• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

WELGER

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Jel pukla ili se sjebo kroner.

nije pukla,poderala je ripne na prirubnici do getribe... e sad sam ja to izbušio i nabio zatike unutra od 10 mm.. pa dokle ide ide...samo da slamu riješim....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U tom slucaju odes kod tokara da na glodalici napravi drzanje na kajlu .Znaci izgloda utor na osovini i na zupcaniku(remenici) ubaci kajlu i radice ok.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
U tom slucaju odes kod tokara da na glodalici napravi drzanje na kajlu .Znaci izgloda utor na osovini i na zupcaniku(remenici) ubaci kajlu i radice ok.

Takvo nešto i je u planu...mislim dvije dat napravit..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da dvije obavezno.Radio sam vec tako na jednoj balirci i radi odlicno.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To je problem tokara kako ce rjesavati.Obicno osovinu navare i obrade a zupcanik poravnaju.
 
D

darkoml

Guest
Da li neko ima upustvo za welger 52,moze na bilo kom jeziku valjda se nekako snadjem :) na mail darko_ml@hotmail.com ili da neko negdje uploaduje pa da postavi link, pozdrav narode ..
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Da li je netko imao problema sa vađenjem lančanika sa valjaka na welger rp 12 ?

vadio,nekoloko njih,nekoliko puta na rp 12 s,isti vrag drugo pakovanje... đe zapelo? Imaš segerov prsten i konusan je dosjed...ak neide,par put ga lagano pomiluj čekićem i bu pustil :finga:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Nemam problema sa pucanjem jer nemam saraf nego sam stavio ventil od traktora

a znači pucalo ti je.... ventil je privremeno riješenje,zato što mora biti vijak da drži priljubljenu onu "flanđu" jednu do druge,jer u sredini je piksa,bakrena... a ako to počne terat pod koso,shebat će ti osovinu,kao meni....oruljit će zubce... zato bolje metni vijka jačine 10.10 i to bi trebalo igrat...
 

sova12345

Novi član
Tu od
3 Stu 2011
Poruka
25
Da,pucalo je pa sam zato stavio ventil. O ovome nisam uopce razmisljao da bi se moglo dogodit nakon duzeg rada,hvala na informaciji
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Da,pucalo je pa sam zato stavio ventil. O ovome nisam uopce razmisljao da bi se moglo dogodit nakon duzeg rada,hvala na informaciji

nema problem...to se meni dogodilo...i dok sam skužio zašto...bilo je kasno... najviše nadrapa u zelenoj masi...dok ju teraš sporije i nabijaš...
A jedan razlog zašto pucaju šarafi je u škarama što zatvaraju vrata...ona poluga što podiže ujedno i onaj nivo,bijelo,zeleno,žuto,crveno... na desnoj strani,kad gledaš odozada,iza kotača..tu je greška,ona se zagverca i ne širi vrata kak se bala puni,nego se nabija i nabija dolazi do preopterećenja...bum ti kasnije stavio sliku,da vidiš na šta mislim...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo danas sam imao priliku uslikat staru prastaru Welger prešu.. Na njoj Sendling motor. Slika govori sama za sebe sve.

Slika0444_zps5a37290a.jpg
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
nema problem...to se meni dogodilo...i dok sam skužio zašto...bilo je kasno... najviše nadrapa u zelenoj masi...dok ju teraš sporije i nabijaš...
A jedan razlog zašto pucaju šarafi je u škarama što zatvaraju vrata...ona poluga što podiže ujedno i onaj nivo,bijelo,zeleno,žuto,crveno... na desnoj strani,kad gledaš odozada,iza kotača..tu je greška,ona se zagverca i ne širi vrata kak se bala puni,nego se nabija i nabija dolazi do preopterećenja...bum ti kasnije stavio sliku,da vidiš na šta mislim...

ako mi može netko vov pobliže obijasniti nisam kuzio koja vrata?
do sada sam radio sa claasovom balirkom i sad sam u nabavi druge pa mozda uzmen welger...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pa ak je rolo onda valjda misle na onaj straznji glavni poklopac sto zatvara balirku, sto dizes kada ispustas balu

al nekuzim kakav je ono motor na onoj gore hrdjavoj balirki
 
Na vrh