• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

milicevicm

Guest
Re: Vladimirec



Uploaded with ImageShack.us

OK !!!
A kosu ću slikat čim budem kući.
A evo vam i ova slika-nije neka ali se vidi konstrukcija.POZDRAV !
 
M

milicevicm

Guest
Re: Vladimirec



Uploaded with ImageShack.us


POZDRAV !
Šta se dešava ljudi-nekada ste bili mnogo aktivniji.
Evo još jedna sličica-tek toliko da razbijemo monotoniju.
Znači niko nije vidio negdje onu MORTL kosu.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Bilo je nekada....na strani 46 ovog foruma,ali link više nije aktivan.Pokušaću da postavim uputstvo ponovo.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vladimirec

milicevicm kaže:


Uploaded with ImageShack.us

Sada pomoć tražim od vas svih.
To je ta neka austrijska kosa,piše na njoj- MORTL.
Izgleda da fali neki dio-ispod desne poluge.
Problem je u tome što se ne može podignuti dovoljno-kada se ide u rikverc.
A kosi za desetku.Pa bih vas molio ako je neko negdje vidio takvu da je slika iz svih uglova-da riješimo enigmu.

Kako misliš ne podignu se noževi ili ostanu visit na bok,,,,,,,,,ja nemam takvu kosu ali imam staru strižnu i jednu noviju u principu sve rade na istu šemu(strižne kose)poluga koja dođe ispod ruke je ta koja kosu diže u vodoravnom položaju,i sve zavisi kako see naštima,,,na polugi koja se duži i skračuje.....

Ako sam dobro shvatio....
 
M

milicevicm

Guest
Re: Vladimirec

Pozdrav.
Nisam još išao kući-a čim odem poslikati ću sve pa će mo da vidimo.
A možda je nismo poštelali dobro,kao što kažete.
Nego muči me sumnja,da li je bio neki dio na polugi kose( na vrhu-gdje je onaj otvor kao za neku cijev ) ispod desne poteznice traktora.Ako imate neku sliku ,pa da uporedim ;)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Re: Vladimirec

Pozdrav
Zanima me koje su dimenzije Vladimireca-maksimalna širina, visina s kabinom, duljina, težina.
Može li Vladimirec orati jednobrazdnim od 16coli i kojom dubinom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Re: Vladimirec

ja sa njime orem 16kom , a dubina ide koliko god plug može ;)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Re: Vladimirec

znači sposoban je on i za ozbiljne radnje (tj duboko oranje) makar ima samo 30tak ks.
Možeš li mi napisati dimenzije ako nije problem. i za T40 isto.
netreba biti skroz točno u milimetar. Zapravo mi je najvažnija visina s kabinom. Naime, planiramo graditi novu garažu, a u dugoročnim planovima je i nabava većeg traktora (zbog cijene najvjerovatnije neki Rus), pa da ostavim dovoljno mijesta i dovoljno visoka vrata.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Re: Vladimirec

vladimirac ima nevjerovatan obrtni momenat , što ga čini sposobnim za povlačenje

a visina je oko 260tak cm za sve (starije) ruske traktore
ako te baš interesuje izmjerit ću pošto imam i T25 i LTZ40 i MTZ52 ;)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Re: Vladimirec

Ako ti nije problem, volio bi da izmjeriš visinu, ali i duljinu i širinu.
Krenuli smo praviti garažu, pa ako kupimo veći traktor, nebi volio da mi nemože stati u garažu, a nemam mjesta na parceli za veliku, da napravim hangar.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Dužina sa sistemom za okačivanje:
visoka podešenost............................3025mm
srednja podešenost...........................3180mm
niska podešenost..............................3245mm
Visina po kabini , tendi , skeletu bezbednosti: T25A T25A2 T25A3 (mm)
viska podešenost................................. 2547 2552 2522
srednja podešenost............................... 2477 2492 2452
niska podešenost................................. 2327 2342 2302
Međuosovinsko rastojanje: (mm)
voska podešenost................1630
srednja podešenost..............1775
niska podešenost.................1837
Širina rspona točkova sa gumama 280-711 / 10 R28 (podesivo)
prednjih točkova............................................1200 - 1400 mm
zadnjih točkova.............................................1200 - 1480 mm
Širina pri minimalnom rasponu točkova....1472mm
Agrotehnički klirens izmedju kočničkih rukava, sa gumama 280-711 najmanje:
visoka podešenost.........................634
srednja podešenost........................564
niska podešenost...........................427
Minimalni klirens ..........................278 (mm)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Re: Vladimirec

Ako sam dobro skužio, Vladimirec se može namjestiti na 3 položaja po visini.Sad me zanima koji se koristi za koje radove?
Koji položaj se koristi za "normalnu" poljoprovredu, tj oranje, tanjuranje, košnja, prevrtanje?

Koliki akimulator mu treba i kakav je s paljenjem? jer po nekim postovima sam skužio da mu treba poveću akumulator kojeg brzo uništi.
 
A

alternator

Guest
Re: Vladimirec

Ljep pozdrav svim forumašima puno sam pratio vaše postove o vladeku i mislim da je to odličan traktor
Imam par pitanja za vas dali ima dijelova za one 1974 go pa na dalje imamam jednu ponudu za vladeka 79 god
Ali se dvoumim jer je dosta radio sa ftrezom dali nije uništio motor kako mogu znati dali je dobar motor
Unaprijed hvala
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Dobro si shvatio,ima tri položaja visine a koristi se onaj koji ti najvise odgovara.Ja na primer,koristim samo najniži i tada nije puno višlji od Fergusona,ali je primetno i uži tako da mi odgovara za voćnjak. U principu trebala bi ti knjiga koju sam postavio i mnogi je skinuli ali je link ukinut pa bi zamolio Savorisa ili nekog drugog forumasa da postavi ponovo jer meni nesto ne ide sa tim.
On fabrički dolazi sa dva akumulatora od po 6V ,redno spojenih što čini onda 12V i ukupnog kapaciteta od 155 Ah.Alternator je od 700W a ima preklopnik leto-zima i može puniti sa 13-14V leti ili 14-15V zimi ! Što se tiče zahtevnosti...ja uopšte i nemam akumulator već koristim iz putničkog automobila Citroen Saxo 1.5D od 70Ah i do sada mi se nije desilo da ne upali iz prve. Pošto VTZ ima dekompresor to mu je verglanje olakšano i već po zvuku verglanja se čuje dali je dovoljno zaleteo i dali je akumulator dovoljno snažan da ga vergla. Čim pustim dekompresor upali već na prvi zub.Mislim da mu je sasvim dovoljan jedan od 12V ...100-120 Ah, ali mi se ne kupuje jer ga i ne palim svaki dan već samo povremeno i to uvek leti.Zimi bi i novi akumulator stradao od stajanja i ne upotrebe. Ako vergla i teško pali to je onda razlog za detaljno servisiranje jer sigurno nije do akumulatora !!!Pre je do pumpe za gorivo,čistoće dizni,ugla paljenja i sl.
Neka moja iskustva što se rez delova tiče je da ih ima i da su jako jevtini u poređenju sa drugim traktorima ,tako da bilo koji Vladimirac ,ma koliko plaćen uvek vredi svaku paru koja se za njega da.....jedino možeš žaliti što za iste novce
nisi našao neki u boljem stanju...ali to je trgovina,gledaš...pa šta ti se zalomi ! :? U principu i najgori krš se da
izremontovati za relativno sitan novac...ali traži dosta vremana,truda,dobrog majstora a to je uglavnom problem.
Ovo ti je nisko podesavanje:


Uploaded with ImageShack.us
A ovo je srednja podešenost kakav dolazi iz fabrike !


Način podešavanja:
http://img517.imageshack.us/g/50555637.jpg/
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Vladimirec

milicevicm kaže:
traktor003.jpg


Izgleda da fali neki dio-ispod desne poluge.
Problem je u tome što se ne može podignuti dovoljno-kada se ide u rikverc.
ne znam dali si rijesio problem, nisam vidio da je neko pisao......
ili se na slici ne vidi ili u ovoj rupi fali bolcn koji ce da nasloni sa donje strane poluge/poteznice.....takav princip imaju kosilice za Tomo Vinkovic.......na njima je taj nosac jednostavno savijen ispod poteznice, ovdje je vjerovatno otavljeno rasklopivo zbog lakseg kopcanja i skidanja s traktora.... :scratch

uguraj kakvu cjevuru ili bolcn......na drugoj strani bi trebao biti lanac ili neki drugi sistem stimanja visine (otprilike tamo gdje si zamotao onu armaturu)
 
S

Sasha963

Guest
Ne znam imaju li i ostali sličan problem ali ja se nisam mogao logovati pod starim nickom pa sam ga malo promenio:scratch A sada jedno pitanje za one koji su skidali poluge hidraulike. Pošto imam traktor spušten u niski položaj,obe poluge trebaju biti nameštene 6 zubaca iznad repera koji je označen na čelu vratila. Moj problem je u tome što se leva i desna poluga nikako ne mogu podesiti u istu ravan.Desnu sam ostavio kako je....a levu pokušao da namestim na istu visinu...i ispalo je nemoguća misija! Uvek je ili višlja ili niža.Da li je tako i kod drugih vladimiraca?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
ma nemora biti striktno 6 repera , stavi 5 ili 7
a ako i tako nemože ničemu ne smeta i da ostanu malo različite , poravnat ćeš to na onim vijcima

javi se zaji preko PP da ti sredi problem oko imena i lozinke
 
M

monika

Guest
imam vladimirec t25a1,77 godiste! ima dva poluga menjaca! da li ima neko takvih traktora,da mi nacrta semu brizina?!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
imaš u temi već napisane šeme od svih tipova mjenjača
tako bubneš sa neba pa odma pitanje , imaš i opciju ''TRAŽI'' na forumu

ako već imaš vladimirca najviše ćeš sam(a) sebi pomoći tako što ćeš pročitati ovu temu od početka u kojoj je vladimirac apsolviran u najsitniji detalj
 

Najnoviji postovi

Na vrh