• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vogel & Not u cvijeću , khmm , gorušici ...

R

Ratarko

Guest
OoOoOooo , pa duže je od 10 mjeseci taj plug tamo ...
Koliko ja znam stoji od 2006. godine u jesen .
Mislim da se vlasniku zamrzio taj plug , 47-ica ga je motala kao žvaku , puno problema sa njim je bilo .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
OoOoOooo , pa duže je od 10 mjeseci taj plug tamo ...
Koliko ja znam stoji od 2006. godine u jesen .
Mislim da se vlasniku zamrzio taj plug , 47-ica ga je motala kao žvaku , puno problema sa njim je bilo .


ISUSATIBOGA...

Pa onda ga zbilja mrzi... Sad ga je vjerovatno htio odnijeti kuci i izrezati :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bok, novi sam na forumu i uspio sam se nakon nekog vremena registrirati (fala bogu).

Isuse , baš gledam slike i stvarno šteta za takav plug.
Tamo u našem kraju nisu tak teške zemlje tak da bi oral taj bez problema s nekim 100- tinjak konja traktorom
 
R

Ratarko

Guest
Sada nemam sliku kao dokaz ali plug je otišao sa njive !!!
Vidio sam kako vlasnik ide po njega a i kako se vraća kući sa plugom ali sam bio daleko da ga uslikam :(
Šteta jer bi to bila dobra slika za završetak ove saga sa plugom .

I šta će sada biti sa ovom temom kada je priča evidentno završena po pitanju "pluga u gorušici " , šmrc :cry: :?:
 
K

krx pozega

Guest
Zašto?....pa svakoj priči mora doći kraj, a velika je sramota što ovoj nije bio kraj davno prije jer taj plug nije zaslužio da se tako tretira sa njime kao ni bilo kakvo smeće da se ostavlja po polju.... :?:

...a tebi je krivo jer nećeš moći više špijunirat... ;) :p :mrgreen: :blackeye...ili si virio iz grmlja i mislio da ćemo stvarno ja i Bobo doći po njega... ;) :blackeye ....kakve bi Bobo tek onda rake kopo :mrgreen: :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Zašto?....pa svakoj priči mora doći kraj, a velika je sramota što ovoj nije bio kraj davno prije jer taj plug nije zaslužio da se tako tretira sa njime kao ni bilo kakvo smeće da se ostavlja po polju.... :?:

...a tebi je krivo jer nećeš moći više špijunirat... ;) :p :mrgreen: :blackeye...ili si virio iz grmlja i mislio da ćemo stvarno ja i Bobo doći po njega... ;) :blackeye ....kakve bi Bobo tek onda rake kopo :mrgreen: :mrgreen:

Hihihiii :lol: :blackeye
 
B

Bobo

Guest
krx pozega kaže:
Zašto?....pa svakoj priči mora doći kraj, a velika je sramota što ovoj nije bio kraj davno prije jer taj plug nije zaslužio da se tako tretira sa njime kao ni bilo kakvo smeće da se ostavlja po polju.... :?:

...a tebi je krivo jer nećeš moći više špijunirat... ;) :p :mrgreen: :blackeye...ili si virio iz grmlja i mislio da ćemo stvarno ja i Bobo doći po njega... ;) :blackeye ....kakve bi Bobo tek onda rake kopo :mrgreen: :mrgreen:

Hahahahaha... spijuniranje, rake... koji lik, nevjerovatno...


Jos se smijem... :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
joj dečki kaj se sekirate za toga pluga
Kod nas ih ima koliko očeš po koprivama i kupincima


Naravno samo kakvih????!!!!!
 
R

ROKI

Guest
Plug "gorušičar" jučer viđen ponovno u oranju sa JD 4755. :D Gazde ga isprobavaju.
Mogli bi otvorit kladionicu i kladiti se koliko će izdržat dok opet nepukne. :lol:
 
J

JOSIP.1

Guest
da jd 4755 ima malo bolji hidroulik plug goruscar bi jos bio u komadu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
jd4755 ima elektronski kontroliran hidraulik.Od osjetljivosti,brzine spuštanja,visine dizanja sve je elektronika i to vrlo precizna.To što su oni plug napravljen za 100ks traktor zakačili na 190 ks i utjerali ga u zemlju koja ima vučni otpor preko 10 n/cm2 je njihova greška a ne traktora.
 
J

JOSIP.1

Guest
kad moj stari vidi 4755 suza mu iz oka kane, on je jos u pik-u s njim godinama radio, i za danasnje vrijeme su to vrhunski opremljeni traktori.
nist nemam protiv jd, samo moram malo branit plug, unatoc ovom u goruscici vogel su vrhunski plugovi. :D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
Plug je slomljen ponovo .
Upravo onih dana kada sam snimio svoj video pod imenom " Tractor Auto Drive ;-) " na tabli do moje dao je dušu . Razmišljao sam dugo da li da se prvi dan provozam do njega i snimim ga onako uspravnog , bez glave kako stoji u plitkoj brazdi ali nisam . Drugi dan sam bio još više primamljen snimanjem kada sam vidio 400 metara kosi i plitki trag po tabli kuda su ga provukli mrtvog do uvratina ali opet nisam , suzdržao sam se jer sam mislio da je vrijeme da se ova tema završi . O daaa , uz pravu glazbu dobar video bi to bio .

O Vogel & Noot plugu sa četiri brazde imam jako loše mišljenje .
Prilažem ovaj link kao dobro štivo , potrebno znanje engleskog jezika :
Obrisan neispravan link.

PS. interesantan je odgovor člana " Beltbreaker " na drugoj stranici tik ispod fotke đonija .
Interesantan u vidu čovjekova iskustva s plugom a ne zato što bi se oko toga mogli ovdje prepirati , ja prvi neću i interesantan zato što nisam pokupio " njegovu " mudrost pa vam solim pamet jer je post napisan tek 18.02.2008. a ja tvrdim da je taj V&N smeće već godinu dana .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Koja je to oznaka V&N pluga?
Ovaj xms 1050 se kod mene pokazao dobar :scratch
 
R

robert

Guest
bio sam u njemackoj za vikend,pitao sam jednog njemackog farmera(u blizini minhena),navodim:''kod nas ima dosta vogel noot strojeva,kod vas nijednog?''-svabo mi jednostavno rece-jeftini su....

evo par slikica...
ovdje ima 16 plugova...lemken,rabe,regent,gasnner i eberhardt
Obrisan neispravan link.

a ovakve grablje cu pokusat ovo ljeto napravit sam,obavjestavat cu vas o napretku....
Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Što se tiče Vogel&Not pluga u mojoj zemlji bi sigurno dobro radio(isključivo zbog lagane zemlje) ali kao što sam sam naveo trebao sam ga kupiti skup sa traktorom na sajmu i koštao je oko 50000kn(trobrazni okretač) i tada sam i sam već bio govorio da mi je jeftin(što je inače moj česti izraz) naravno ne što se tiče cijene već prvenstveno izrade i to mi nekako nije pogodovalo.....

Na kraju sam dao 20000 kuna za polovan Kvernelandov plug sa kojim sam više nego zadovoljan....prezadovoljan jer mi se pokazao savršen za sve vrste i uvjete u kojima sam orao.....ma jednostavno za klasu ili čak dvije bolji plug od Vogela

Istina....netreba biti puno pametan i uz naravno mogućnost kupnje dobrog stroja čovjek se "nemože prevarit".....ali sam i sam u startu uvidio da Vogel nije visoka klasa pluga-s obzirom da mu cijena ne govori tako
 
J

JOSIP.1

Guest
nemojte se zavaravat, nije vogel jeftin, popne se cijena kad ides kupovat, trobrazdni prekretac ne onaj najslabiji, vec xms1050 sam ja prije 5 god platio 11000€, tako je i danas, preko 70000kn s pretpluznjacima. i resetk daskom.

ovaj 5br je kostao 170000kn, nekome je to malo??? za te novce biras koji ces plug od svih ponudjenih.
takodjer nema apsolutno nikakvih ama bas nikakvih problema i kad radis u najtezoj crnici, nista ne puca, bezbroj sam puta to ponovio i opet cu.

taj jedan je tu pukao i odma vogel ne valja, kod nas je vogel najzastupljeniji plug, i nitko ga nije potrgao, u krugu 5km od mene ima ih 10.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
JOSIP.1 kaže:
nemojte se zavaravat, nije vogel jeftin, popne se cijena kad ides kupovat, trobrazdni prekretac ne onaj najslabiji, vec xms1050 sam ja prije 5 god platio 11000€, tako je i danas, preko 70000kn s pretpluznjacima. i resetk daskom.

ovaj 5br je kostao 170000kn, nekome je to malo??? za te novce biras koji ces plug od svih ponudjenih.
takodjer nema apsolutno nikakvih ama bas nikakvih problema i kad radis u najtezoj crnici, nista ne puca, bezbroj sam puta to ponovio i opet cu.

taj jedan je tu pukao i odma vogel ne valja, kod nas je vogel najzastupljeniji plug, i nitko ga nije potrgao, u krugu 5km od mene ima ih 10.
Točno tako...
XMS 1050 je skuplji i jači plug od ostalih, svi ljudi kupuju da bi jeftinije prošli M 950. I naravno plug je slabiji, zbog uštede materijala, i onda se u teškoj zemlji dogode razni lomovi.
 
J

JOSIP.1

Guest
I prikvace ga za jak traktor i normalno da se potrga.

ovaj moj 5 br nije xms nego xs, to je jos jaci, makar sam mogao uzet i 5 br xms i onda tu na forumu kukat kad ga potrgam, xms je 3-4 br za traktor do 180 konja, i nece ga potrgat.

kad se plug kupuje nema sparanja!!!
 
K

krx pozega

Guest
Ako ti tako kažeš majstore onda je tak....opet velim kod mene ima jako puno Vogela i oni doista prolaze...jasna je meni i stvar da ono opet nemaju šta tražiti u težoj zemlji makar što sam ih ja vidio i što su meni bili nuđeni....a za ove izvedbe kaj ti veliš vjerojatno je tako...Ratarko nemože vući pet brazdi uopće u svojoj zemlji al bi zato četri vjerojatno strgo....one što sam ja gledo i svaki dan ih vidim sigurno da...
 

Najnoviji postovi

Na vrh