• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bobostar što kažeš za gnojivo? Gnojidba voćki i povrća? Malo je jak fosfor u odnosu na kalij ali tko još ima viška fosfora? ;) I recimo još dodati kan da unesemo malo i magnezija? Kasnije u rodu možda kupiti malo kalij sulfata i sve skupa kroz navodnjavanje. Poz
iclvocarskognojivo.jpg
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Definitivno Njoko, ako imaš vodu treba zalijevati. Pogotovo sada kada krenu više dnevne temperature (koje potiču pupanje/cvatnju) voćki treba vode. ;)

Joj,nikada ali nikada mi nije bunar u 3mj opao 2m od površine,to sam imao prošlo ljeto,ali 3mj nikada bio je ono -20cm od površine.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Joj,nikada ali nikada mi nije bunar u 3mj opao 2m od površine,to sam imao prošlo ljeto,ali 3mj nikada bio je ono -20cm od površine.

moj je 19 m, u normalnim godinama je u 7mj opao na max 8m, sad je na 16,5metara:confused:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
I kod mene utekla voda za metar što nije ni u ljeti kad ja sušno.
A ništa ni od kiše koju najavljuju več 7 dana:scratch
Ilegalac kod tebe je prestrašno utekla
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Bobostar što kažeš za gnojivo? Gnojidba voćki i povrća? Malo je jak fosfor u odnosu na kalij ali tko još ima viška fosfora? ;) I recimo još dodati kan da unesemo malo i magnezija? Kasnije u rodu možda kupiti malo kalij sulfata i sve skupa kroz navodnjavanje. Poz
iclvocarskognojivo.jpg
Ne čini se loše; pogotovo za proljetnu gnojidbu (voćke) ili priprema tla za sadnju/sjetvu (povrće). Za kasniju primjenu, nedostaje dušika; znači neka korekcija sa KAN/UREA.
Što se tiče fosfora, piše da je većina vodotopiva (manje u citratu) tako da neće biti problema.
Jedino nije definirano je li to mješano (jeftinije) ili kompleksno gnojivo (skuplje).
Koje je cijene to gnojivo? Pošto se može dobiti?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Joj,nikada ali nikada mi nije bunar u 3mj opao 2m od površine,to sam imao prošlo ljeto,ali 3mj nikada bio je ono -20cm od površine.
Što reći; jučer je kod nas palo čitavih 4 mm kiše :x
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Što reći; jučer je kod nas palo čitavih 4 mm kiše :x

kod nas 4mm prašine kada prođe traktor oranicom,samo u daljini vidiš oblačiće prašine:cry:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ljudi moji ovo stvarno nije normalno
kao da je 7-8 mjesec,jedino što je hladnije,nije +35
pa to je trebalo biti blato do koljena sada,a ne prašina do koljena
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Evo svježe stanje na višnji.
Sutra idem prskati: 1000 lit voda, 2 kg Nordox,5 lit Bijelo ulje.Naravno na ha.

1. Za ovu fazu jeli to dobra doza
2. Prskam s vodom iz vodovoda. Jel to možda ima nekih negativnih posljedica (klor, dvrdoća itd,)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Evo svježe stanje na višnji.
Sutra idem prskati: 1000 lit voda, 2 kg Nordox,5 lit Bijelo ulje.Naravno na ha.

1. Za ovu fazu jeli to dobra doza
2. Prskam s vodom iz vodovoda. Jel to možda ima nekih negativnih posljedica (klor, dvrdoća itd,)
Moj ti je savjet da ulje ni ne bacaš jel to je pre malo za ha da bi imao bilo kakav učinak. .......30l /ha je doza koja daje rezultate ali ih ekonomski ne opravdava .pozzzzzzzzz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo svježe stanje na višnji.
Sutra idem prskati: 1000 lit voda, 2 kg Nordox,5 lit Bijelo ulje.Naravno na ha.

1. Za ovu fazu jeli to dobra doza
2. Prskam s vodom iz vodovoda. Jel to možda ima nekih negativnih posljedica (klor, dvrdoća itd,)


več je negdi bilo o toj vodi iz vodovoda za špricanje činimi se Bobostar je reko da treba desetak minuta prije natočit atomizer tad klor ishlapi i možeš mješat sredstva
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Evo svježe stanje na višnji.
Sutra idem prskati: 1000 lit voda, 2 kg Nordox,5 lit Bijelo ulje.Naravno na ha.

1. Za ovu fazu jeli to dobra doza
2. Prskam s vodom iz vodovoda. Jel to možda ima nekih negativnih posljedica (klor, dvrdoća itd,)
evo ja sad došao sa prskanja višnje ,prvo ovogodišnje,presretan što atomizer nakon zime funkcionira
ali nakraju odustao nakon jednog atomizera
laže skoro 50%,ostalo mi viška ohoho
sutra čišćenje dizni, ako neuspije provjera tlakomjera, ako ni to neuspije, onda mislim da ću se ponovit novim diznama(cca 500 životinjica)


za šljive sam kupio crveno ulje,ali planiram još čekati dok pravo ne propupa, pa sa skromnih 10l tj 1%, zato jer sam pronašao štitaste uši, ne puno ali ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
I kod mene utekla voda za metar što nije ni u ljeti kad ja sušno.
A ništa ni od kiše koju najavljuju več 7 dana:scratch
Ilegalac kod tebe je prestrašno utekla

ma kod mene ti takv bunar, za Božić pun i kraj 7mj "skoro " prazan:finga:
samo što ovog Božića bio je 12m, a sad 16
dali će doživjet 7 mjesec???
inaće skoro pola sela već ima probleme s vodom
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
E trebo si ga natrpat snjegom dok ga bilo :rolfer:
Boim se da čemo imat ove godine svi problema sa vodom:drinkers:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Moj ti je savjet da ulje ni ne bacaš jel to je pre malo za ha da bi imao bilo kakav učinak. .......30l /ha je doza koja daje rezultate ali ih ekonomski ne opravdava .pozzzzzzzzz

Pa računao sam 0,5 % na 1000 lit vode.


Ilegalac.
Kad god ti je teško sjeti se mene odnosno uvijek ima nekoga kome je teže. Slijedi dokaz.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
evo ja sad došao sa prskanja višnje ,prvo ovogodišnje,presretan što atomizer nakon zime funkcionira
ali nakraju odustao nakon jednog atomizera
laže skoro 50%,ostalo mi viška ohoho
sutra čišćenje dizni, ako neuspije provjera tlakomjera, ako ni to neuspije, onda mislim da ću se ponovit novim diznama(cca 500 životinjica)


za šljive sam kupio crveno ulje,ali planiram još čekati dok pravo ne propupa, pa sa skromnih 10l tj 1%, zato jer sam pronašao štitaste uši, ne puno ali ...

Kolega moj radi ko singerica,sam znaš koje sam zahvate imao na atomizeru 1000kn ali isplatilo se:)
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21957&page=2
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
@Bobstar 4,540.00 kn odgoda 90 dana. Za keš jeftinije. Što kažeš? Poz
Pa moglo bi bi i malo jeftinije; jučer sam kod lokalnog prodavača kupio Petrokemijnu 15-15-15 za 5.000,00 kn/1 t, a radi se o dosta sličnim gnojivima, jedino je ovo od ILC sa kalij-sulfatom, dok Petrokemija ima K-klorid a onda u punilo dodaje SO3 (iz tehnološkog otpada :lol:). Trgovina :finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh