• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vogel & Not u cvijeću , khmm , gorušici ...

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
moj vogel čeka da uđe u zemlju , a toliko je radio da ima još boje na daskama :D :D :D :D
i697474_aaa.JPG
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
bole kaže:
moj vogel čeka da uđe u zemlju , a toliko je radio da ima još boje na daskama :D :D :D :D
i697474_aaa.JPG
ja isto imam VN ali je moj 950-ka,sada bih ga mijenjao za 1020-ku.koliko si ti svoga platio :?:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
prošle godine je kupljen mislim da je bio oko 36000 kn sa svom opremom, al nisam ni dan danas dobio predplužnjake
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nedavno je Bobo spomenuo ovu temu u temi ornje,oranje,oranje,pa da se ne zaboravi evo par fotki.
ovaj će uskoro napuniti godinu dana,a nova greda već stoji u završju.
VNjoza2.jpg

VNjoza1.jpg

VNjoza.jpg

a ovaj se nikako neda jer već je 7-8 puta bio lomljen na razno raznim mjestima koja smo dosta brzo sanirali i malo ga pojačali
vnemil5jpg.jpg

vnemil4jpg.jpg

vnemil2.jpg

vnemil1.jpg

vnemil.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
I neka mi netko reče da je Vogel kvalitetan plug :butthead: :mrgreen: :vragek:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma dobar je on samo za ovakve zemlje gdje su ovi orali treb da budu jači plugovi.
gazda pluga što mu je puknuta greda prije mjesec dana je polomio eberhardta okretača koji je u rangu V&N XMS1050.
 
B

Bobo

Guest
Marko, ja cu ti prvi reci, VOGEL JE KVALITETAN PLUG!

Najveci problem u cjeloj prici je trgovac, a tu je i neznanje kupca koji se ne zna raspitati o plugu prije kupovine.

Trgovci narucuju jeftinije verzije pluga s tankom gredom, znaju da ce ti plugovi najvjerovatnije izdrzati godinu dana dok garancija traje, a kad je greda tanka dolazi do zamora materijala i greda puca. Sad pogledaj plug s pocetka ove teme pa mi reci zasto je pukao? Jd od 180ks vuce vogel plug u jako teskoj zemlji a plug osnovni najjeftiniji model s tankom gredom i najslabijim okretistem u ponudi (ako se ne varam).

Imas kod svakog proizvodjaca plugova lake, srednje teske i teske modele plugova, a najvise do izrazaja tu dolazi velicina grede, te sam stjenka iste. U mojoj zemlji neces sigurno vogela pokidati da ga vuces sa ne znam cime, jer je lako obradiva kao i tvoja, dok u posavini nasa pravila ne vrijede. Ljudi kupuju RABE SUPERTAUBE (jedni od najjace napravljenih plugova) pa ih svejedno lome. Kad rabe pukne, onda znas da tamo najjeftiniji model vogela nema sto traziti.

Na dvoristu skladista firme koja je sad preuzela zastupnistvo vogela za HR stoji bar 50 razlicitih plugova. Bio je i jedan 4br okretac 1050 XMS s ojacanom gredom. Tog je netko narucio, jer je znao sto kupuje. SVI ostali dvobraznjaci, trobraznjaci su osnovni modeli. Za nase zemlje i vise nego dobri, ali za teze uvjete oranja...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Na dvoristu skladista firme koja je sad preuzela zastupnistvo vogela za HR stoji bar 50 razlicitih plugova. Bio je i jedan 4br okretac 1050 XMS s ojacanom gredom. Tog je netko narucio, jer je znao sto kupuje. SVI ostali dvobraznjaci, trobraznjaci su osnovni modeli. Za nase zemlje i vise nego dobri, ali za teze uvjete oranja...

a tko je to sad preuzeo zastupništvo za vogela :?: :?: :?:
daj ime firme i link da malo prošvrljam po stranicama :!:

ja imam model 950 ls, a za isti plug ima tri verzije m, l, s, znači od lagane do teške verzije, trgovci uvoze srednje teške jer su za večinu uvjeta dobri i predobri, dok tešku verziju istih plugova ne naručuju baš nešta.
tako da marko po 100 ti put ti več svi kažemo da je vogel jako dobar plug, ali onaj tko treba teški plug neka kupi vogela tešku verziju a ne ko ja ls, jer ja ovog svog nemrem potrgat ni da sa zadružnim traktorima orem

kolko sam ja skužio po mentalitetu ljudi lakše je kupit lemkena ili neznam eberharta , jer teško je reč u dučanu da trebaju jaču verziju vogela.

i tako je rođen stereotip :!:
 
B

Bobo

Guest
Pa jos sam ti u Gudovcu na sajmu rekao kad si gledao rasipac da je http://www.agronom.hr preuzeo sva zastupnistva od laterana i da je sad lateran kao takav ostavljen samo radi imena, jer su judi navikli u lateranu kupovati.

Znam da je i jedna lateranova trgovina preimenovana u "agronomovu" poljoapoteku. Uglavnom, Vogel, tehnostroj, fliegl, consum, amazone, sip, agromehanika, ino... imas na stranici cjeli spisak.

Znam da ljudi stvarno odsvakud dolaze u pozegu po prikljucke,
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Bobo kaže:
Marko, ja cu ti prvi reci, VOGEL JE KVALITETAN PLUG!

Najveci problem u cjeloj prici je trgovac, a tu je i neznanje kupca koji se ne zna raspitati o plugu prije kupovine.

Trgovci narucuju jeftinije verzije pluga s tankom gredom, znaju da ce ti plugovi najvjerovatnije izdrzati godinu dana dok garancija traje, a kad je greda tanka dolazi do zamora materijala i greda puca. Sad pogledaj plug s pocetka ove teme pa mi reci zasto je pukao? Jd od 180ks vuce vogel plug u jako teskoj zemlji a plug osnovni najjeftiniji model s tankom gredom i najslabijim okretistem u ponudi (ako se ne varam).

Imas kod svakog proizvodjaca plugova lake, srednje teske i teske modele plugova, a najvise do izrazaja tu dolazi velicina grede, te sam stjenka iste. U mojoj zemlji neces sigurno vogela pokidati da ga vuces sa ne znam cime, jer je lako obradiva kao i tvoja, dok u posavini nasa pravila ne vrijede. Ljudi kupuju RABE SUPERTAUBE (jedni od najjace napravljenih plugova) pa ih svejedno lome. Kad rabe pukne, onda znas da tamo najjeftiniji model vogela nema sto traziti.

Na dvoristu skladista firme koja je sad preuzela zastupnistvo vogela za HR stoji bar 50 razlicitih plugova. Bio je i jedan 4br okretac 1050 XMS s ojacanom gredom. Tog je netko narucio, jer je znao sto kupuje. SVI ostali dvobraznjaci, trobraznjaci su osnovni modeli. Za nase zemlje i vise nego dobri, ali za teze uvjete oranja...
Bobo živio ti meni :partyman:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
a šta onda sa lateranom, šta oni imaju ili nemaju :?:
čim se bave :?:
 
B

Bobo

Guest
bogec kaže:
a šta onda sa lateranom, šta oni imaju ili nemaju :?:
čim se bave :?:

Znam samo da je agronom 100% preuzeo na sebe vogela i da je jedna trgovina na sebi imala lateran znak, a sad ima agronom... Pokraj glavnog agronomovog skladista prolazim skoro svaki dan, a posto smo njihovi kooperanti malo malo sam po ljetu u njihovom skladistu, a na dvoristu ima prikljucaka kakvih ti srce zazeli.

Koliko se sjecam da ima vogel plugova, kazem, 50-ak ko mda ,sto dvobraznih, sto trobraznih sa punom ili resetkastom daskom, rotodrljaca se tu i tamo pojavi, gruber je bio ljetos. Sad imaju 3 tehnostrojke u dvoristu, olt dvobraznjak, neke vucene tanjurace (consum mislim) bude sjetvospremaca, malcera valjda ne mogu nasmagati... svaki put kad dodjem, drugi malcer stoji pred trgovinom, sip djubretare, majevice kao sto je moja, amazone sijacice i rotodrljace su znale biti tamo.Ne mogu se svega ni sjetiti... Suradjuju sa puno proizvodjaca prikljucaka, pa sam zakljucio da su od laterana preuzeli i ostale prikljucke na sebe, jer sve sto lateran ima u ponudi ima i agronom...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da sada je agronom zastupnik za vogel-noot jer je zastupništvo lateran izgubio.
vlasnik poslovnog prostora u bartolovcima se dosta dugo bavi prodajom strojeva i u agronomu je vidio bolju šansu za sebe pa je lateranu otkazao.
istina je da prodaju strojeve svih proizvođača ali još uvijek nemaju zastupništvo za amazone iako mi se čini da su na dobrom putu da i njega preuzmu i to bi mi bilo drago jer kod njih koperanti koji su uredni mogu uzeti strojeve bez novca na godinu dvije i da im se računa kao da su platili gotovinom.
ja sam baš neki dan razgovarao sa čovjekom iz agronoma koji radi u vinkovcima.planiram uzeti novi Vogel-noot XMS.1050 Vario i amazoninu žitnu sijačicu.čovjek me nagovara da kupim XM 1050 Vario jer je greda navodno ista kao i na XMS-u jedino što XM ima nešto slabiju okretnu glavu od XMS-ove.vogel-noot ima i jačih plugova od XMS-a i taj se sigurno ne bi polomio.
po oznakama su ovako rangirani:
seria L do 80ks greda 120x80
seria M do 120ks greda 120x100
seria XM do 140ks greda 150x100
seria XMS do 175ks greda 150x100 sa pojačanom okretnom glavom
seria XS do 260ks greda 150x150
seria XS Pro do 280ks greda 200X150
plugovi sa brojem 1020 su jači od ostalih plugova iz svoje serije,a slabiji od sljedeće serije(znači nešto između)
 
M

mladi kosac

Guest
kada sam u 11 mj prolazio kroz bartolovce vidio sam da je tamo stajala amazone sijačica
 
S

stjepan1988

Guest
Ajme ljudi, ja ću vam ovak reć..grdno se varaju oni koji kude Vogel & Noot plugove...ja sam svojima prezadovoljan, 4 brazde, nisu vario, od 16 do 22 cola...govorim dakle o Vogel & Noot XMS 1050, orem s njima na 18 cola i sasvim u redu prave svoj posao...druga stvar je ako neko nezna naštelat plugove ili ih zakopća na neki prejak traktor na tvđoj zemlji pa rastegne do 22 cola i juriiiiiiš..isto tako treba znat vrijeme oranja (vlaga u tlu)..sve ima svoje granice, jel tako?..zaključak; ja sam svojima i prezadovoljan a isto tako sam i realan i reko bi da su loši, definitivno..evo vam i slikica pa i video pa procijenite sami.. Pozdrav poljoprivrednici!



Uploaded with ImageShack.us

Evo i video...
http://www.youtube.com/watch?v=nqjtYD3vDgg

I još jedna slikica toliko da vidite kako lijepo smrvi zemlju, i nije to kako će mnogi mislit tolko rahla i laka zemlja nego je najviše stvar u vremenu oranja o čemu sam maloprije napisao i pravilno naštelanom plugu :blackeye


Uploaded with ImageShack.us
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Dobrodošao 8)

Stavi koju sliku iz "Murščaka" da vidimo kako tamo ljepo rasipa zemlju :mrgreen:
 
S

stjepan1988

Guest
Fala. A čuj, kakva zemlja je tu takva je više-manje i u "Murščaku", ja bi rekel da i nema razlike,samo na koji način i kak dugo neko obrađuje zemlju, to je pak druga stvar. Odakle si ti? Vidim domaći boy 8) :lol: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh