• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
da, jedini nacin je sa sto manje investicije doci do koliko toliko prihvatljivog prinosa. Oprosti ali nisam bas skuzio kako si dosao do 100.000. Vuceni usisvac je 12-13.000 eura, malcer 3-4.000, atomizer isto 3.000-5.000. dakle, nekih 20-25.000. Traktor ne mora biti massey, moze i prvih 5 godina IMT ili LS puno odraditi. Koliko kosta susara?
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Ti usisavaci...se mogu koristiti i za orahe? Ima tu šta jefitnije od ovih 12-13k € ?:) Opet molim link da malo vidim šta i kako...hvala!
 
V

vuk

Guest
CIJENE SA PDV usisavač lješnjaka vučeni t 300- 15 000 eura,malčer 6000 eura + disk za međured 3000eura,sušara 20 000 eura, traktor massey 80 ks serija 3-41000 eura,atomizer 7000 eura,za sušaru ti treba onaj elevator jer se puni od gore i on ti je jos 2500 eura.
Sve je facmina mehanizacija osim traktora i atomizera.
Smiljane ti si napisao otprilike točne cijene strojeva ali bez pdv. sušara je jako skupa oko 20000 eura sa pdvom ali ona od 5 tona. to ti je najmanja. ali mijo tokič mi je rekao da u normalnoj godini osuši 5 tona za nekih 6 sati.
Moram negdje pronači gdje sam stavio ponudu pa ču nju u srijedu ponijeti.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
CIJENE SA PDV usisavač lješnjaka vučeni t 300- 15 000 eura,malčer 6000 eura + disk za međured 3000eura,sušara 20 000 eura, traktor massey 80 ks serija 3-41000 eura,atomizer 7000 eura,za sušaru ti treba onaj elevator jer se puni od gore i on ti je jos 2500 eura.
Sve je facmina mehanizacija osim traktora i atomizera.
Smiljane ti si napisao otprilike točne cijene strojeva ali bez pdv. sušara je jako skupa oko 20000 eura sa pdvom ali ona od 5 tona. to ti je najmanja. ali mijo tokič mi je rekao da u normalnoj godini osuši 5 tona za nekih 6 sati.
Moram negdje pronači gdje sam stavio ponudu pa ču nju u srijedu ponijeti.


20.000,00 E sušara.... to mi se čini jako skupo. Jel radi samo na princip zagrijvanja ili i odvlaživanja ? Na šta suši ? Plin,nafta,struja ?
Mislim da bi tu sušaru bilo najbolje napraviti. Nije to neki kompliciran stoj a uz to bi svakako bilo dobro da ima i odvalživač.
Mi kad na gralištima isušujemo vlagu bolje rezultate postignemo sa zagrijavanjem na +10 stupnjeva + Odvlaživač nego da zagrijavamo na + 30.
Radio sam uporedbu na 10 jednakih stanova po ulazu. Količina isisane vlage je bila u tisućama llitara. Tamo gdje smo samo grijali i prozračivali 2-3 puta dnevno osim potrpšnje plina koja je bila ubitačna sušenje je trajalo više nego duplo.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Hvala!

Ima li tko iskustva s ovim leđnim?

Nemam iskustva ali me zabrinajvaju ;) podaci o tezini: sam je tezak 13.5kg i 15 litara spremnika ... 15-25 kg nositi na ledjima vise sati mi se ne cini lako ... vise preferiram takvo nesto staviti na traktor ili barem na tacke :) (a ima me preko 100 kg)
 
Posljednje uređivanje:

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
CIJENE SA PDV usisavač lješnjaka vučeni t 300- 15 000 eura,malčer 6000 eura + disk za međured 3000eura,sušara 20 000 eura, traktor massey 80 ks serija 3-41000 eura,atomizer 7000 eura,za sušaru ti treba onaj elevator jer se puni od gore i on ti je jos 2500 eura.
Sve je facmina mehanizacija osim traktora i atomizera.
Smiljane ti si napisao otprilike točne cijene strojeva ali bez pdv. sušara je jako skupa oko 20000 eura sa pdvom ali ona od 5 tona. to ti je najmanja. ali mijo tokič mi je rekao da u normalnoj godini osuši 5 tona za nekih 6 sati.
Moram negdje pronači gdje sam stavio ponudu pa ču nju u srijedu ponijeti.
Mislim da je facma sto se tice svega osim usisivaca malo preskupa. A ako ides u takvu pricu, definitivno ne treba racunati PDV ;) Ja sam zbog neusporedivo manje investicije (12.000 Eura)usao u sustav PDV-a. I ni u peti da bih pozalio ;)
Nadalje, istina jest da konja kod traktora nikad nije previse, ali 80ks mislim da je previse, narocito za prvi/jedini traktor. A i pitanje je dali treba pravi vocarac?
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Nemam iskustva ali me zabrinajvaju ;) podaci o tezini: sam je tezak 13.5kg i 15 litara spremnika ... 15-25 kg nositi na ledjima vise sati mi se ne cini lako ... vise preferiram takvo nesto staviti na traktor ili barem na tacke :) (a ima me preko 100 kg)

Cuj.... mozda je lakše s 15 kg na leđima dok si uspravan nego bez tereta pa da savijen kupiš rukama s poda.
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
CIJENE SA PDV usisavač lješnjaka vučeni t 300- 15 000 eura,malčer 6000 eura + disk za međured 3000eura,sušara 20 000 eura, traktor massey 80 ks serija 3-41000 eura,atomizer 7000 eura,za sušaru ti treba onaj elevator jer se puni od gore i on ti je jos 2500 eura.
Sve je facmina mehanizacija osim traktora i atomizera.
Smiljane ti si napisao otprilike točne cijene strojeva ali bez pdv. sušara je jako skupa oko 20000 eura sa pdvom ali ona od 5 tona. to ti je najmanja. ali mijo tokič mi je rekao da u normalnoj godini osuši 5 tona za nekih 6 sati.
Moram negdje pronači gdje sam stavio ponudu pa ču nju u srijedu ponijeti.

Jel tokiĆ iz Širokog polja?
 
J

josagro

Guest
Evo da se i ja uključim, budući da me se spominje. Ja sam Tokić iz Širokog Polja, firma Agrotok. Što se tiče cijena i svih dodatnih pitanja slobodno me kontaktirajte na tel: 098/181 5663, 031/851 055.
Navesti ću Vam neke primjere cijena o kojima pišete: Vučeni kombajn( usisavač) Facma Cimina 120 T košta 6.200,00 € plus PDV, ukoliko imate sortu Istarski dugi potrebni su vam 2 dodatka za odvajanje lješnjaka iz košuljica koji koštaju 1.000,00 €+ PDV. Navedeni stroj imam na stanju. Cijene sušara su od 8.300,00€ za sušaru kapaciteta 2,3m3, pa naviše ovisno o kapacitetu.
Strojevi koje je kolega Vuk naveo zadovoljavaju potrebe 70-100 ha nasada lješnjaka.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
....potrebni su vam 2 dodatka za odvajanje lješnjaka iz košuljica koji koštaju 1.000,00 €+ PDV.

Svaki po 1000 ili oba zajedno? Sto rade ti dodaci? To znaci da iz stroja izlazi cist ljesnjak bez primjesa lisca i kosuljica ili ... ?
Nego, sto ljudi kazu za onu rucnu skupljalicu sa ticalima?
 
J

josagro

Guest
Zajedno 1000€, svaki po 500€. Jedan dodatak su lopatice koje odvajaju košuljicu sa lješnjaka, a drugi služi za odvajanje lješnjaka na kojima ja ostala košuljica koje se može dodatno pročistiti. Lješnjak na kraju ostaje čist sa minimalnom primjesom lišća, košuljica, grančica... Ručna skupljačica sa ticalima je prikladnija za prikupljanje oraha.
 
E

evika

Guest
Pozdrav :partyman:

evo nova sam tu da možda malo naučim od vas, mi imamo mali nasad od kojih 400 stabala istarskog stari su 5 godina. :partyman:
 
J

josagro

Guest
hvala na brzom odgvoru bas na ono sto sam pitao

I drugi put, na raspolaganju sam za sva pitanja i nejasnoće vezane za poljoprivrednu mehanizaciju, a posebice onu vezanu za uzgoj lješnjaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh