• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

W

worm

Guest
Ja tvoje slike ne mogu niti otvoriti. Hajde ih prvo postavi kako treba i bez ljutnje sve se ovdje bazira na dobroj volji i najboljoj namjeri da si međusobno pomognemo....

Ja ih vidim,meni se učitavaju bez problema tako da neznam u čemu je problem...:|
 

RoRi

Novi član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
22
Ja ih vidim,meni se učitavaju bez problema tako da neznam u čemu je problem...:|

Niti ja ne vidim tvoje slike, međutim niti svoje ne vidim tako dugo dok se ne logiram?!
A tvoje ne vidim niti onda?
Sorry moramo naučiti stavljati slike:scratch
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
kako stoje poticaji za nasade ljeske, naime posadio sam jesenas 2 ha, pa me zanima jel ima još onaj jednokratni poticaj za podizanje trajnih nasada i jel uopće ima poticaja za lješnjake
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
jednokratni nema već par godina,a godišnji imaš

a kad se prijavljuje godišnji poticaj pošto sam tek prije 15 tad dana posadio voćnjak jel moram čekat da prođe godinu dana p tek ond ili mogu vec sad
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
odi u agenciju za plaćanje pa pitaj,mislim da ti mora biti upisan voćnjak u arkod,znači prvo prenamjena iz oranice u voćnjak........
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
eto konacno malo vremena za piskaranje ,,i kod mene je u nasadu bilo otvoreno nesto ženskih pupova ,,spremam se na podsađivanje stigle su mi sadnice

worm i elvira molim vas stavite slike sadnica da mozemo malo usporediti

evo slikice ove svjetlije sam u 7 mj ove god. prstenovao zicom i prije par dana izvadio te idu direkt u nasad a one slabije sam vec stavio u skolu na foliju i navodnjavanje radi se o rimskom ljesnjaku


evo samo malo da se vidi kakve bi se sadnice trebale saditi u polje sve kaj je sa manje korjenove brade treba jos biti u skoli a ima i slucaja ko kod jednog kolege da iz skole vadi sadnice koje su vec mala drva to nije sadnica i ne prima se bas ,,znam iz iskustva jer mi se posusilo kad sam to sadio misleci kak su ove super velike

slucaj jednog susjeda je zanimljiv ,,,nesto dogovarali kao da mu ja preporucim neke sadnice i kad on veli ja kupio negdje u zagorju i u petrinji po 6 i po 8 kuna sadnice za 5 a ono kad sam vidio ,,,kolko para tolko muzike

to su sadnice za presadit i stavit u skolu na super njegu bar 1 god.i po meni u odnosu na sadnice koje su sa formiranom korjenovom bradom koje kostaju oko 15 kn tocno vrijede oko 6,7 kn s obzirom da ima posla oko prstenovanja, nagrtanja itd i nije problem u tome nego kaj je on to sad ljepo posadio u polje



ovo su tonde gifoni i de la lange od g. Moulisa iz Daruvara



prosle godine sadio 500 gifona isto od Moulisa desno trogodisnje a lijevo isto gifoni dvogodisnji samo njih sam kupio drugdje ,,, u vezi tonde romane koju je jako tesko nabaviti ako ima gdje molim za inf.trebace ubuduce


Uploaded with ImageShack.us
komusanje istarskog ljesnjaka u facmi ide dobro ako su skroz suhi,,ako je ovojnica zelena 0 bodova
moze se iskopirati samo taj bubanj sa cetkama koje se okrecu i trljjaju ljesnjake o željeznu resetku ,,tesko je ovak objasnit treba u zivo vidjet e da cetke moraju biti zakrenute da guraju masu van is bubnja

ovo ispod je rjesenje komusanja na novoj facmi




ako treba mogu poslikat i na staroj kod mene ali nema potrebe princip je isti
 

nenad

Član
Tu od
22 Lip 2008
Poruka
207
eto konacno malo vremena za piskaranje ,,i kod mene je u nasadu bilo otvoreno nesto ženskih pupova ,,spremam se na podsađivanje stigle su mi sadnice

worm i elvira molim vas stavite slike sadnica da mozemo malo usporediti

evo slikice ove svjetlije sam u 7 mj ove god. prstenovao zicom i prije par dana izvadio te idu direkt u nasad a one slabije sam vec stavio u skolu na foliju i navodnjavanje radi se o rimskom ljesnjaku

evo samo malo da se vidi kakve bi se sadnice trebale saditi u polje sve kaj je sa manje korjenove brade treba jos biti u skoli a ima i slucaja ko kod jednog kolege da iz skole vadi sadnice koje su vec mala drva to nije sadnica i ne prima se bas ,,znam iz iskustva jer mi se posusilo kad sam to sadio misleci kak su ove super velike

slucaj jednog susjeda je zanimljiv ,,,nesto dogovarali kao da mu ja preporucim neke sadnice i kad on veli ja kupio negdje u zagorju i u petrinji po 6 i po 8 kuna sadnice za 5 a ono kad sam vidio ,,,kolko para tolko muzike

to su sadnice za presadit i stavit u skolu na super njegu bar 1 god.i po meni u odnosu na sadnice koje su sa formiranom korjenovom bradom koje kostaju oko 15 kn tocno vrijede oko 6,7 kn s obzirom da ima posla oko prstenovanja, nagrtanja itd i nije problem u tome nego kaj je on to sad ljepo posadio u polje



