• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

M

milosnesic

Guest
prodaja sadnog materijala swih vrsta

prodaja voxnog loznog sadnog materijala svih vrsta...063-375-084
 
M

milosnesic

Guest
prodaja sadnog materijala swih vrsta

prodaja voxnog loznog sadnog materijala svih vrsta...063-375-084
 
P

palfinger1982

Guest
Re: uzgoj ljeske

Pozdrav svim forumašima, možda se ovo nekome neće svidjeti no moram jednostavno sve Vas upozoriti na gospodina Jurkovića koji se upravo oglašuje u njuškalo sa prodajom strojeva za čišćenje lješnjaka, iz vlastitog iskustva i tamo viđenog pljaćka ljude: Stroj ne vrijedi 14.000 kn jer je to jednostavno kako i on kaže drobilica za lješnjake koja ih jednostavno drobi i oštećuje, napravljen od obične muljače za grožđe i ne može se štelati, kontaktirao sam već sa par ljudi koji su kod njega uzeli to i sad se kaju. Dobro trebate znati što želite od stroja, ako želite mljevene lješnjake onda samo navalite. Od stroja kupljenog kod njega ostalo je samo postolje i motor ostalo je sve trebalo preurediti da stroj sada radi kao savršen uz mnogo truda i novaca za bravare, glodače....OPREZ SVIMA, NEDAJTE SE PLJAČKAT! Objavit cu detaljne slike svojih strojeva pa kopirajte ljudi, odite s tim kod bravara ispast će vas puno jeftinije!!!!
 

dblaz

Član
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
107
Re: uzgoj ljeske

Ovo sa kišom je stvarno pretjerano!
Ja imam te probleme koje Kobac navodi ,jer još uvijek tanjuram i sad ova kiša te malo jaći vjetar i odmah mi nakrene sadnice a par komada je i skroz izvalio te sam ih morao i kolčit dok ove druge polako ravnam.Najveći problem mi je što dugo moram čekat da mogu sa traktorom u nasad tako da sa svim radovima znatno kasnim a trava raste neovisno o vremenu.
Primjetio sam na rimskom značajnu razliku u veličini ploda,tako da na istom drvetu imam plod veličine oko 15mm i koji se tek izmeće tako da mi je to malo čudno.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: uzgoj ljeske

nije čudno u veličini ploda u ovo vrijeme jer ne krenu svi istovremeno ,a i ne padaju istovremeno a taj rok je oko 3 tjedna pa če se uskladiti ti manji sa večim i do ispadanja imati če istu ili približno istu veličinu ploda. ;)

inače u svezi lješnjaka na mojoj plantaži sa tondama grane se posavijale od plodova :p ,rodio je jako puno e sada samo da ne bude neke vremenske nepogode a ovih dana lije ko u sred jeseni... :mrgreen:

ja još uvijek samo frezam svoj nasad i jako sam zadovoljan nakon što sve završim ,bez obzira što i kod mene ima malo nakrivljenih stabala nakon jačeg vjetra...ali zato urednost na plantaži i za vrijeme berbe nema cijene...
pozdrav svima :gitarist:
 

dblaz

Član
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
107
Re: LJEŠNJAK -JARMINA

Cipiripi dali ćeš imat nešto sadnica od svojih TONDI za prepustit,odnosno ja bi trebao jedno 50kom za presadit te da i ubacim druge vrste.Imam nešto svojih sadnica cca150kom rimskog i istarskog ali bi htio ubacit i druge sorte pa ako imaš da se čuemo!
 
S

sasa1905

Guest
Re: uzgoj ljeske

Zdravo svima
Izuzetno korisan forum gde se mogu naci veci broj informacija za ovakve "pocetnike"kao ja.Inace ja sam iz Makedonije i imam nameru podici plantazu lesnika. startao bih najverovatnije na minimum 1hektar a na raspolaganju ako sve bude ko sto treba imam oko 10 hektara zemlje.Ukoliko ima nekog iz Makedonije sto prati ovaj forum a vec ima zasadjeno lesnika molio bih ga da mi se javi preko foruma kako bi eventualno uspostavili kontakt i razvili eventualnu saradnju.otprilike mi je jasno sta bi sve trebo odraditi za pocetak pre da pocnem saditi ali iskreno nemam pojma dali u Makedoniji ima neko gde bi mogo kupiti sadnice i po kojoj ceni i ukoliko neko sto procita ovo sto sam ja napisao da mi eventualno odstupi nekakav kontakt broj ili adresu.
Uvek raspolozen za saradju sa svima.....pozdrav
P.S. Mogu ja da pisem jos ali sigurno neko nece sve da cita.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: LJEŠNJAK -JARMINA

da imat ču Tonda di giffone i Tonda romana,te nešto Nokionnei Rimskoga.
Nazovi kada hočeš pa čemo se dogovoriti.bok
 
