• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Nakon godinu dana opet crkla lijeva kočnica tj, cilindar,montaža je laka do spajanja cijevi na cilindar e to ne ide nikako pa sam onda stavio ovo crijevo da se više ne mučim a sutra dolazi i novi doboš.....

 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Ja sam to riješio tako da sam prerezao lajtung, lako zašarafio a lajtung spojio hermeto spojnicom.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
A kako napraviš one šešire na cijevi da bi ih mogao sastaviti spojnicom
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
IMG_20230331_150623.jpg received_168403896066213.jpeg Kada je navoj loš badava mijenjati zupčanu podlošku.
Dali bi umjesto ove široke matice igrale dvije tanje pod uslovom da zupčasta ide do lezaja pa ode dve dovesti u kontru i spojiti naravno aparatom i osigurati zubom.
Dali bi to tako igralo podloska direkt do lezaja?
Dali ova podloska ima ikakvu ulogu sa zubom osim da drzi lezaj zbog toga se dvoumim?
 

top_troller

Novi član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
9
Pozdrav!
Vlasnik sam Ursusa 360 kojemu je nedavno kompletno obnovljena mašina. Sada nakon remonta imam par nedoumica pa bi molio pomoć oko istih:

1. Kada gledam razinu ulja u motoru preko mjerača (šipke) dali je ispravno gledati na način da se šipka zašarafi do kraja pa izvadi i pogleda ili na način da se šipka samo prisloni na blok (bez šarafanja) te izvadi i pogleda?

2. Prilikom remonta mašine boš pumpa i dizne su otpeljane kod bošiste na servis te je tamo utvrđeno da je sve u redu te je samo zamjenjena ac pumpa (niskog pritiska). Sada nakon remonta traktor super radi jedino boš pumpa i dalje baca (kaplje) naftu dolje na cjevčicu oduška isto kao što je radila i prije remonta mašine, isto tako kada se ulije ulje u boš pumpu nakon par radnih sati u njoj bude mješavina ulja i većinom nafte. Opet napominjem ista stvar mi se događala i prije remonta! Dali je to kod ursusa normalna pojava?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Prvo za ulje jedno i drugo je dobro bitnoda ga ima između crtica, a za boš pumu na mojem medi i kad je bil novi i poslije reparacije pumpe nestane ulje i unutra je nafta i ulje tako već punih 45 godina pa sam zaključi
 

top_troller

Novi član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
9
Puno hvala na brzom odgovoru!
Znaći nemam brige oko te boš pumpe očito je to normalno :)
Boš majstor mi kaže da tu ulogu igra i današnja nafta koja je dosta rjeđa nego prije pa može zajebavati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ulje u motoru se mjeri kad je mjerač zašarafljen.
U praksi to otprilike izađe da kad ga nasloniš na navoj bude na minimumu, a kad je zašarafljen ulje je na max i onda je to kak treba biti.

Ulogu za bacanje ulja iz boš pumpe ne igra nafta nego elementi u pumpi.
Sa novim elementima bude isto jer su takvi kakvi jesu i najvjerojatnije ih je zato i ostavil gore jer su još "prolazni".
Ti samo vodi brigu i malo gušče mjenjaj ili nadoljevaj ulje u boš pumpu jer ona u radu izmješa ulje i naftu pa na kraju ostane samo nafta bez ulja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nije to IMT da mu treba ispod njega piljevina ili kartoni. Nije normalno da kaplje iz pumpe niti da miješa naftu i ulje. Majstor ti nije zamijenio semering u pumpi. To je valjda kod novih majstora normalno da dobro naplati a pola posla napravi.
 

top_troller

Novi član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
9
Nije to IMT da mu treba ispod njega piljevina ili kartoni. Nije normalno da kaplje iz pumpe niti da miješa naftu i ulje. Majstor ti nije zamijenio semering u pumpi. To je valjda kod novih majstora normalno da dobro naplati a pola posla napravi.
Nemam pojma, boš majstor je rekao da je pumpa ispitana i da nigde ne pušta jedino je ac pumpa slinila pa je stavljena nova, po tome ak je bila raskopana onda je valjda mjenjano sve kaj nije valjalo (barem tako mislim). Sada doduše puno manje kapa na odušak nego prije al i dalje vidim pod njim par kapi da iskapa kad stanem.
 
Na vrh