• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 52

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jel zna ko mogu li se igle stelati na 52? kako sam vec objasnio vidi se da igle jedan milimetar diraju s obe strane onaj dio oko veznog sistema,jel to normalno?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kod mene vec godinama na ap 42 lijeva igla tako malo dohvaca tijelo petljca i nista nikom. Bog sami zna kolkiko je tako uradila bala.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
i ja sam bas sad nesto citao o tome,kazu ako igla hvata malo tijelo petljaca da je tako najbolje podesena,i da je to normalno...

zato i pitam ko ima iskustva s tome... znaci to je ok...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi kako se skidaju oni mali lezajevi lijevo na pick-upu????

jedan mi fali,a jos jedan slabo okrece,pa ih mislio zamijeniti al nemam pojma kako se skidaju?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nije valjda da niko nije mjenjao na 52-ci,one lezajeve desno na hederu,one male,sto kruze po vodilici...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Trebas izvuci citavu onu cijev vani a onda mijenjati te lezajeve, bar je meni tako najlakse. Samo pazi da je vratis kako je i bila.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
zasto bi izvlacio onu cijev? kad dole ima napravljen zarez...

kako ih izvlacis vani,dali se samo izbijaju vani il kako?
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Skini zadnji lim sa te strane uzmi pajser i na silu izbaci nosac lezaja iz ekscentra kuda idu lezajevi zameni i opet vrati nazad to ti je najlakse
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
izbio sam dva lezaja koja treba zamijeniti,tako sto sam skinuo lim za uvlacenje sijena,pa sam s te strane izbijao cekicom i pajserom,ali kad krene do pola onda okrenem zamajac da dode lezaj na zarez,i jos ga odozdo kvrcnem i onda ga izbijem... a sad ispade da je te lezajeve tesko naci,koju mjeru ste uzimali zamjenske lezaje?


Skini zadnji lim sa te strane uzmi pajser i na silu izbaci nosac lezaja iz ekscentra kuda idu lezajevi
levak jes imas kakvu sliku,nisam te najbolje razumio imam jos jedno pitanje,imam lufta na hederu gdje idu sad te cijevi,kako se to rijesava,jel se daju oni limovi zamijeniti i kakv je tu proces
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ne mijenjaju se limovi vec se mijenja cahura kroz koju prolazi cijev. Isjece se ta cahura i ubaci druga i zavari. Jedna je oko 5 KM.
Koji broj je tih lezajeva ili dimenzija?
 
Posljednje uređivanje:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kako ces ubacit unutra cahuru,kad imaju cijevi,moras njiha vadit vani,kako se one vade? kad lijevo i desno imaju ona produzenja....

lezaj je cini mi se 34vanjski a 12 unutrasnji,mada sam ja zvao ovog sto prodaje dijelove kaze da moze i 30 sa 15 s tim da kod tokara odem da mi ugradi cahuru i smanji lezaj sa 15 na 12...

al sreca imam ovaj skinuti pa cu prema njemu traziti...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Za zamjenu cahura imas citav dan sarafanja. Poskidaju se svi obrucevi, sve one opruge sa cijevi. Vanjski zavrsetci se skidaju i ostaje gola cijev, povadis spentle kod cahura i izvlacis cijevi ispod balirke, na stranu gdje su lezajevi.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Ljudi danas primjetio da mi se sasuo ležaj na pick up-u,i to onaj na glavnoj cijevi koja ide kroz sred pick-upa,na lijevoj strani,nema nego taj jedan,jedva sam to skinuo,bez da rasklapam cijeli pick-up,morao sam i nakriviti onaj debeli lim da bi uspio izbiti ležaj,e sad ko se razumije tamo ima čahura i šeraf,to mi se sve iskrivilo prilikom izbijanja košuljice,dali iko zna mjere toga ležaja? i dali je ko to vec radio?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Samo da dodam da je problem riješen,izgleda da se s tim jos niko nije susretao...
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma možda i jeste sam neće niko da iznosi svoje probleme,zna u ljudi da sve ode u p......
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Kako znati koliko ulja dodati u reduktor? kod mene na 52 ima gore šeraf i na njemu neki limic,ali gdje mjera jer nema šipku? a gledao sam i sa strane nema nista da tociš pa da tu procuri...

ako ko ima sliku neka zalijepi...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Imas sa strane mali sarafic, sarafcigerorom se odvrce, ne mozes ga promasiti
 

tigra10

Novi član
Tu od
7 Srp 2012
Poruka
12
Welger AP52 Vodilica

Dobar dan ljudi

Imam pitanje na koje bih jako bio zahvalan

Dakle posjedujem Welger AP52 i želejli bi promjeniti treću vodilicu na njoj, al ju ne možemo izvaditi i uzasno su skupe, pa sma htio pitat jel netko ima mjere za nju da ju dam tokaru da napravi
Tocnije vodilica na batu jer mi je covjek rekao 2600 za sve to i nije mi vratio vodilicu i cekao sma 2 tjenda i nista, pa ako netko ima mjere

Hvala :)
 
Posljednje uređivanje:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Posto će uskoro početi sezona baliranja pa je potrebno manile (kanapa)koje su kod vas cijene tip500 gdje su najftinije hrvatska.bih.srbija
 

Najnoviji postovi

Na vrh