P

palfinger1982

Guest
Re: uzgoj ljeske

Primjetio sam opadanje plodova zbog truleži, doduše ne puno al nađe se, ima li još ko ovaj problem , iipak je bilo previše kiša, a špricanje nije sve uspjelo spasit!
 
D

Deanzg

Guest
Re: uzgoj ljeske

Ja sam jučer prijetio da na nekim sadnicama ima novih resa?!?! Jel se još kome to desilo?!?!
 
P

palfinger1982

Guest
Re: uzgoj ljeske

Tko treba leđni atomizer nek hitno ode u TESCO dućan u Mađarskoj Nagykanizsi. Novi garancija 1 god., zapremnine 20 litara do 8 m raspršivanja 8 brzina odličan isproban, a cijena je nevjerojatnih 580 kn. Atomizer je koliko vidim po znakovima kineskog podrijetla a prodaje ga engleska firma Ed Johnson. Nije marka al ime stihl košta 10 puta toliko pa si samio izracunajte koliko se isplati. 10 godina za cijenu stila imaš svake godine novi atomizer sa garancijom!
 
D

Deanzg

Guest
Re: uzgoj ljeske

To je sigurno povoljna kupnja... Nemre biti 10 puta lošiji od stihl-a makar bio 10 puta jeftiniji...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
Re: uzgoj ljeske

za ozbiljan posao treba isto ozbiljan stroj a i za vikendase jel oni obicno vikendima tjeraju strojeve po cjele dane tak da ono na forumu jos nisam vidio pozitivno nis o kineskim strojevima

ja sve od štila imam i to npr trimer fs 55 koji je u stvari hoby za oko kuce a ja ga tjeram nekad po cjele dane i evo peta god bez kvara

i kad bude pri kraju opet za nj dobis neke novce
 
P

palfinger1982

Guest
Re: uzgoj ljeske

Ima nešto u tome i u kvaliteti ali budimo realni danas se plača samo ime! Ko kaže da kad se nešto skopira da neće biti skoro dobro ko original a trostruko jeftinije! No svi mi imamo svoja mišljenja, kažu da je mercedes mercedes a ostali su auti, pa neznam baš!!!
 
K

koslav

Guest
Re: uzgoj ljeske

Molim te napiši ime i oznaku tog atomizera , a zanima me i gdje je pobliže taj dučan u Nadk.? Tamo sam kupovo odijelo kad sam se ženio(1999) i evo ga još na meni.
Pretpostavljam da se na onih 580 kn ne plača carina?
Hvala, pozdrav
 
P

palfinger1982

Guest
Re: uzgoj ljeske

Ne plaća se carina, to ti je atomizer kojeg možeš vidjeti po njuškalu cca 1500 kn. Svaki samo svoju naljepnicu stavi a na ovom ti je od engleske firme ED JOHNSON model ti je 3WF 2.6. Na njuškalu je naljepnica POWER kao i na uputstvima koje s njimdobiješ onda ti je sve jasno koje su to mućke! Dućan nebreš fulat voziš se samo ravno po nagy i već na kraju grada su ti putokazi za dućan!
 
K

koslav

Guest
Re: uzgoj ljeske

Bračo po muci u lješnjičarstvu vidim i forum je u banani što se tiče movinga.
Kakve su pripreme za berbu i kad bi moglo krenut?
 

cubak

Novi član
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
27
Re: uzgoj ljeske

pozdrav svima, evo prikljucio sam se i ja ovom odlicnom forumu prepunom odlicnih savjeta. imam nasad ljeske na povrsini 1.5h starosti 2-3godine, u baranji (beli manastir).....
 

Najnoviji postovi

Na vrh