• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Je, dosta je sitan. Imam to jedno stablo u vrtu i lani je u petoj godini dao oko 2.5 kg ploda. Moguce da je divljak ..
 

RoRi

Novi član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
22
Molim savjet

Evo javljam se jer vas iskusne molim za savjet. Nasad je star 2 godine, zatravnjen je radi nizbrdice, jer frezanje, oranje, tanjuranje ne dolazi u obzir jer malo jača kiša ispire svu zemlju, a naš problem su voluharice koje su počele raditi štetu. Molim vas savjet, kako ih se riješiti, površina je nešto veća od 1 hektara, s time da se sada planiramo malo još proširiti. Da li bi pomoglo da ipak prođemo s frezom po redu oko lješnjaka, a prored ipak zbog navedenog ostavimo travnati ili...Razmak sadnje je 5x5. Ili da idemo sa nekim kemijskim sredstvima? Bojimo se da ne naprave veliku štetu jer su počele jesti korijenje...i ima ih mali milijun...molim savjet...hvala...
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
obavještavam sve forumaše da smo prošli tjedan uspjeli napraviti prvi sastanak uzgajivača lijeske ( nakon cipiripijevog prije 2g ). bilo nas je devet. 5 forumaša ( cipiripi, vuk, dblaz, gorjanac i moja malenkost kao organizator ) plus još 4 "domača" igrača! ovim putem se zahvaljujem forumašima na odazivu. također se zahvaljujem i gradcu ( požega ), i vukovarcu na potpori. bili su spriječeni ali nas podržavaju! sastanak je bio u đakovu! pozvao sam samo slavonce jer smo svi u 40km jedan od drugoga i brzo se možemo nači i priskočiti jedan drugome u pomoć!

teme su bile razne ( do načina uzgoja, rezidbe , sorte itd. ). na kraju smo se dotakli i onog najvažnijeg a to je plasman! pa nekakav zaključak je bio, da ćemo, bar večina nas, pokušati bazirati na plasmanu u ljusci ( "s njive" ). i pokušati ići sa tvrdim stavom za naplatu, po sistemu roba/lova! možda ne već ove godine, ali u budučnosti svakako!

mislim da ćemo, u budučnosti, uspjeti stvoriti nekakvu čvrstu bazu od nas bar 4-5 ( zaista ima dobrog "materijala" među nama )! po nekakvoj mojoj računici imali bi pod kontrolom bar 50tak Ha za početak, iako mislim da će biti i 100ha ( a i pokrivamo skoro cijelu istočnu slavoniju )! malo je nezgodno nešto dogovarati unaprijed, bez robe ( još su nam mali kapaciteti )! ali eto makar smo krenuli! ja ću se potruditi da ovo što smo napravili postane tradicija bar jednom godišnje!

još bih htio pohvaliti forumaše jer su mi prvi dojmovi više nego dobri! uglavnom su doista iskrene reakcije na forumu, pa bih povukao nekakvu paralelu da tko je korektan na forumu i u živo je bio OK!

bit čemo tvrd orah otkupljivačima u budučnosti! :supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav ,
imam jedno pitanje , da li neko zna nešto o ovoj slici od koga je ili gdje se izvorno nalazi . Mislim da se vidi stabljika ljeske , ja bi u stvari nešto takvo radio pa me zanimaju iskustva i mane ( samo bez psade jer ovo mi se čini previše opasno )



Uploaded with ImageShack.us
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pregleda sam oba poljorivredna foruma ali nisam našao orđiđi samo ovu koju je skinuta ali se nezna odakle .

 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Forumaši molim za pomoč kako ovaj lješnjak posaditi da izraste samo u zemlju ili?????
Imam mjesta za 20-tak stabala ali bi htio malo neobičnu sortu i dali je ova sorta kome poznata i kakve su osobine




Uploaded with ImageShack.us
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Eeeh da, eto malo da se javim, totalno sam zapustio ovaj forum a pametnih se stvari i savjeta tu jos uvijek moze pokupiti,,,
Prvo pozdravi veliki svim aktivnim pisacima koji nesebicno prenose vlastita iskustva na nas koji smo na samom pocetku,,,
D&D pravi analiticar koji je nekima od nas otvorio i neke nove vidike, koliko vidi i podigo malo aktivnost jer nam je tema gotovo zamrla, svaka cast na tome,,
Svi bi mi koliko vidim neke pare mlatili al bojim se da ce to lose zavrsiti po nas,, nisasm neki pesimista ali nista mi se lijepi putu ne pokazuju,,,
Doc ce nama neki Todoric pa cemo i mi kao i sva stoka sitnog zuba radit dok ce oniil netko drugi omastiti brk, oprostite sto nas tako nazivam jer nekako mi to najprikladniji naziv,,,
Ma jebi ti lovu mi bi trebali biti zadovolji time da smo na friskom zraku da imamo sto raditi, da za do ne trebamo nikakvu dozvolu(za odlazak na svoje) i da nista ne trebamo platiti za to sto radimo i disemo cisti zrak, nismo ni svjesni koliko toga dobivamo besplatno,,,
eto morao sam malo, al dosta zajebancije,
nego bilo par ovih lijepih dana pa me zanima sta se radilo u vocnjaku, dal itko ista ili jos nista,,,

Ja eto da se pohvalim malo glumio umjernika naivca uz to pokupio zenu i oca pa reko nek i oni uce i bacili se eto u bojanje, bjeljenje,,,
na mjestima bilo jos jako mokro i bit ce mi pravo cudo ako opstanu sve one koje plivaju takoreci od 13.08. prosle godine Gospodnje,,,
Tako da je u jesen izostalo i podrivanje i kultiviranje a sva sreca da sam uspio s tanjuracom sje*ati onu travu sto se pojavila,,,

Sto se tice gnojidbe nisam jos nista ali planiram ovisno o vremenskim uvjetima, pa gospodinu koji se bavi gnojivima obecavam kontekt a mozda i daljnju suradnju, radim nesto i na nekom svom web sajtu pa mozda cak i udruzimo snage, problem je samo nedostatak vremena,,,

Eto da Vam na kraju prikazem i kako to izgleda u mom vosnjaku ovih dana i kako su izgledale pripreme za olimpijadu u dugim bazenima, bilo bi smjesno da nije zalosno al pomoci se nemoze, koliko se dalo je napravljeno,,,

Dakle plivanje u dugim bazenima,,,



isprika za slike koje su malo losije kvalitete (slikano mobitelom)

i evo nekoliko slikica nas naivaca, mislim radova bojanja,,,



eto, zar to jos netko treba i platit :finga:
budimo sretni da se ima sto raditi jer kazu dok covjek nema sto raditi samo na pi*darije misli,,,

Ostante mi sretni, zdravi i debeli, ljudi moji,
podravcu isprika jer zaista nema vremena doci do tebe a sadnice ako trebas ima ih koliko treba
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Sto se tice gnojidbe nisam jos nista ali planiram ovisno o vremenskim uvjetima, pa gospodinu koji se bavi gnojivima obecavam kontekt a mozda i daljnju suradnju, radim nesto i na nekom svom web sajtu pa mozda cak i udruzimo snage, problem je samo nedostatak vremena,,,

Eto, "gospodin" koji se bavi gnojidbom, primio informaciju na znanje.... nadam se da će biti suradnje (budući da je grupa "lješkaroša" dosta aktivna, spremam priručnik na temu gnojidbe ljeske; naravno za članove foruma 100% popusta na cijenu).

LP
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hvala pregledo sam forume ali nisam uspio naći sada sam pokušao sa PP , ali neznam da li ću dobiti odgovor jer vidim da ga već duže vrijeme nema na forumu . Ako neko nešto zna o Gingi - ju neka javi ili kako sa njim stupiti u kontakt , hvala i tebi Kontam na trudu .


 
Posljednje uređivanje:

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Malčer za imt 539

Pozdrav ljudi pošto sam nakon bezkonačnog traganja za nekim strojem poradi obrađivanja moje plantaže oko 2 h odlučio da ne kupujem ništa jer polovno sve precjenjeno pa dok se pare ne sakupe uzimam od tasta imt 539 91 god 1000 rh i sada me zanima koji malčer uzet za navedeni traktor sve preporuke dobro došle zahvaljujem.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
D&D pravi analiticar koji je nekima od nas otvorio i neke nove vidike, koliko vidi i podigo malo aktivnost jer nam je tema gotovo zamrla, svaka cast na tome,,
Svi bi mi koliko vidim neke pare mlatili al bojim se da ce to lose zavrsiti po nas,, nisasm neki pesimista ali nista mi se lijepi putu ne pokazuju,,,
Doc ce nama neki Todoric pa cemo i mi kao i sva stoka sitnog zuba radit dok ce oniil netko drugi omastiti brk, oprostite sto nas tako nazivam jer nekako mi to najprikladniji naziv,,,
Ma jebi ti lovu mi bi trebali biti zadovolji time da smo na friskom zraku da imamo sto raditi, da za do ne trebamo nikakvu dozvolu(za odlazak na svoje) i da nista ne trebamo platiti za to sto radimo i disemo cisti zrak, nismo ni svjesni koliko toga dobivamo besplatno,,,
Nekada me boli glava od silnog analiziranja, ima dana kad bih odustao i od analiziranja a i pojavljivanja ovdje. Puno je to nepozanica za izračun dosta točne formule. Druga je stvar ako se ide saditi 1,2 ha ili kod ljudi koji su povukli lovu od države za podizanje nasada. Kad bih nekome prezentirao ovo što sam do sada analizirao zaboljela bi ga glava. Ali po meni drugačije ne ide.
Prvotno su bile 3 kombinacije a sada ih ima više od 10 a većina se dijeli opet u a,b,c. Ne vidim se u kombinaciji da zasadim 5 ha (koliko mislim da se može stići radom uglavnom vikendima) jer slobodnog vremena ionako nemam.

Mislim da sam već nekima rekao; u zadnjih mjesec dana sam našao više od 10 nasada koji se prodaju...Jučer sam bio s čovjekom koji je prvotno htio lješnjake i orase ali odlučio se na orase,a njegov frend na lješnjake, no manje od 1 ha. Bilo mi glupo objašnjavati mu da će se više napatiti dok to očisti i proda nego uzgoji do punog roda. Zasada većina traži 15 kn/kn u ljusci te očišćenog 40-45 kn,ali (uvijek ima to ali) nađoh i po 30 kn....par njih ima po 1ha te to prodaju uz koješta drugo. Svaštarenje opet na nivou.
Jeste li znali da se za neke namaze kao što je nutela koriste neki sirupi koji su coctail otpada pri krckanju lješnjaka i ulja, 1kg košta 2,5 a soja nadopuni masu lješnjaka....drugim riječima 1kg toga zamijeni oko 10 kg lješnjaka....
Danas sam prešao 170 km po brdima par sela u slavoniji u potrazi za zemljom. Ima nekih zanimljivih parcela,ali ne znam koliko bi koštale. Ovih dana ću staviti par slika. Čini mi se gotovo idealno, blago brdovitio. Van sela...a pristup od asfalta nije daleko. Ima jedno zanimljivo selo u slavoniji koje ima par naseljenih kuća a oko njega stotine hektara zapuštenog zemljišta no cesta je tako loša da nisam mogao kombijem proći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh