• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vogel & Not u cvijeću , khmm , gorušici ...

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bože,toliko željeza...zar se to nije moglo izvest bez tih točkova?
da je bar okretač....pa ajd onda
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Abrkili pa da nema tih tockova tko bi to nosio? To bi jedino bilo dobro za u staro zeljezo prodati. U ostalom dali se takvi plugovi i koriste vise gdje.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa vidio sam ja petobraznih plugova koji se nose...al dobro sad,oni su napravljeni tako da se mogu nosit...ovo je ipak IMT i stara tehnologija..

evo ratarko ima 4-brazni plug koji ima mogučnost za petu brazdu,pa ga nosi...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
A zašto ga netko ne kupi, rastavi i iz njega napravi okretač 3x16 na lakšoj gredi? To uopče nije neka mudrost, a ni strašan trošak, još ako ga netko povoljno daje... Sve dalje kako stoji sve če više propadat i sve manje vrijediti. To bi ja prvi napravio da mi treba, osobito ako je u dobrom stanju (mislim na daske i noževe).
 
B

Bobo

Guest
Pa imas i 7-braznih prekretaca koji su noseni... Nije to nista cudno. Ovaj plug je pravljen za ogromne povrsine i za rad sa zglobnim IMT traktorom, jer je to bila odlicna kombinacija, posto se plug u voznji ponasa poput nosenog, a ne kao prikolica. Dakle, polunoseni. Gledao sam malo taj njihov sistem spona i dizanja/spustanja, i mislim da se to moglo i pametnije izvesti, ali za svoje godiste je to odlican proizvod...


Poljaci jos naveliko koriste vucene plugove (kao prikolice) i oru s njima sa najnovijim traktorima, jer su zadovoljni s takvim plugovima. Ovaj je besplatan, pa ga nema tko zakvaciti i odvesti. Na njemu fali jedan malo veci vijak s maticom, jedno hidraulicno crijevo, pera koja idu na kraj svake brazde, te crtala. Kad je tamo ostavljen, bio je kompletan i dovezen je traktorom, te parkiran da nikome ne smeta...

Covijek je negdje iz okolice Caglina kako su mi rekli.


@zjockoo: A kako bi od njega napravio prekretac, kad ti samo fali slijedece:

Lijeve daske 3 komada
Jedan nosac za brazdu (kompletan) posto je ovo 5-brazni plug
Sistem okretanja, koji bas i nije lako napraviti u kucnoj radinosti a da drzi toliku skelemeriju

Vasar u Rumi je jako blizu i imas polovnih i novih plugova kakve ti srce pozeli, tako da se ovo nikako ne isplati raditi.


Plug je besplatan, samo da ga netko odveze, ali ga nitko nece.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
i sad se svi služe njime,kako kome šta zatreba,pa skine koji dio???
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, da sam ja tamo fasovali bi najprije hidraulicni cilindri, a onda bih ga svim silama i naporima prevalio da poskidam daske i lemese, te sve sarafe koji se daju povaditi, te bih ga tako ostavio kao hrpu zeljeza...

Vjerovatno su mu i felge jake (3 komada), posto to treba sve drzati...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa eto..nije mi jasno,kako je to tako,pa gdje mu je vlasnik??ne treba mu plug ili šta??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Pa dobro, onda napraviš obični, jedan 3x16 i jedan 2x16 i prodaš... :lol: Još ak je i besplatno... :lol:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Definitivno znam jednog lika kod nas koji bi to napravio jer ima puuuno dvorište starih strojeva i prerada mu je največi gušt...
 
B

Bobo

Guest
Vlasnik tog pluga je zivio i radio zemlju u Srbiji. kad je odlazio u Hrvatsku (zbog rata) sve je potovario u kamione, i za plug ije jednostavno bilo mijesta, tako da ga je ostavio da trune...

Imao je nekih dugova, tako da je kucu i plug ostavio da duznici prodaju i da si namire dugove. Kad su dosli s vilicarem da ga odvezu, nisu ga mogli ni pomaci.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A tako ja sam mislio da je on ovdje u HR nije mi bio jasan tekst od prije
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Cekaj kazes nema traktora koji ga ne moze pomakniti? Nije on tezi od OLT_ove Tare 24 koju sam vidio da je covjek vukao ( nije radio ) po cesti sa TD 55. Taj plug ima vidim crijevo, ti kazes da ima i cilindre i majstore zakopcaj podigni brazde i vozi njega bi vukao po cesti i IMT 539
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Cekaj kazes nema traktora koji ga ne moze pomakniti? Nije on tezi od OLT_ove Tare 24 koju sam vidio da je covjek vukao ( nije radio ) po cesti sa TD 55. Taj plug ima vidim crijevo, ti kazes da ima i cilindre i majstore zakopcaj podigni brazde i vozi njega bi vukao po cesti i IMT 539

Piši kuči propalo je :wink: :lol:
Ne može , opet iz onoga razloga jer ga ne može prikvačiti na poluge hidraulika .

U mojem kraju ima/bilo je dosta tih polunošenih plugova ali ne IMT nego OLT . Solidno su RX traktori orali sa takvim OLT polunošenim plugom 16x3 . Evo danas sam prošao pored dva takva pluga koji su isto tako zarasli u travi jer smo svi u međuvremenu pokupovali nošene plugove .
 
B

Bobo

Guest
Ma ovo 539 ne moze ni pomaci. Greda mu ima 2cm debelu stijenku, a dvije od 3 gume su kao one od vilicara sa debelim stijenkama... To bez nekog malo zesceg traktora ne ide nikuda.

Ima crijevo, ali je samo spojeno na prednji cilindar, a crijevo od razvodnika do zadnjeg cilindra fali, pa onda pogotovo ne bi islo...


Kazem, da je tu negdje, vec bi "kumovi" to nekako rijesili, ne boj se ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Vogel & Not u cviječu , khmm , gorušici ...

Jučer je vlasnik pluga došao i uspravio plug pomoću sajle te ga htio odnijeti kući .
Nije uspio jer plug niti nema poluge za prikvačivanje na sebi ( znao je naravno da ih nema ...) ali je pokušao vezanjem lancem ili tako nekako ... bio sam na tabli pokraj pa nisam dobro vidio . Sve u svemu plug je ostao i dalje ali sada barem stoji :mrgreen:

Ovo je stara slika kada sam prvi puta slikao plug zaboravljen u polju .
Obrisan neispravan link.
.
Spy foto 8)
.
Ovo je slika od jučer , podizanje pluga sa sajlom .
Obrisan neispravan link.

Pokušaj da se plug odnese kući .
Obrisan neispravan link.

Plug je i dalje tvrdoglav te opet ostaje sam .
Obrisan neispravan link.
 
M

matija

Guest
Re: Vogel & Not u cviječu , khmm , gorušici ...

ne shvaćam da u 10 mjeseci nije našo neki način da ga odvuče kući
 
B

Bobo

Guest
Re: Vogel & Not u cviječu , khmm , gorušici ...

COVJECE!!!

To jos uvijek tamo stoji?!? kako "kumovi" to nisu nanjusili?

Zasto ne kupi novo okretiste za njega i ne namontira ga na njivi? kasnije proda plug i stvar rijesena... Covijek si bez veze komplicira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh