• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Re: zetor 4340

Lampica alterenatora ne svjetli ni na najmanjem leru a osigurač ne gori. Dodatna radna svj. su svako po 55 W. Našao žice od gornjih svjetala, prerezao, spojio na njih žice od dodatnih (ljevo na ljevo i desno na desno).Još planiram ista takva 2 kom spojiti odozada gore na kabinu
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Re: zetor 4340

katić7245 dobro pitanje ima li dosta struje , struje ima samo se griju žice kod dužeg korištenja , ja sam imao slučaj na 7340 major da su se topili oni plavi i bijeli šest- polni džekovi ispod volana jer su bila dodana radna svijetla na blatobranima za rad sa PH , čovijek po noći je balirao tovario bale dakle sva svijetla uljučena budu , najbolje uzet struju sa glavnog voda sa brave ugradit osigurač i relej ako se nema kvalitetan prekidač...
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Re: zetor 4340

Istina kolega.. I onda se ljudi cudiju kad jim se traktor zapali.. I bez osigurača ništa netreba radit ipak kae sigurno je sigurno :D
Budem kupil i ja sebi dve lampe za odozraga vidim da ima na njuskalu po 80kn nekakve kockaste.. Bit ceju dobre ;)
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Re: zetor 4340

obavezno osigurač, a postojeća instalacija je dovoljno jaka za ovo šta ima na sebi spojeno , te kockaste su sad pravi hit a jako dobro svjetle...
 

vladpet

Novi član
Tu od
27 Lis 2013
Poruka
12
Re: zetor 4340

evo da se malo uključim u raspravu oko zetora 4340,kupio sam novog 1997g,tada mu je cjena bila 24500 DM bez poreza ,na braniteljsku povlasticu,ima samo jednu brzinu kardana 540,po meni solidan traktor za obradu do 15 h zemlje,uz njega imam i imt 539.Napravio sam 6100 rh,zadnje gume su još uvjek orginal i ima ih još barem 30%,prve sam promjenil prije dvije godine jer su se počele razdvajati i otpadati ripne mislim da su bile valjda prepečene kod izrade.Njegova težina mu je prednost a ne mana jer imam osječaj kao da ima 70 a ne 58 ks,nikad mi nije falilo snage.Orem sa 14 cola IMT plugom,imam frezu 210cm IMT,prikolicu ljutomerku za gnoj i balirku welger 52,ostale poslove radi 539.Evo i mana ,moj se uvjek dosta teško šaltal,spori mu je rikverc,teško se prebacuje iz brze u spore ,na 3000 rh problemi sa kočionim cilindrima kod reduktora,na 4500rh otišel sinhron 5 brzine i neki igičasti lageri,tada sam i sredil kočnice,prošle godine sam mjenjal gumice na piksama cilindra i kupil sam sve novo jer komplet za jedan cilindar košta 500kn(klip,karike,piksa ,bolcna i gumice)
 

Prilozi

  • DSC02620.jpg
    DSC02620.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 244
  • DSC02619.jpg
    DSC02619.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 215
  • DSC02621.jpg
    DSC02621.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 781

vladpet

Novi član
Tu od
27 Lis 2013
Poruka
12
promjenil sam i uloške diza jer se nisu više dale poštelati,odmah se je vidjela razlika u snazi i u potrošnji nakon toga zahvata.Evo i mog savjeta mjenjajte ulje za kočnice svake dvije godine,ulje u mjenjaču uvjek imajte na max i iznad,mjenjajte redovito antrifiz i to kvalitetan G 12 oznake,kontrolirajte dize i štelajte ventile svakih 1000rh i vjerojatno čete izbječi neke od gore navedenih problema.Trenutna potrošnja je 5-6l na radni sat sa okretajima na zelenom području,u plavu naftu obavezno naljevam dvotaktol ili motorno ulje.Iznajmil sam još zemlje pa sam kupil i veći traktor ,plugove i roto brane ,tako da če i zetoru biti sada lakše i nemislim ga uopče prodavati,Finu zemlju sam probal orati i sa trobraznim 12 cola plugom ali problem je što je bil okretač i dosta težak za nositi .Ako vas nešto zanima slobodno pitajte.

pozzzz. traktor ti je dobar samo da je malo jaci

pa za ove poslove koje sam radil mi je bil dosta jak ,kupil sam sada hurlimanna od 135 ks,jer sam iznajmil još zemlje
 

Prilozi

  • zetor 1.jpg
    zetor 1.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 258
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kustura

Novi član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
14
Re: zetor 4340

Prošle godine smrzla mi se nafta ( čitaj plavo gov*o) u čašici. Kak da spriječim smrzavanje? da se ove godine ne ponovi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: zetor 4340

Eto kako je to eurodiesel.
Kupi od castrola aditiv i miren si ja SAD na lozu vozim i sinoć je bilo -10 i zeko Kreše i radi ko lud.
Bočica tog aditiva je za 250l nafte i ima dozer za razne količine goriva.
Ima i od ine i valvolina al castrol je provjeren.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: zetor 4340

Očisti čašicu od naslaga.
Gorivo se najprije smrzava u filterima, a tek onda ostalo.

Raznorazni aditivi su porez na bedake, večina traktora ionak ne potroši preko zime 10 do 50 litara nafte pa onda to kupovati ili ga ne počastiti s pravom naftom barem preko zime .....

Za ložu razrediti je dobar i benzin
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Re: zetor 4340

Pozdrav imam pitanje baš sad mjenjam ulje na zetoru 4340 i primjetio sam da je ulje puno nekih bijelih točkica meni to izgleda kao aluminij dali je tko imao sličan "problem"
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: zetor 4340

Dali je pod prstima tvrdo kad primiš to?
Po opisu bi mogla biti spena od habanja.
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Re: zetor 4340

jako su sitne ne pozna se pod prstima izgleda ko neka magnetna prašina prisisak ulja u motoru je dobar ali neznam...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: zetor 4340

Karter dole i točno buš videl odkud ruli špenu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Re: zetor 4340

Gledaj to cim prije.U protivnom moze se desiti da bude havarije.
dsc06616.jpg
 

Kustura

Novi član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
14
U zadje vrijeme kad isklučim prvi pogon ona osovina za prednje kotače se još uvijek vrti, ali kolko ja znam to nebi smijelo jesam li mu pravu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh