• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 52

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Gdje vi kacate balirku za poluge poteznici ili nešto inprovizano.kod mebe je imt 542 i welger ap52 prva mi je sezona sa balirkom nemam predstav u kako je kaciti
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Evo, ovako ja kacim:

Poluge povezem s tom poteznicom i odmah mogu regulirati visinu pickupa hidraulikom..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
U tandemu su vec nekih 10 god i napravio sam s njom do sad nekih 80, 90 tisuca bala..
Balirka je ko stvorena za ovaj traktor..
Samo da joj je malo veci kapacitet, ali u zadnje vrijeme nije ni bitno jer i ovako nema ni upola posla koliko je bilo pred par godina..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ovako kao kod Ivana je najbolje kacenje, pogotovo za balirke koje nemaju hidraulicni pick up. Ovako i ja kacim.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije to najbolje kopčanje.

Najbolje kopčanje balirke je na donju fiksnu poteznicu, a ne ovako na poluge hidraulika!

Poluge hidraulika u zrak da ne smetaju za rudo i kardan, jedan štrik od pick-upa u kabinu da se može dizati i spuštati i gotova stvar.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam prije vozio na kuki donjoj ali mi nije to to na polugama se balirka lakse giba a kad prelazim preko velikih kanala ako treba podignem-ako treba spustim. A inace uvijke poturim pod poluge sinu i spustim na nju tako da u radnom polozaju bude rasterecena :(rofl):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
To potezanje strika pije vode kod sporih balirki,a Bgm kod brzih tesko da imas kad da ga podignes i spustis ponovo.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Moje mišljenje bolje je kacati na donju poteznicu ali kako na imt 539 to rijesizi morso bi skinuzi postolje kuku na četri matice pa uvrnuti poteznicu kod imt 542 postavljanje poteznice ide na dvije bolcne 5 minuta posla ali je ruda balirke welger ap52 blizu kardana pa se bojim zakacit ce i pplomit ću kardan

Dongfeng jesili razmisljao o ugradnji pomoćnog točkić a na pikap kao kod internacionalki da nedizemo kanapom.dali je to izvodljivo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Moze se ugraditi, a ima i na welgericama original taj tocak. Vjeruj nisam o tome ni razmisljao, sa milion nekih drugih stvari sam zaokupiran.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam mislio čak o ugradnji zračnog cilindra koji bi služio za podizanje kod okretanja.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
meni je prva godina sa welgerom AP 52 tako da stvarno nezna ništa o njoj niti imam bilo kakav priručnik jedino da otvorim poklopac ako se može šta to vidjeti i i izmjerim
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Kako pregledati ležajeve na batu Welgerice 52-ke...nikako da ih vidim,jel ima ko sliku gdje se nalaze,koliko ih ima...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Izvadis bat vani, i sve vidis. Tesko da mozes ovako vidjeti bilo sta,osim dva lezaja.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Znači ne mogu se vidjeti golim okom? osim koja dva?...kako onda znas kad ti ode ležaj na batu????
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Mozes vidjeti dva donja na strani do dodavaca. Obicno zariba i ne moze da se okrece. Doduse ja nikad nisam imao problema sa njima. Najbolje ti je da izvadis bat vani i vidis u kakvom su stanju posto si je tek kupio i onda si rahat
 

Najnoviji postovi

Na vrh