• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vučeni atomizeri

V

Vocmax

Guest
Pozdrav voćari.
Kupio bi novi atomizer za prskanje jabuka podloga m9 pa me zanima koje mi proizvođače savjetujete. Atomizer mora imati visoke usmjerivače.Zanima me uloženo i dobiveno svi znamo da su skupi atomizeri dobri, ali zanima me npr. agromehanika 1500 en/u, leško 1500, zupan 1500. Koja su vaša iskustva? Posjeduje traktor Hurlimann prince 55 da li može raditi sa njima?
Molim pomoć od uzgajivača jabuka sa iskustvom.
 
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
38
Pozdrav voćari.
Kupio bi novi atomizer za prskanje jabuka podloga m9 pa me zanima koje mi proizvođače savjetujete. Atomizer mora imati visoke usmjerivače.Zanima me uloženo i dobiveno svi znamo da su skupi atomizeri dobri, ali zanima me npr. agromehanika 1500 en/u, leško 1500, zupan 1500. Koja su vaša iskustva? Posjeduje traktor Hurlimann prince 55 da li može raditi sa njima?
Molim pomoć od uzgajivača jabuka sa iskustvom.

Od nabrojanih, Zupan je najkvalitetniji, a time i najskuplji.
Međutim, dobar atomizer ti je samo jedan od preduvjeta uspješne proizvodnje.
Ako misliš da kupnjom "Zupan"-a sa statikom i ostalim tehnološkim novotarijama ne možeš dobiti fuzikladij ili da ti je dovoljno 150 litara po ha, u krivu si.

U dogledno vrijeme i ja planiram kupiti "Zupan"-a ali trenutno sa dva hektara se moram zadovoljiti sa svojim "talijanom".

Što se traktora tiče, ja sam nekad davno vučeni 1000 l vukao sa fergićem.
Sam znaš kakvo ti je zemljište, jer može biti da fergić odradi bez problema a može biti da te ne može iščupati đoni od 150 konja.
 
V

Vocmax

Guest
Posjedujem 4 ha nasada, trenutno imam atomizer agromehanika 440 l nošeni klasični bez ikakve opreme njime trošim 400 l škropiva po ha. Stavio bih 4. žicu i povisio voćnjak na 2,7 m pa nisam siguran da će stari atomizer to moći pokriti kvalitetno. Moguće je i daljnje širenje voćnjaka. U voćnjaku je trava i prohodnost je relativno dobra nagib je praktički zanemariv. Novim atomizerom bi skratio vrijeme prskanja i smanjio uvelike broj punjenja atomizera i mješanja zamješavanja škropiva. Elektrostatiku mi još nije u planu.
 
V

Vocmax

Guest
Nema sta zupan je vrhunski da li ste upoznati sa cijenama munckof atomizera otprilike cijene sa usmjerivačima visokim
 
V

Vocmax

Guest
Mislim da ću ipak uzeti Zupana 1500 sam još ne znam kako će moj traktor to pokretati. to još moram dobro provjeriti.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Mislim da ću ipak uzeti Zupana 1500 sam još ne znam kako će moj traktor to pokretati. to još moram dobro provjeriti.

ja imam malog zupana i zadovoljan sam! glavni distributer i servis je u jastrebarskom. tvrka Pa-vin d.o.o.
 
V

Vocmax

Guest
Razlika u cijeni je dosta velika agromehanika 1500 enu - 50 000 kn, zupan 1500 - 77 000 kn , hardi 1500 - 94 000 kn, pitanje je samo da li je meni i agromehanika dovoljna da li netko ima takav agromehanikin atomizer da li je zadovoljan sa njime
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pozdrav voćari.

Molim pomoć od uzgajivača jabuka sa iskustvom.

Da nije samo ovaj dio stavljen iznjeo bi neka zapažanja, pošto pljujete po Lešku kao da je zadnja rupa, a zapravo pojede gore navedene. Evo primjer pogledajte Županov video i Leškov. Tu ne može da se ne primjeti kvaliteta Leška. Isto tako Leško cijenom i novitetima parira čak i EU proizvođačima, nažalost to nećete viditi sa web stranice, za to morate malo zabiti nos u njihov proizvod i ispreskakat mu oca sa pitanjima. Poz
Samo konstruktivno.

Evo što mi je odgovorio jedan EU proizvođač. Pisao je velikim slovima pa mi ne zamjerite.


OK! NOW I UNDERSTAND.

I WILL DESCRIBE YOU OUR 400L WITH TOWER

-TANK IN 3 PCS, ( AS LESKO HAS ), HDPE
-LID 455MM
-FRAME HOT DIP GALVA, IT IS COMPULSORY IN SPRAYING ( LESKO IS PAINTED )
-PUMP 70L/MIN 50 BAR, 3 PISTON-DIAPHRAGMS, AIR CHAMBER
-CONTROL UNIT WITH 2 WAYS AND PRESSURE GAUGE
-QUICK EMPTY WITH BALL VALVE
-FILTER IN PUMP ADMISSION WITH BALL VALVE, SUCTION FROM MAIN TANK OR FROM THE CIRCUIT WASHING TANK.
-2 FILTERS IN LINE, ONE FOR LEFT AND ONE FOR RIGHT WITH BALL VALVE FOR CLEANING OR FOR OUTSIDE FOR HAND LANCE
- SYMMETRIC TOWER 700 MM FAN, 9 BLADE REINFORCED HDPE, HIGH QUALITY SPRAYING, TILL 5 M BETWEEN ROWS, 4,5 M HIGH. 12 NOZZLES, 2 POSITIONS, CLOSED 90 DEGREES, CERAMIC TIPS 1,2 /1,5 AMTP, CONTINUE ADJUSTMENT FROM 300 LITERS /HECTARE TO 1200 L/HECTARE, ALL NOZZLES WORKING. IF YOU NEED LESS OR MORE LITERS/HECTARE YOU HAVE TO CHANGE NOZZLES OR PUMP (SEPARATE QUOTATION ). ALL THE METALLIC PARTS HOT DIP GALVA OR STAINLESS STEEL.

DELIVERY PRICE 2573 EURO
LESKO SAME MACHINE, PAINTED, WITH TOWER 600 MM NOT 700 MM - 16600+3000=19600/7,45= 2630 EURO
TO BE FAIR WE HAVE TO PUT SAME TOWER 600MM, IN THIS CASE SERVOPLANT HOT DIP GALVA =2427 EURO
THE DIFFERENCE IS 2427/2630 = 0,93 ( 7% ) BUT GALVA AND IN LINE FILTERS, AND 50 BAR PUMP
SAME MACHINE , SERVOPLANT WITH 800MM TOWER - 2860 EURO

IF YOU NEED ELECTRIC SHUT OFF GENERAL AND LEFT RIGHT YOU HAVE TO ADD 225 EURO.


To je nakon što je poludio kako je Leško jeftin valjda ;) Zapravo ne zna što još Leško nudi što nije u katalogu ;) Daljni dio maila je u rabatnoj skali to vas ne treba previše tangirat jer ju pojede transport, a di je još pdv.
Isto tako je pumpa u startnoj cijeni bila ispod 50 litara p aju je pojačao, ubacio par filtera pih...
Vjerovatno bi isto naveo i kod vučenog modela 1500 litara.
Poz
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
38
Tko je popljuvao "Leška"???

Ja sam ga samo stavio tamo gdje mu je i mjesto(to mora biti kompliment za nekoga tko radi atomizere dvije ili tri godine) uz bok Agromehaniki, mom talijanu Piave itd.

To što si ti nabrojao, odnosno kopija maila, ima i moj Piave i to ne čini atomizer vrhunskim.
Zupan je pristupom, izvedbom i cijenom stroja na višem nivou i kao takvog ga treba prihvatiti.
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Tko je popljuvao "Leška"???

Ja sam ga samo stavio tamo gdje mu je i mjesto(to mora biti kompliment za nekoga tko radi atomizere dvije ili tri godine) uz bok Agromehaniki, mom talijanu Piave itd.

To što si ti nabrojao, odnosno kopija maila, ima i moj Piave i to ne čini atomizer vrhunskim.
Zupan je pristupom, izvedbom i cijenom stroja na višem nivou i kao takvog ga treba prihvatiti.

Pozdrav.Evo ako mogu pomoć u odabiru. Moj kolega ima zupan vučeni 1000l , kupio ga je novog prije 4-5g i nije baš zadovoljan a isto tako nekoliko ih ima piave i dečki nisu baš oduševljeni. Imali smo nekoliko zaštitarskih savjetovanja i malo smo međusobno izmjenili iskustva i svi su najviše hvalili Agromehaniku jer opravdava sve što daje svojom pristupačnom cijenom . Naravno Hardy i Munckoff su nešto najkvalitetnije ali jedan košta kao tri agromehanike
 
V

Vocmax

Guest
I Leško imam u opciji cijena 43 000 kn nisam još ništa čuo za njega konkretno, mislim iskustva rada sa njim. Vjerojatno ih ima jako malo pošto se proizvode relativno kratko u odnosu na ostale atomizere, ali ne mislim da je to loš atomizer samo me zanima da li je netko radio sa njim jer ne bih riskirao svaka greška je jako skupa.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da se ne ide u polemike o pljuvanju... Za ikebana nasad kao što su jabuke na m9 podlozi ne postoji niti jedan loš atomizer. Imaju prednosti,imaju mane, ali opet Leško je i u toj kategoriji najbolji. Jer je riješio nešto što kod ostalih nisam vidio. Tri godine kupujem atomizer i tek sam ove godine u Bizovačkom sajmu skužio što je bitno kod njih. Koliko čitam u Vašim postovima (baška brle7) da niste istražili atomizer u srž nego više na oko. Leškov baš čudno izgleda oni tankovi, ovdje zeleno, ovdje pocinčano, sve nešto neskladno, ali ako je kako kažete u 3 godine postigao ovo danas, vrlo uskoro će postati referenca za atomizere. Prvi je priznao pogreške kod turbulencije zraka, drugi šute, prvi je otkloni nedostatke, EU proizvođač iz maila ga kopira drugi niti opće kontaju da imaju problema, cijena atomizera ne sukladno karakterizira proizvod... Kad se malo sve to otapkira iz celofana Leško možda ima problema oko vručeg cinčanja i robotskih varova, jer nam je tehnologija i proizvodnja tu gdje je (nigdje) ali što se tiće inovacije i otkalnjanje problema tu je vodeći.

Kolega ima Hardya, podrška je vrhunska i ta obitelj živi za zadovoljnog kupca. Vrhunski su, ali je kolega bacio u vjetar preko 100.000 kn jer stvari nije posložio kako treba! Nije upoznao srž atomizera i vlastitih potreba! Sad opet kupuje atomizera i opet će biti Hardy, ali će ovaj opet koštati više i tako...

Svrha atomizera je da donese malu kapljicu na cijelu površinu stabla. Za to ima dva načina, veličina ventilatora i količina potrebnog medija tj. vode. Ikebana nasad m9 stvarno ne treba vrhunska riješenja. Ako nešto ne odrađuje posao to bi trebalo pitati zaštitara ili promjeniti uvijete apliciranja škropiva. Poz
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Da se ne ide u polemike o pljuvanju... Za ikebana nasad kao što su jabuke na m9 podlozi ne postoji niti jedan loš atomizer. Imaju prednosti,imaju mane, ali opet Leško je i u toj kategoriji najbolji. Jer je riješio nešto što kod ostalih nisam vidio. Tri godine kupujem atomizer i tek sam ove godine u Bizovačkom sajmu skužio što je bitno kod njih. Koliko čitam u Vašim postovima (baška brle7) da niste istražili atomizer u srž nego više na oko. Leškov baš čudno izgleda oni tankovi, ovdje zeleno, ovdje pocinčano, sve nešto neskladno, ali ako je kako kažete u 3 godine postigao ovo danas, vrlo uskoro će postati referenca za atomizere. Prvi je priznao pogreške kod turbulencije zraka, drugi šute, prvi je otkloni nedostatke, EU proizvođač iz maila ga kopira drugi niti opće kontaju da imaju problema, cijena atomizera ne sukladno karakterizira proizvod... Kad se malo sve to otapkira iz celofana Leško možda ima problema oko vručeg cinčanja i robotskih varova, jer nam je tehnologija i proizvodnja tu gdje je (nigdje) ali što se tiće inovacije i otkalnjanje problema tu je vodeći.

Kolega ima Hardya, podrška je vrhunska i ta obitelj živi za zadovoljnog kupca. Vrhunski su, ali je kolega bacio u vjetar preko 100.000 kn jer stvari nije posložio kako treba! Nije upoznao srž atomizera i vlastitih potreba! Sad opet kupuje atomizera i opet će biti Hardy, ali će ovaj opet koštati više i tako...

Svrha atomizera je da donese malu kapljicu na cijelu površinu stabla. Za to ima dva načina, veličina ventilatora i količina potrebnog medija tj. vode. Ikebana nasad m9 stvarno ne treba vrhunska riješenja. Ako nešto ne odrađuje posao to bi trebalo pitati zaštitara ili promjeniti uvijete apliciranja škropiva. Poz

Kakav god atomizer kupio nemožeš izaći iz trgovine s njim i direkt na polje. Pa bio to najjeftiniji ili najskuplji, atomizer se mora poštelati prema zahtjevima i potrebama. Jačina vjetra, veličina kapljica( znači po potrebi i promjeniti dizne) .....i sve to uskladiti s brzinom kretanja traktora da bi potrošili željenu litražu vode po hektaru. Kod kupnje treba gledat, jačinu pumpe i dali tu pumpu može tjerati vaš traktor te veličinu ventilatora (ako je mali ventilator nikad nećete dobro oprskati bio novi ili stari) i ako možete kupite atomizer s tri rezervoara(jedan je za škropivo, drugi za ispiranje atomizera iznutra poslije prskanja a treći za pranje ruku) ma da mislim da su svi novi s tri rezervoara.pozdrav
 
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
38
Da se ne ide u polemike o pljuvanju... Za ikebana nasad kao što su jabuke na m9 podlozi ne postoji niti jedan loš atomizer. Imaju prednosti,imaju mane, ali opet Leško je i u toj kategoriji najbolji. Jer je riješio nešto što kod ostalih nisam vidio. Tri godine kupujem atomizer i tek sam ove godine u Bizovačkom sajmu skužio što je bitno kod njih. Koliko čitam u Vašim postovima (baška brle7) da niste istražili atomizer u srž nego više na oko. Leškov baš čudno izgleda oni tankovi, ovdje zeleno, ovdje pocinčano, sve nešto neskladno, ali ako je kako kažete u 3 godine postigao ovo danas, vrlo uskoro će postati referenca za atomizere. Prvi je priznao pogreške kod turbulencije zraka, drugi šute, prvi je otkloni nedostatke, EU proizvođač iz maila ga kopira drugi niti opće kontaju da imaju problema, cijena atomizera ne sukladno karakterizira proizvod... Kad se malo sve to otapkira iz celofana Leško možda ima problema oko vručeg cinčanja i robotskih varova, jer nam je tehnologija i proizvodnja tu gdje je (nigdje) ali što se tiće inovacije i otkalnjanje problema tu je vodeći.

Kolega ima Hardya, podrška je vrhunska i ta obitelj živi za zadovoljnog kupca. Vrhunski su, ali je kolega bacio u vjetar preko 100.000 kn jer stvari nije posložio kako treba! Nije upoznao srž atomizera i vlastitih potreba! Sad opet kupuje atomizera i opet će biti Hardy, ali će ovaj opet koštati više i tako...

Svrha atomizera je da donese malu kapljicu na cijelu površinu stabla. Za to ima dva načina, veličina ventilatora i količina potrebnog medija tj. vode. Ikebana nasad m9 stvarno ne treba vrhunska riješenja. Ako nešto ne odrađuje posao to bi trebalo pitati zaštitara ili promjeniti uvijete apliciranja škropiva. Poz

Nije mi cilj pljuvanje Leška, jer kao što sam napisao za tu lovu se dobije pristojan stroj. I to je sve.Možda ga i ja kupim, tko zna.

Riječi poput inovacija,istraživanja, razvoj....molim te.
Piave,Agromehanika,Leško i Zupan(ali samo u početku) su nemaštovite kopije.

Što je to istraživanje atomizera u srž?

Jesi li time mislio zašto dva ventilatora na atomizeru, zašto je usis zraka prije dizni i usmjerivača, zašto su dizne na usmjerivačima po sredini.....

Ajmo pogledat Leška(moj kritički osvrt)
-pumpa odlična
-rezervoar odličan
-metalni djelovi odlični
-izbor elektronike odličan

Nedostaci
-umjesto fiksne noge stalak sa kotačem
-zaštita izloženih djelova(ova pipa za ispuštanje sama zove da je se slomi)
-stepenica kojom se može doći do otvora
-izbaciti usmjerivače i prekopirati ih od Hardy-a i staviti metalnu zaštitu za usmjerivače.

Kad to naprave ja sam im kupac a do onda i dalje tvrdim da su loša kopija
 
V

Vocmax

Guest
zanima me da li je netko sa Leškovim atomizerom prskao jabuku i kako se pokazao
 
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
38
zanima me da li je netko sa Leškovim atomizerom prskao jabuku i kako se pokazao

'Ajde i mene interesira, naročito kako funkcionira onih 16 dizna smještenih iza usmjerivača pod posebnim kutom.

:scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Heh, pustite slike ;) Ovo bi moglo biti dobro za ikebana nasad jabuke ili?
http://www.youtube.com/watch?v=toljqVvcux4&feature=player_embedded

Evo ovi su bolji od Leška :)
http://www.youtube.com/watch?v=8hfNF3yS6T0&feature=related
Znate zašto Hardi i ostala ekipa neće imati u ponudi ovakav stroj? Jer cijenom su već unebesima a ništa inovativno nisu ponudili :) A Leško kao mali proizvođač to ubaci kad zaželi ;)
@EU skretničar ako su pristali na ove uvijete
Zašto odabrati nas:

široki asortiman prskalica koje prilagođavamo Vašim potrebama i mogućnostima
svaki klijent ima poseban pristup i ponuda se prilagođava njegovim potrebama i mogućnostima (vremenskim i financijskim)
sigurni smo da omjer uloženog i dobivenog ima veliku vrijednost
naše proizvode dostavljamo na adresu kupca
Vaš traktor i naša prskalica će uvijek biti usklađeni jer imamo razne kombinacije boja!
Onda vjerovatno ti riješe i te sitnice što si naveo ;)

Dobar onaj tank za pesticide na izvlačenje :/
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

Vocmax

Guest
Još se nije javio vlasnik Leško atomizera sa iskustvom koje mi je potrebno za odabir. Priče trgovaca i proizvođača atomizera ne uvažavam zbog prenapuhanosti. Zanima me iskustvo u radu i kako se pokazao u kako se spominje " ikebana " nasadu m9 jabuke. Agromehaniku imam i nije loša, za Zupana kažu da je izvrstan, hardi i munckof su preskupi leško mi se sviđa zato što je hrvatski proizvođač, ali ne smijem toliko riskirati i na tome bazirati kupovinu najvažnijeg stroja u voćarstvu.
 
Na vrh