• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
batad

i ja sam prošle god. imao takvo puknuće cijevi,niste ispustili vodu iz crijeva
ne očajavajte,zalemi se bez problema i evo meni još nije popustio lem od prošle god,ne mora se niti skidati sa atomizera,5 min posla
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
batad

i ja sam prošle god. imao takvo puknuće cijevi,niste ispustili vodu iz crijeva
ne očajavajte,zalemi se bez problema i evo meni još nije popustio lem od prošle god,ne mora se niti skidati sa atomizera,5 min posla

dečki kupite antifriz, ali prije toga dobro ispraznite atomizer, i iz filtera ispustite vodu
nalijete antifriz i pustite da malo izmješa, na kraju zatvorite sve dizne osim dvije najgornje
kad na najgornjoj pri malom pritisku počne bacati antifriz gotovo je

jedino što ja svaku posebno otvaram i zatvaram (i žutu i crvenu) da bih i iz dizni istjerao vodu
pri tome nemojte zaboravit i mješalicu i filter fini


ma mene prca voda , dok sam kodkuće točio bilo je sve ok, ali sad je suša pa točim na seoskom izvoru(stari bunar) a tu ima izgleda kojekakvih organizama koji prođu kroz filtere i onda prcaju dizne



mislim da sam negdje vidio cijev 90kunića, samo ako još koja dizna nije pukla ili čak ono što nosi diznu
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
@ Ilegalac
Daj se sjeti gdje si vidio cijev za te novce. Zvao Agromehaniku ali nemaju. Puknuće je sinoć kod majstora zavareno, pazi sad, srebrom. Tako majstor kaže. Upravo isprobano i radi. Svejedno bi kupio nove cijevi. Šminka;)

Nema potrebe da se pravdam jer inače ne bi ni pisao o tome.
Prošlih godina sam radio tako s antifrizom. Ali ajde ove godine da budem sigurniji i skinem pumpu. Prije toga ručno izvrtim pumpu, poskidam filtere da iscuri voda ... Pumpu spremim u radionu ali drijeva što idu na cijevi nisam skinuo:rolleyess:. Loša procijena, neznanje a u svakom slučaju nemar.

Na greškama drugog je najbolje učiti, pa tako da znate.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pa ti sad imaš skuplji atomizer,eto kad se ima,a ja lemio običnim cinom,hebem ti sirotinju
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
@ Ilegalac
Daj se sjeti gdje si vidio cijev za te novce. Zvao Agromehaniku ali nemaju. Puknuće je sinoć kod majstora zavareno, pazi sad, srebrom. Tako majstor kaže. Upravo isprobano i radi. Svejedno bi kupio nove cijevi. Šminka;)

Nema potrebe da se pravdam jer inače ne bi ni pisao o tome.
Prošlih godina sam radio tako s antifrizom. Ali ajde ove godine da budem sigurniji i skinem pumpu. Prije toga ručno izvrtim pumpu, poskidam filtere da iscuri voda ... Pumpu spremim u radionu ali drijeva što idu na cijevi nisam skinuo:rolleyess:. Loša procijena, neznanje a u svakom slučaju nemar.

Na greškama drugog je najbolje učiti, pa tako da znate.

mora da ti skupo naplatio, pa zato rekao srebro:madmana:

hebi ga , popodne bio u toj trgovini, mislim

jel to agromehanika okrugli ili ravni(čini mi se ravni), jes da sam vidio okrugli ali vidit ću sutra
 
Posljednje uređivanje:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Tri vara o 2-3 cm. Tražio 50 kn za piće. Ja se gazdinski bahatio pa dao 100.:cool:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Definitivno Njoko, ako imaš vodu treba zalijevati. Pogotovo sada kada krenu više dnevne temperature (koje potiču pupanje/cvatnju) voćki treba vode. ;)

Poslušao krenuo biti će i danas bunari puni,nevjerovatno ja ispraznio do kraja a dr.dan puni do vrha,a bili su pali oko 2m ispod površine.


[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6I8_QI-AxF8[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...ove godine sam i ja lemio...bakrom...
...cijelu zimu imao alkohol (prvenac od pečenja rakije) u cijevima, al ovaj koji mi prska poslije zimskog prskanja zaboravio opet alkohol sipat...a dao sam mu 10 litara baš za to :(
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
i jel bilo mraza???
kod nas jutros osvanuo snijeg!!!:shock:
ja mislio prvoaprilska zaje.ancija , ali nije
hoće li biti kakve štete?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nije dobro kažu sutra ujutro,a kruška početak cvatnje.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kod mene šljiva u punom cvatu,kao i kruška,na putu do voćnjaka u nizinskim voćnjacima strava,nigdje cvijeta
cvatnja.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Tako kod mene,ove god. jabuke ako bude 500kg a lane 25.000t.
Kruška 5 za cvatnju a sutrašnji mraz koji najavljuju:rolfer::confused:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Tako kod mene,ove god. jabuke ako bude 500kg a lane 25.000t.
Kruška 5 za cvatnju a sutrašnji mraz koji najavljuju:rolfer::confused:
...ako ga već mora biti, bolji je mraz sada na početku cvatnje nego kad se zametnu plodići...manje štete
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
kod mene kruške ok, jabuka imam jedno 100 kom i one dobro
ali danas nam dolazi mraz pa bumo videli šta bude
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
kod mene kruške ok, jabuka imam jedno 100 kom i one dobro
ali danas nam dolazi mraz pa bumo videli šta bude
...evo, gledam jutros u 7 sati kroz prozor kuće, oko kuće nigdje mraza, ni po travi ni po vjetrobranskom staklu od auta. Pogledam u lijevo u dolinu (kuća je na brdu), kad u dolini sve se bijeli od mraza, a ni 300 m zračne linije.
...pa nek još netko kaže da je svejedno brdo ili dolina...
 

Najnoviji postovi

Na vrh