• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Kakav se obrazac popunjava za prijavu poticaja za sadnju autohtonih sorti jer u Bjelovaru nemaju pojma o tome.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
prva rezidba

Evo pošto mi se približila prva rezidba pa me zanimaju vaša mišljenja.
Sadnice su dvogodišnje i nemaju grana samo su šibe visine cca 40 cm i sad mene zanima za uzgojni oblik kratko stablo kako da ih skraćujem i formiram , ili je još ove godine rano možda sljedeće.
 

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Evo pošto mi se približila prva rezidba pa me zanimaju vaša mišljenja.
Sadnice su dvogodišnje i nemaju grana samo su šibe visine cca 40 cm i sad mene zanima za uzgojni oblik kratko stablo kako da ih skraćujem i formiram , ili je još ove godine rano možda sljedeće.

Moj ti je savjet da ih ove godine samo skratiš na visinu cca 60 -70 cm Vodi računa da ti najniža grana ne bude ispod 40-50 cm (moj savjet) jer će ti kasnije bit problem oko gnojidbe, pa obrezivanja izdanaka ali i košnje ili špricanja trave. U naredne dvije godine ćeš odlučiti koje ćeš osnovne grane ostaviti ( tri ili četitr-ako ideš na stablo)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Možda će nekoga zanimati ,,,,, cjena je ljepa ,,,,,, ipak bitno da se može kupiti :(rofl):

 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
evo moje međuredne freze pofarbana i ceka suho da moze u akciju



Uploaded with ImageShack.us

ajde nek ovo neko komentira spremam se kupit ovo gnojivo ali mi nije jasno kaj ovo s cvjetanjem
 
Posljednje uređivanje:

RoRi

Novi član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
22
Što mislite kako će ovo ludo vrijeme utjecati na lijesku, s obzirom da za slijedeće dane prognoziraju i do -10 C. Moji lješnjaci se već listaju, koliko vidim jedan dio je ocvao, a drugi je tek krenuo?! Nisam stigao s obzirom na vrijeme prskati, a nisam prskao ni u zimi pošto su cvali već početkom studenog. Čime da sad prskam nakon ovog snijega s obzirom da se pupovi već otvaraju? Da li će sve ovo utjecati na berbu?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
evo moje međuredne freze pofarbana i ceka suho da moze u akciju.

Ovo meni treba! :icon_super::(clap): Koliko to košta?:confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
10000kn sam ja dao + 100kn farba + kardan 600kn isto neki rabljeni moji su bili prekratki
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
imam nasad od 200-tinjak ljeski star cca 20 god.
sve je otislo u visinu i sada je to neupotrebivo tj u nemogucnosti branja jel su ljeske visine barem 10m.

voljela bi da se to sredi i da opet uspostavim kontrolu nad tim.
molim savijet sto mi je ciniti s tim grmovima?

Da li sve posjeci i ostaviti samo jednu granu ili??? :icon_confused:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
imam nasad od 200-tinjak ljeski star cca 20 god.
sve je otislo u visinu i sada je to neupotrebivo tj u nemogucnosti branja jel su ljeske visine barem 10m.

voljela bi da se to sredi i da opet uspostavim kontrolu nad tim.
molim savijet sto mi je ciniti s tim grmovima?

Da li sve posjeci i ostaviti samo jednu granu ili??? :icon_confused:

pa lješnjak se ne bere sa stabla nego kupi sa zemlje kad padne,,si sigurna da 10m ako je do 6 to je normalno sad kaj napravit ovdje es tesko dobit savjet jer svi imaju mlade plantaze

prvo kaj mislim da je problem je to pošpricat ako bude trebalo


za dinga ,,e da skoro zaboravih kupio kod obrt nino zovi al izgleda da je rasprodal sve imas na njuskalu ovjek dovozi izvana rabljene strojeve meni je i dostavio u zg u cjeni

pozdrav i puno srece u uzgoju zelim
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
pa meni nista ne padne jel sve vjeverice pojedu..
moram krenuti od nule...

vidis dok neki neznaju kak srnjak trlja rogove o grane lješnjaka tako ja nemam problem vjeverica svaki kraj ima drugacije a tek miševi kako odnose plodove sa zemlje
 

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
to za lješnjake ne treba

Kako ne treba kad je većina ljudi prošle godine govorila kako im je mraz umanjio urod. I ja sam primijetio da je mraz početkom svibnja nanio dosta štete. Inače ovaj stroj daje izlaznu toplinu od 70 stupnjeva C, a u širinu rasprostire toplinu do 70 m. Da bi bilo uspješno svakih 15 min treba se provesti po istom mjestu.

evo moje međuredne freze pofarbana i ceka suho da moze u akciju


ajde nek ovo neko komentira spremam se kupit ovo gnojivo ali mi nije jasno kaj ovo s cvjetanjem

U kojem časopisu je objavljen ovaj članak o prihrani lijeske?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
umanjio je u voćnjacima koji imaju cvjetove,a ne rese
-na lješnjacima je prošle godine mraz samo malo pofrkao listove i to nije nanijelo nikakve štete
-i kome bi se taj sroj uopće i isplatilo imati (možda pp Orahovica za 230ha ),a ostali za 1,2 ili3 ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh