• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,390
Vodilica se može i zaljepiti, barem danas to nije problem
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vodilice se prešaju u toplu glavu ..problem je jer danas to nietko ne radi ..a tko radi griješi u postupku ili nema opreme

vaš velečasni
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
zakaj ja vidim samo pola derivaldezovog traktora?...samo haubu i kabinu...
...kaj se tiče iskakanja iz brzina i kvačila tiče, to smo nedavno četverili, a za volan nemam kaj reć jer ga ne vidim (el obični ili hidraulični?)

...dobro je, vidim ga cjelog...
...volan će morati širom, il su se zdrobili igličasti ležajevi, il je dobil u pužu...niš strašnog...
ralica mu baš dobro paše, a šofer neće morat u teretanu...
 
Posljednje uređivanje:
O

Obrisani član 40474

Guest
ralica je takva kakva je jel je prijatelju stajala bezveze pa sam ju posudio za ovu zimu raspon je 2 metra.odozada sam u kosaru stavio bacvu 200 l i vode natocio bez toga se nije htio maknut.nagodinu cu napravit laksu i blizu .platio sam danak neiskustvu odmaknuo sam ralicu naprijed da bi mogo djelomicno otvorit haubu da natocim gorivo kad je ralica zakvacena.sve sam sam radio sam.kaj se teretane tice vise ne lopatam pa ne skodi malo motanja.darijus vim da pise da si iz karlovca gdje djelove kupujes?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najverovatnije je otisao iglicasti[ valjkasti lezaj u dnu kucista volana pa ti preskace.ali tek kad otvoris videces koji je i sta jos osteceno. ti lezajevi nisu problem naci i pogledaj obavezno dupli lezaj na osovini dal ima lufta. sve vodjice ventila se menjaju i vecinom zgodno. nema kod nas servisa za obradu motora koji to neradi a dosta nas majstora to uradi i sam. delovi jeste da su losi kvalitetom ali sto savoris rece na strugu se sve uradi
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Ljudi jel zna neko zasto mogu da ubacujem u brzine bez kvacila kad je traktor ugasen? Desava se i da izbacuje iz brzina? Video sam na forumu za bravicu sta tu treba da se promeni da vise ne izbacuje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Pa nemoguće je prebacivati brzine bez pritiskanja kvačila nebitno dali je traktor upaljen ili ugašen , ima ona magična bravica mjenjača
Ako iskače iz brzina pod opterećenjem ili bez njega to je onda druga priča , a može iskakati i ako držiš nogu na papučici kvačila
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Traktor je novi tip sa jednom ruckom menjaca, uglavnom izbacuje iz brzina kad je opterecen, kad idem na neki uspon pod teretom itd. Znaci to je do bravice jel znate sta bi tu trebalo da se promeni da li ta sipka gde su kuglice ili sta vec? Da li je to velik kvar ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nemora da znači da treba išta mijenjati , možda treba samo naštelovati
Prelistaj malo temu bilo je dooosta riječi o tome
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
@derivaldez, dijelova ima kod Lovre u Jaski, tj. Poljomehanizacija...odma na početku Jaske kad ideš od karlovačke strane...desno...
 

ado123

Novi član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
9
vidim ovdje ima dva rikverca i da je to kad se pomakne desno ja imam jedan taj desni a kako da nadjem drugi,ima jedna rucica jos na hidraulici nejasna mi jedna je ovu sam prvu do volana shvatio a ona druga desno neznam za sta je ona.imam dole jednu rucicu na kojoj kad je pomaknem onda ukljucim pumpu,nisam se nikako pokajao sto se tice ovoga vladimirca ocuvan nije radio puno,imam samo ove brzine da shvatim i jos par nekih sitnica zamijenit,reko da provjerim kakvo je ulje u mjenjacu odvrnem kad ono jedno 10 litara vode i jedno 5 litara ulja od kojeg nema nista isto blato to je nejvjerovatnije od lezanja zamijenio sam i to moram jos ako je prihvatljivo volan spustit ovo mi nekako visoko ruke zabole.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ručica reduktora ide baš ovako kako je i nacrtano , znači potrudi se malo
Ta desna ručica pored hidraulike ti je za kipanje prikolice , odnosno drugi izvod dvosmijerne hidraulike
Voda u mjenjač obično uđe ako nemaš mandžetne na ručicama mjenjača pa se to polako sakuplja , mada tolika količina je previše , vjerovatno je negdje upao u vodu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
procitaj celu temu od pocetka bice ti dosta poucno. najbolje izmenjaj sva ulja jer to ko zna kako je odrzavano i menjano. u bos pumpi ulje obavezno zameni , kucistu hidraulicne pumpe , reduktorima, hidraulici u kucistu volana. oprati ujedno i filter ulja , proveriti filtere vazduha goriva i hidraulike. rucica reverzera ako ti je u levim brzim i u hodu napred gurnes je ka gore pa onda desno i dole. tad dobijas spore unapred. gurnes je desno i dobijas sporohodne brzine u rikverc. kad hoces brze brzine opet ides gore levo i dole
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
pozdrav svim koji su clanovi foruma i onim koji nas prate pitanje jedno ako je moguce pre par dana nesto sam radio i posto pretezno traktor koristim za transport pumpa hidraulike je iskljucena tad sam trebo upaliti pumpu nije mi tjela tako lako da ukopca nego sam se zezo oko nje nikih 10 min pa ugasim traktor pa upalim tako par puta i ona ukljuci ulja sam mjenjo sva kad sam kupio traktor pre 1 godinu ali u ovom djelu koji ukljucuje i iskljucuje hidrauliku nisam nista mjenjo dali ide neko ulje unutra kakvo i koliko hvala unapred
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Unutar tog kucista ide ulje.. Po knjizi ide leti SAE 90 a zimi SAE 140... Unutar tog kucista stane 0.3l ulja...

Evo i slika gde se sipa,proverava nivo.. Ovaj sraf odmah iza rucice za ukljucivanje i iskljucivanje pumpe tu se sipa,a ovaj sa bocne strane tu se proverava.. (nemozes da pogresis isti kljuc ide na sva 3 srafa)

p230114215704.jpg


Ovde se ispusta,na sredini traktora (gde je najtanji) videces...

p230114215702.jpg


Nadam se da sam ti pomogao...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma sve je moguce samo sto mi nemamo nijedno ulje fakticki koje je u rusiji .pa se samo uporedjivanjem pribliznim dobije sto ima kod nas.mi i u hidrauliku sipamo motorno a kod njih nije to ali ovo je najpribliznije. a u kuciste mozes bilo koje sipati i bitno je da ima.to sto te zeza ukljucenje moze biti da vi;ljusku treba ustelovati ili ti ima lufta u lezajima unutra pa zeza ili je poribalo sto neverujem
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
u pumpu ide motorno ulje, isto kao u cijeli sistem...i boš pumpu, i motor, i zračni filter...najte nasjedati štamparskim greškama...
 
O

Obrisani član 40474

Guest
pozdrav svim koji su clanovi foruma i onim koji nas prate pitanje jedno ako je moguce pre par dana nesto sam radio i posto pretezno traktor koristim za transport pumpa hidraulike je iskljucena tad sam trebo upaliti pumpu nije mi tjela tako lako da ukopca nego sam se zezo oko nje nikih 10 min pa ugasim traktor pa upalim tako par puta i ona ukljuci ulja sam mjenjo sva kad sam kupio traktor pre 1 godinu ali u ovom djelu koji ukljucuje i iskljucuje hidrauliku nisam nista mjenjo dali ide neko ulje unutra kakvo i koliko hvala unapred

to se i meni neki dan desilo.problem sem rijesio da sam ubacio u brzinu i malo pomaknuo traktor
 

Najnoviji postovi

Na vrh