• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

WELGER

D

darkoml

Guest
Kako da prepoznam/provjerim kakav je diferencijal na welger 52? Gledao sam onu ruku sto pogoni malj i nema lufta ni u kom smjeru..ima li jos nekih simptoma loseg deiferencijala...
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
Kako da prepoznam/provjerim kakav je diferencijal na welger 52? Gledao sam onu ruku sto pogoni malj i nema lufta ni u kom smjeru..ima li jos nekih simptoma loseg deiferencijala...

nema nikakvih simptoma za los diferencijal a na toj ruci mozes vidjeti samo kakav je lezaj za pogon malja. pogledaj kakvi su lezajevi na samom malju 4 kom. pogledaj igle jesu li fabricke na njima mora biti broj koji treba da se poklopi sa brojem na presi a on ti se nalazi sa lijeva strane pored zamajca. nosaci igala na pikapu dali su potroseni ili su mijenjani(nasi to promjene kada stigne ovamo ali se vidi var).za sada toliko pitaj ako te jos sta interesuje.
 
D

darkoml

Guest
nema nikakvih simptoma za los diferencijal a na toj ruci mozes vidjeti samo kakav je lezaj za pogon malja. pogledaj kakvi su lezajevi na samom malju 4 kom. pogledaj igle jesu li fabricke na njima mora biti broj koji treba da se poklopi sa brojem na presi a on ti se nalazi sa lijeva strane pored zamajca. nosaci igala na pikapu dali su potroseni ili su mijenjani(nasi to promjene kada stigne ovamo ali se vidi var).za sada toliko pitaj ako te jos sta interesuje.

E hvala..lezajevi su novi na malju,ali jedna igla ,lijeva,je varena ..ali neko slovo A zatvoreno i neka plocica kod onog velikog zupcanika kod petljaca su losi,pa majstor kaze da je mozda do toga pucala igla...
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Nije MOZDA nego sigurno je zbog toga pucala igla .Ta presa je mnogo izbalirala cim je potrosila mehanizam paljenja ne bih ti preporucio da uzimas
 
D

darkoml

Guest
Nije MOZDA nego sigurno je zbog toga pucala igla .Ta presa je mnogo izbalirala cim je potrosila mehanizam paljenja ne bih ti preporucio da uzimas

A jbg,kupio sam je..ovih dana cu to promijeniti..ma svaka je dosta izbalirala a cijene astronomske..meni je bitno samo da meni izbalira za moje potrebe i miran sam..
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Ja koiko znam u Bosni su prese jeftinije nego ovde osim Welgera jer morao bas on da se kupi
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Kupuju Welger zato što je ta presa najraprostanija na području BiH za nju ima dijelova ovdje dok za ostale prese nema ili neće prodavci da nabavljaju dijelove za druge marke presa. A kažu svi da su Welger prese najbolje pa hajde sad znaj ko će im vjerovati nego kada neko kaže dobra presa welger navale svi tu marku da kupuju.
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
veliko A nije toliki problem vidi samo pa je dobro nasteluj imas dijelove za Welgera u Tutnjevcu kod Steve a majstora u Trnjacima. A inace Welger prese nisu sve iste velika je razlika izmedju 52 i 61. Welger 52 je dobra sto nema ni remena niti lanca u pogonu.Malo kasnim ali sam u toku jos nije pocela sezona pa polako.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Tacno i ja sam poslije rivale II trazio samo velger jer nisam znao,u sirokom luku obilazio sve druge marke, samo trazio velger a da sad uzimam drugacije bi trazio .,
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
kod nas se dobro pokazala 52 , 53 i 530.Sto se ostalih tice slabo barem u mojoj okolini. Za usluzno baliranje mozes vidjeti samo Welger.Mozda si ti naletio na dobro izradjenu pa si se pokajao.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
i 61-ca je jako dobra.. Za masovno baliranje...
12000 bala prošle sezone a ni jedan kvar...
Osim problema sa špagom, to je druga priča...
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Adise sem Welgera šta bi ti sada od presa tražio pošto čitam na tvojim postovima da se razumiješ u balirke a upoznat si sa prisustvom dijelova što se tiče BiH
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pa i ja imam welger 61,napredna i sposobna presa,koja trazi i sposobanog plesaca "traktor" kad idu na ples, opasnih kvarova nisam imo,nesto malo sitnica ali to je u granicam normale jer svaka masina trazi odrzavanje sto je i logicno,.
a sad kada bi uzimo presu u obzir bi dolazile i druge marke:galignani,riviera,john deree, ali neke gabaritno manje prese
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Adise Evo pogledaj moju presu i traktor na profilu-avataru,, presa AP 12 i traktor IMT542 dobra kombinacija ali samo je malo u brdu poteška pa sam razmišljao kupiti kakvu manju presu čuo sam da je dobra riviera ali neznam samo koji tip-broj.Od tih presi dali ti je poznato koji je se tip najbolje pokazao
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
redi se o welgerici rp 200
zeza me spaner od lanca a nemogu ga nikako naspanati pa ako bi mi netko tko ima rp 200 ili zna nekoga ko ju ima mogao uslikati to..
radi se o ovom spaneru


hvala unaprijed! :partyman:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
welger ap 42

danas otvorio sezonu, nakon 6 bala odmah kvar. lično moja greška, ostavio sam špagu u balirci preko zime, na kolutu ostalo oko 5 metara, napravio šest bala i šlus, pukla špaga, pregledom sam našao zapetljanu špagu s nekoliko čvorova odmah poslije koluta,bat nabijao,špaga zapela na izlasku te toliko napela oprugu da je ista pukla, istu zavario te nastavio nakon čega išlo bez problema 300 bala, kupio drugu 30 kuna....očekivao znatno više.
 

Prilozi

  • 10052012158.jpg
    10052012158.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 400
  • 10052012156.jpg
    10052012156.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 479
  • 10052012154.jpg
    10052012154.jpg
    40 KB · Pregleda: 351

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Meni sa lani dogodio isti kvar,i stavio sam dvije špage kroz jednu oprugu i tako sam izbalirao oko 500 bala
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Danas pao dill.Kupiom sam Welger 45.
Nadam se da nisam pogrijesio_Ovako na prvi pogled nije losa.
Sutra ide u probu pa cemo vidjet kako radi.
Na sta posebno obratit paznju kod tih balirki.Inace u planu je da radi sa IMT 539 i Zetor 3320.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
redi se o welgerici rp 200
zeza me spaner od lanca a nemogu ga nikako naspanati pa ako bi mi netko tko ima rp 200 ili zna nekoga ko ju ima mogao uslikati to..
radi se o ovom spaneru


hvala unaprijed! :partyman:

zašt nemreš našpanat lanac? ...imam ja isto 200-tku...
aj daj koju sliku gdje se vidi malo više oko španera (ima više verzija)
 
Posljednje uređivanje:

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
zašt nemreš našpanat lanac? ...imam ja isto 200-tku...
aj daj koju sliku gdje se vidi malo više oko španera (ima više verzija)

poderao mi se navoj pa se nije moglo zasarafit, sad sam slozio
 

Najnoviji postovi

Na vrh