak metara. Normalno kada sam ugasio sijačica se spustila. Kada smo ga počeli šlepati sijačica se nakon par metara digla. Lijeva ručica za regulaciju rada hidraulika bila je u gornjem položaju. Sada me zanima gdje tražiti grešku, u pumpi ili u dijelu od razdjelnika hidraulike do cilindra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Pojavio mi se problem sa poskakivanjem hidraulike na Ursusu c 360. Danas sam ga morao sa sijačicom pošlepati desetak metara. Normalno kada sam ugasio sijačica se spustila. Kada smo ga počeli šlepati sijačica se nakon par metara digla. Lijeva ručica za regulaciju rada hidraulika bila je u gornjem položaju. Sada me zanima gdje tražiti grešku, u pumpi ili u dijelu od razdjelnika hidraulike do cilindra.
Najvjerojatnije manžete na cilindru, ali kad je poklopac več dole bilo bi dobro prerešetati razvodnik i ispitati sigurnosni ventil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Tvoja volja jel ga buš pregledal ili ne.
To kaj je novi ne mora ništa značiti, dovoljan je jedan ovakav sitan lom...

 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da li bi ova tandem jedna pumpa mogla da se blokira tj, da se zatvori, da samo jedna pumpa radi ili moraju da se odvoje da bi samo jedna radila....

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Onda izlaz spoji direktno na povrat u getribu, da samo pumpa ulje.

Još nekaj: povrat u getribu bi trebal biti uronjen u ulje, odnosno negdje pri dnu.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Povrat sam mislio spojiti na mjerač ulja od mjenjača ili na povrat na poklopcu hidraulike, a dolaz ulja dolje sa otvora gdje dolazi reduktor prednje vuče.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Još nekaj: povrat u getribu bi trebal biti uronjen u ulje, odnosno negdje pri dnu.
To je pravilo nakon 2000 i neke, kad je taj traktor proizveden povrat je išel odozgo ;)

Povrat sam mislio spojiti na mjerač ulja od mjenjača ili na povrat na poklopcu hidraulike, a dolaz ulja dolje sa otvora gdje dolazi reduktor prednje vuče.
Postoječu pumpu ostavljaš?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Original pumpu sam mislio izbaciti i onda staviti filter hidraulike vani kao kod Zetora onaj što bude kod rezervoara na desnoj strani.Mada ne znam da li smeta i da ostane originalna pumpa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Moramo razdvojiti pumpu volana i pumpu hidraulike da znamo o čemu pričamo.
Kaj se tiče pumpe volana.
Nju misliš napojiti iz čepa za ispust na reduktoru, na usis staviti filter, napojiti volan i onda povrat ubosti na mjerač?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ne znam kak je inače povrat izveden iznutra, ispod poklopca, na Zetoru /Ursusu, no na Sameu je uronjen u ulje.


Nije li usis je najbolje napraviti na poklopcu ispod hidrauličke pumpe,tam gdje ga zupčanici "ne bućkaju"?
Pogledaj na Universalu/Štoreu: tam je na sredini kućišta diferencijala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh