• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenska prognoza

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E mene snjeg više nemre z,,,,,t od sad sadim samo Alpsko sjeme ,,samo da malo zapadne snjeg ,jer to je ona koruza kaj se snegom osipava,,,



E vidi ti ovo - a ja idem za mjesec dana u Sloveniju razgledavati alpsko cvijeće.I na Bledsko jezero i na Bohinjsko.Danas mi stigla obavjest za predbilježbu,i ja se odmah upisala.....hihihić.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Johabice krumpir bi jel jedino da sam tak gladan a da drugog ničega nema na meniju i onda bi si razmislil:icon_lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Toplo se nadam da budeš jednog dana sjedio za mojim stolom.A onda - zna se - pristojni gosti uzmu ono što im se ponudi.......a ja o tebi mislim da si ti jako,jako pristojan.
2241276645.gif
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Jesam i nikad ti ne bi odbil dobar komad mesa a krumpira imam i doma u vrtu pomalo raste tak da nema potrebe da njega nudiš:icon_thumright:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nemreš ti kod mene jesti kaj bi htio - ja sam podlo stvorenjce - ja ti uvalim ak treba i zakamuflirani krumpir - evo,za tebe budem ostavila u rezervi cuckoše.:icon_e_biggrin:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
nadam se,da se nece ostvariti,,

Meteorološki izvještaji u regionu ne nude mnogo optimizma ovih dana, razdoblje kiše i relativno niskih temperatura za ovo doba godine nastavlja se i ove sedmice, a po svemu sudeći vremenske prilike se neće promijeniti ni tokom prazničnih dana.

Nakon malo sunca koje bi nas trebalo ogrijati krajem sedmice i najviše temperature od oko 20 stepeni, slijedi još jedan kišni vikend. Poznata meteorološka stranica Accuweather.com navodi da će sve do kraja aprila preovladavati oblačno i kišno vrijeme, uz blagi pad temperatura, da bi se mjesec završio pljuskovima i spuštanjem žive na maksimalnih 11 stepeni.

Sumorna slika je i tokom prvomajskih prazika, od. 1. do 3. maja kiša neće prestajati, a temperature će se spuštati čak do nule, da bi 4. maja moglo pasti čak i malo snijega.

Postepeno i blago poboljšanje vremena slijedi nakon 5. maja, no sudeći po dugovoročnim prognozama i prva dekada maja bit će vrlo promjenljiva.

Malo više optimizma ulijeva popularni norveški sajt Yr.no koji od početka naredne sedmice pa do kraja mjeseca najavljuje povremene sunčane intervale koji će se smjenjivati sa sporadičnim pljuskovima, ali će se najviše temperature kretati oko 18 stepeni.

I prema najavama bh. meteorologa, ovakvo vrijeme će se zadržati do kraja aprila, ali se za početak maja najavljuju visoke temperature, inače karakteristične za ovaj mjesec. No to se nikako neće desiti tokom prvih dana praznika.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ih,a ja isplanirala za prvi maj biti na Plitvicama.Moram naći alternativu.

Gledala sam ja takvu prognnozu još pred mjesec dana,i maj će kao biti hladan - biljkama neće biti nimalo ugodno ako se to ostvari....
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
prvo kolegice ,nije li u pitanju svibanj(vidi ti titovog pionira),drugo a da tražiš informaciju iz prve ruke( pa da se proslavim ko moj prijatelj Vakula):icon_eyes:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajoooj Đuro,ma je,je prvi svibanj,ali točno je to šta veliš - ja sam bila Titov pionir - i za prvi maj i za dvadeset peti maj,a i za svaki drugi praznik ili kaj je već bilo, ja sam ti u školi bila glavni recitator - nijedna priredba nije prošla da ja nisam na pozornici odvlila koju - tako sam ti jednom bila u recitalu "Titov naprijed" "Treća avet" - i rekla -"On ide - ništa nevidi,ništa nečuje - od čega je grč na njegovim usnama.....:icon_lol: Ali ima nešto drugo što je avet Titu rekla i što je jedna životna istina - "ideal je voće što zri na grani koju nikada neće dohvatiti ruka čovječja......."


Eto,sada kada sam sve tako lijepo priznala i elaborirala,oš mi reći kakvo će biti vrijeme - ne -ovako - oš ti za mene,svoju prijateljicu napravit lijepu prognozu za Prvi Maj?:biggrin:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
bit će ok,sam ponesi kišobran,ti nemoraš al ja bih uzeo i traktorski akumulator da me vjetar ne odnese..........ma šalim se.....daleko ti je to za nešt konkretno....kaj misliš zakaj dhmz daje samo 3 dana unapred.....pa jer se dalje ne usude....to su samo kompijuterski izračuni...kak ga ti nafilaš tak ti on baci rezultat...al daleko je to od pouzdane prognoze,al imam ti savet....pogledaš 3 glavna modela(za 7-10dana)
ec(europski centar),gfs(global forkast sistem,amerikanac) i naš dhmz,usporediš kaj daju za određeni dan i tržiš sredinu.....kapiši...?:icon_rofl::icon_rofl:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma je,ukapirala sam ja ,ne problemos,ali,jesam li ja tvoja prijateljica? Jesam?
E pa onda izvoli za mene izraditi jednu lijepu sunčanu prognozu sa puno sunca i topline.I bez vjetra molim,jer ja ti većinom haljine nosim pa nije zgodno da mi je vjetar nosi i diže.I bez iznenadnih proloma oblaka da ne dobim prolom živaca.:icon_weed:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Đuro,ona prva kiša uranila 7 minuta,palo je 26 kapi na kvadrat,sada se kuha sa tvog pravca ali onako odokativno,prolazi malo više prema podravskoj strani,vidjet ćemo kroz sat vremena:icon_weed::icon_weed:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ma je,ukapirala sam ja ,ne problemos,ali,jesam li ja tvoja prijateljica? Jesam?
E pa onda izvoli za mene izraditi jednu lijepu sunčanu prognozu sa puno sunca i topline.I bez vjetra molim,jer ja ti većinom haljine nosim pa nije zgodno da mi je vjetar nosi i diže.I bez iznenadnih proloma oblaka da ne dobim prolom živaca.:icon_weed:

jbt ja povremeno na forumu,sad čemo vidjet šta se kuha za prvi maj,neg nešto me bodu u oči te tvoje haljine,kaj nije nedavno bilo problema sa spadanjem hlača,tajica ili čega več......kuknjava za kaišom.....:(wasntme):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QB7q4Wd-DaI[/YT]
Danas me led potjerao s njive. Padao oko 10 minuta. Stete ima poprilicno iako je bio sitan.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Mene isto potjeralo s polja, najprije kiša, i kad sam već došao doma bilo je i malo tuče, možda nekih minutu padala veličine lješnjaka al bila rijetka tako da hvala Bogu nema nikakovih šteta.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sretan prvi svibanj radnim ljudima i da se dobro odmore, te neradnicima da u novi mjesec nastave gdje su 30.04. stali.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kod nas ni kapi kiše danas, zemlja suha, prašina se diže, idealno za sjetvu tko još nije...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
kod mene popodne oko 5 sprašio pravi proljetni pljusak sa dodatkom sitne tuče,a tak je bio obećavajući dan,onda se kasnije do sada kuhalo iz tzv. babljeg kuta da bi pred pola sata opet bio lagani pljusak.
sada je trenutno stand by,do kada,vidit ćemo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kasna jesen....kiša,hladno,vjetar.....grijanje na dvadeseti četiri radi od jutra.Ma ne,od popodneva,ujutro sam u plasteniku bila,pa mi bilo zima za guzu......četitri puta sam na wc morala ići - a štaš,bolje ići nego se upišati ovakva velka već,ko što sam ja.....:icon_winkle:
 

Najnoviji postovi

Na vrh