Lijep pozdrav svima u grupi!
Vrlo rado bih se priključio diskusiji kao predstavnik Leška s obzirom da vidim kako mogu od prisutnih naučiti ponešto, a to je uvijek i više nego poželjno.
Slažem se sa većinom stvari koje su izrečene ovdje, ukratko da kažem kako se i sami smatramo početnicima koji trebaju informacije sa terena i to većinom kritike jer nam omogućavaju da brzo reagiramo i poboljšamo sitnice (barem nam ta fleksibilnost nije problem).
Nedostaci
-umjesto fiksne noge stalak sa kotačem
-zaštita izloženih djelova(ova pipa za ispuštanje sama zove da je se slomi)
-stepenica kojom se može doći do otvora
Slažem se sa svime, uočili smo te sitne nedostatke i u novoj sezoni imat ćemo podiznu nogu sa kotačem i ostale sitnice koje će sprječavati moguće lomljenje dijelova na atomizeru.
izbaciti usmjerivače i prekopirati ih od Hardy-a
Sa ovime se ne slažem u potpunosti, usmjerivači koje za nas radi jedna talijanska firma su dobili izuzetno visoke ocjene po pitanju učinkovitosti u Njemačkoj (zbog dodatka unutar samog difuzora koji je zadužen za distribuciju zraka).
Riječi poput inovacija,istraživanja, razvoj....molim te.
Piave,Agromehanika,Leško i Zupan(ali samo u početku) su nemaštovite kopije.
Ovo je također istina (izuzev možda "nemaštovite"), nemamo razloga lagati si... Nekoliko firmi u svijetu radi razvoj i istraživanje (Hardy i još možda jedna-dvije) jer si nitko drugi to ne može priuštiti. Čak i oni najveći koriste manje specijalizirane firme koje onda rade određena istraživanja i testiranja za njih. Pa nema onda razloga zašto i mi ostali nebi koristili dostupnu tehnologiju.
Ono što nas ostale može razlikovati jednih od drugih jest brzina prilagodbe u specifičnim situacijama, tj. na koji način odgovoriti i prilagoditi stroj za vas voćare.
Kad samo pogledate Zupan, Leško i većinu talijana vidite sličnosti u konstrukciji. Zašto? Jer je proizvođač rezervoara isti i upravo taj proizvođač rezervoara daje prijedlog i nacrt konstrukcije pa onda sličnosti postoje. Tako da tu nema puno filozofije. A da i ne govorim o komponentama (pumpa, filteri, elektronika, itd.) koje kupuje većina nas od nekoliko specijaliziranih inozemnih firmi koje pružaju isključivo kvalitetne komponente.
Generalno, treba se staviti na određeno mjesto i tamo raditi najbolje što znaš. Mi dajemo sve od sebe da atomizere poboljšamo i prilagodimo uvjetima u kojima većina naših voćara radi (agrotehnički i financijski uvjeti) i povratne informacije koje dobivamo sa terena nam daju razloge za optimizam.
Naših vučenih atomizera u Hrvatskoj zasad nema puno, nekoliko u Međimurju i okolici Pakraca i Koprivnice. Ali i po tom pitanju se događaju znakovite promjene.
U novu sezonu ulazimo malo agresivnije po pitanju prezentacija u voćnjacima diljem Hrvatske pa ovim putem pozivam sve zainteresirane na suradnju. Zajednički pristup je najbolji, nama trebaju informacije sa terena, kritike i savjeti, a za uzvrat će hrvatsko tržište dobiti atomizere koji će imati jako dobar omjer uloženog i dobivenog.