ovo su tonde gifoni i de la lange od g. Moulisa iz Daruvara

prosle godine sadio 500 gifona isto od Moulisa desno trogodisnje a lijevo isto gifoni dvogodisnji samo njih sam kupio drugdje ,,, u vezi tonde romane koju je jako tesko nabaviti ako ima gdje molim za inf.trebace ubuduce


komusanje istarskog ljesnjaka u facmi ide dobro ako su skroz suhi,,ako je ovojnica zelena 0 bodova
moze se iskopirati samo taj bubanj sa cetkama koje se okrecu i trljjaju ljesnjake o željeznu resetku ,,tesko je ovak objasnit treba u zivo vidjet e da cetke moraju biti zakrenute da guraju masu van is bubnja

ovo ispod je rjesenje komusanja na novoj facmi


ako treba mogu poslikat i na staroj kod mene ali nema potrebe princip je isti
Pozdrav
Krki , daj jos koju informaciju rada ove komusine.
Kuda upadaju lesninici i gde izlaze? Odavde slikano-ide neki polopac preko ovih cetki?
I jesu li lopatice cele od gume ili imaju kostur od metala pa preko njega ide guma?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
@krki.. ovu foliju i navodnjavanje koje spominjete... ako sam dobro razumio, samo su vam mlade sadnice pod folijom (u školici, formiraju se), a predpostavljam da folija služi kao malč da ne raste trava (to je folija za jagode perforirana ako se ne varam?) i još me zanima kako ste to navodnjavanje riješili jel kap po kap i jel položeno na zemlju ili je na niskoj žici??? nadam se odgovoru, hvala pozdrav
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
@krki.. ovu foliju i navodnjavanje koje spominjete... ako sam dobro razumio, samo su vam mlade sadnice pod folijom (u školici, formiraju se), a predpostavljam da folija služi kao malč da ne raste trava (to je folija za jagode perforirana ako se ne varam?) i još me zanima kako ste to navodnjavanje riješili jel kap po kap i jel položeno na zemlju ili je na niskoj žici??? nadam se odgovoru, hvala pozdrav


tako je da ne raste trava folija je obicna neka bez rupa ,,na zemlju posstavim kap po kap jednokratne i to je sva mudrost a foliju stavim tako da stavljam na postavljene mladice svjeze odrezane nabijam kao na siljke tako da nema puno lufta okolo tesko ovako opisat budem nekad stavio slike


ali to je moj pokus jer to radim tako prvi put ,,prije sam okopavao motikom

Pozdrav
Krki , daj jos koju informaciju rada ove komusine.
Kuda upadaju lesninici i gde izlaze? Odavde slikano-ide neki polopac preko ovih cetki?
I jesu li lopatice cele od gume ili imaju kostur od metala pa preko njega ide guma?


moza nisi dobro razumio ovo na slici je samo dio vucenog kombajna za ljesnjake {FACMA} koji odvaja komusinu sa ljesnjaka nije samostalni stroj


stavio sam u smislu da se vidi princip rada pa se nesto slicno skrpi doma za svoje potrebe


ove lopatice su od obicne industrijske gume 2 platna 1cm debele

ali ponavljam fora je u ovoj osovini i kako su zavareni drzaci za gume


jel da nisu zavareni pod koso nebi kaj imalo gurati ljesnjake van iz bubnja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nenad

Član
Tu od
22 Lip 2008
Poruka
207
Razumeo sam da je to dodatak masini i znam da ga Italijani naknadno naplacuju.
Interesuje me samo ova strana slike odakle je slikano , da li je ona ovako otvorena ili si skinuo poklopac radi slike da se vidi sta je unutra.
Kojom brzinom masina skida komusinu?Otprilike.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
da skinut je poklopac da vse vidi kaj je unutra,, cijeli valjak je od četvrtastih šipki samo odozgo ima otvor gdje upadaju ljesnjaci u komusini ,,sad za brzinu vrtnje nisam siguran ,,,i nije mi jasno kako to talijani dodatno naplacuju ,,nisam ni vidio stroj bez toga ,,,strpi se dok stavim par dodatnih fotki mozda bude jasnije
 
W

worm

Guest
Dobre su ti sadnice, odličan korjenov sustav, na proljeće slobodno skrati grane da se lakše prime i samo dobro zaljevaj čim počne suša...
Hvala,dal da skratim skroz sadnice recimo na 60 cm il da obrežem samo nove koje izrastaju i jel se i sad mogu odrezat il je bolje čekat proljeće'
 

nenad

Član
Tu od
22 Lip 2008
Poruka
207
Orezi ih na 30- 40 cm i to ovih dana dok je toplo.
Mozes ih posle isprskati bakrom i to bib bilo to.
Dobre su sadnice.
 
W

worm

Guest
Orezi ih na 30- 40 cm i to ovih dana dok je toplo.
Mozes ih posle isprskati bakrom i to bib bilo to.
Dobre su sadnice.
Čemu služi bakar?
U subotu će zahladit neznam jel sad kasno već?
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Evo dosta dugo su izdržale sadnice, danas išao malo obići i kad ono imam što za vidjeti nekih 20 - 30 tak sadnica zec obrstio, na nekim je koru pojeo a neke je izgrizao na komade i to sve do zemlje.

Jel ima kaka privremena zaštita od zečeva dok nestavim ogradu i hoće se te sadnice oporavit odnosno hoće iz korijena kreniti druge
 
W

worm

Guest
To je velika šteta,ja nemam problema sa divljim životinjama al sam ipak stavio zaštitnu mrežu oko stabla,jesi stavljo mrežicu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh