• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nitko na ovom svijetu ne može prema dimu na odušku ili na štangici ulja ( ne baš nitko , ima jedan forumaš koji to može ) odrediti da li je motor za generalku ili ne .
Da bi to sa sigurnošču znao motor treba rastaviti , izmjeriti mjerilom djelove koji se troše , Za sve te tolerancije trošenja postoji propisana odstupanja .
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Kroz zimu ga planiramo rastaviti, kad ne bude posla više....
Ukratko, mogu za sada raditi s njime ili da ga cim manje koristim?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pozdrav. Imam problem sa yanmarom 1300. Nakon što se motor zagrije na odušak počinje jako dimiti, da bi nakon par minuta malo težeg rada počeo i ulje polako bacati.... Probao sam u radu izvadit7i šipku mjerača, ali i od tamo baca ulje.... Također, pupta ulje i na brtvi glave, ali zanemarivo..... Otprilike znam da mi se smješi generalka pa me zanima koja su vaša iskustva, cijene i sl.... Lp.
Ti motori mogu raditi poslje generalke ali najbolje je naći motor od termokinga , iz isustva znam da je tako manje problema. A ti motori su takoreći novi.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Traktor popravljen! hebeni osigurač na potisnom ležaju morao dati napraviti u jednoj firmi u zagrebu. Sutra odradit jedan poslić pa rastavljanje zadnjeg mjenjača.
 

Mark

Novi član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
4
Pozdrav.
Molim Vas informaciju gdje bi mogao kupiti frezu za svoj Hinomoto e1804 po mogućnosti da nije šira od 120 cm, a može biti i 100.
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Pozdrav, dali bi se neko mijenjao yanmara malog uz moju nadoplatu za malog Goldoni 14 motokultivator s prikolicu,frezom plug mali kotači kosa strižnu i drugi volan s manje poluga?
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Imam yanmar 1700,bez prednje vuče,lijevi tocak mi slabije koči ,pokusao sam na šipki dotegnuti ali je već dotegnuto do kraja,neznam kakve kočnice ima i kako to popraviti,na tockovima nema ništa samo gole osovine ,vidim da imaju nekakve kočnice uz mjenjac nebi rastavljo bezbda znam sta me ocekiva unutra
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Postovanje ekipa imam yanmara ym 1110 i registrira bi ga 93 je godiste,zanima me dali treba imat zastitni luk radi registracije!!!
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Da. Svi proizvedeni iza '83 moraju imati ili luk ili sigurnosnu kabinu.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Gdje da uzmem luk i koja bi bila cijena otprilike?

Dali treba imat atest?

Ako nebih moga nabavit orginal koji bi mogao umjesto od njega???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Da. Svi proizvedeni iza '83 moraju imati ili luk ili sigurnosnu kabinu.

Molim te ne lupaj gluposti i ne zavitlavaj čovjeka koji traži pomoć, jer neki proizvedeni 2013. ne moraju imati luk, a kamoli 1983.:mur:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Molim te, ne budi bezobrazan.
Radije provjeri:
Na traktorima prvi put registriranim u Republici Hrvatskoj nakon 1. siječnja 1983. godine mora biti ugrađena sigurnosna kabina ili takav okvir koji štiti vozača od ozljede u slučaju prevrtanja traktora .
Izvor:CVH.
Koliko se sjećam, i tu se nekaj mijenjalo, ali obaveza ostaje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
možda bi trebali proučiti definiciju traktora ..a možda je ovaj moj upis glupost pa bude obrisan
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Baja,
najbolje ti je otići u najbližu Stanicu za tehnički pregled vozila sa svim podacima o traktoru (kojima raspolažeš). Kod njih budeš dobil odgovor što trebaš napravi, na koji način i koliko te to bude koštalo. Možda postoji još koji problem za homologaciju pa onda sve riješiš odjednom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u nekoliko navrata smo ovdje čitali da su dobiveni različiti podaci u više pitanih stanicama za tehnički pregled .

Krovna ustanova svih stanica za tehnički pregled je CVH odnosno centar vozla hrvatska i njih treba pitati za savjet i pravilnik
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Sve je iz ovoga vidljivo i bez filozofiranja.
 

Prilozi

  • prometna.jpg
    prometna.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 100

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Hvala svima na pomoci.
Evo uzeo danas orginalni od Tome Vinkovica.
Sve pase oridjidji.
Hvala vam svima jos jednom na savjetima!!!
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Pa dokazal si ono kaj je prije napisano:
Bez kabine, sa zaštitinim lukom

Ako malo bolje obnoviš velika tiskana slova uočit ćeš da se radi o 2 traktora: Kubota, proizveden 2015. bez kabine i bez luka i AC proiveden 2017. sa lukom oba registrirana 2017. Čitat, čitat- ne lupat.:mur::icon_idea:
 

Prilozi

  • b1820.jpg
    b1820.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 86

Najnoviji postovi

Na vrh