• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,010
Prodaj toga i kupuj dupljaka...
Život ipak vrijedi više...
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
99
katastrofa nizbrdo, traktor odletio
Kolega, sad baš gledam slike, brijeg je veliki nagib, ja bi to samo prema gore malčirao i rikverc nazad po pomalčiranom sa malo podignutim malčerom...po lojtrici gor pa po lojtrici dol, sporije al sigurnije. Imam jednu parcelu sa takvim nagibom,da dok pri vrhu zakočim i podignem malčer-malo ga osovi prednji kraj, čušnem ga u brzi rikverc i drži fenomenalno nazad ( spori rikverc je spor za popizdit). Da se okrenem prema dolje, bilo bi sanjkanje. Znam, ti vjerojatno imaš veću parcelu , pa je sporije. Prema dolje samo dupljak kak veli ZJ jer on sa prednjom osovinom drži da ne krene. Treba uzeti u obzir da i malčer i npr freza ( još više ) "pogurava" prema napred , pa dok se ide nizbrdo, uvijek nekak i lošije ispadne posel . Sad, to su moja iskustva na 539 i 5211, vjerojatno ovi moderni 4x4 to jedu za doručak, ali moramo napraviti posel sa onim kaj imamo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,260
Ajde malo škicni kakve imaju susjedi!
Ne znamo ništa o terenu, o onome što ćeš mlatiti, samo znamo o traktoru! 😡
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,424
Nije mi baš jasno. Kod mene je puno veći nagib na mjestima i malčiram bez uključenog prednjeg pogona. I po suhom ide bez problema. Jedino ako baš kositi kad je mokro da naravno upalim.

Meni se više čini da je kod tebe malo igralo prevelika brzina malčiranja + neiskustvo. I ja sam na početku cijelo vrijeme palio pogon i svaki dan slavio novi rođendan. Ali kad se naučiš pogon rijetko pališ i smiješ se sam sebi što si na nekim mjestima molio krunicu 😅😅😅


Daleko od toga da te odgovaram od duplaka. Za brda je neophodan ako hoćeš raditi kad hoćeš, ne kad ti vrijeme diktira.

Samo komentiram..
IMG_20240706_172443.jpg IMG_20240706_172411.jpg IMG_20240706_154355.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,460
Neznam da je kod tebe veći nagib... Ja to brdo malčiram već 6 godina. Iskustva imam na pretek. Malčiram po najvećem suncu i po suhom, 1. Spora ursus 335, a zetor 3. Spora, znači oko 2 kmh, sporije nema smisla, nikad pokositi... Ursus proljetos više nije mogao a da ne proklizava, špera me je spašavala ali sam odlučio da se neću više tako igrati. Zato sam išao u kupovinu drugog traktora. Ispostavilo se da je ovaj novi još gori nizbrdo... S kakvim ti traktorom malčiraš?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,424
Slike ne pokazuju i pravi nagib... Uzbrdo vidim samo nebo, nizbrdo se nogama držim na kabini.

Traktor je goldoni star 3070

IMG_20240706_192507.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,460
Ja uzbrdo vidim samo travu, znači da je kod mene strmije :p
 

Prilozi

  • IMG_20240706_173009.jpg
    IMG_20240706_173009.jpg
    106 KB · Pregleda: 25

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,583
Možemo pričati šta oćemo ali nema traktora bez prednje vuče, juče baliram sa Zetorom u velikoj strani i uzbrdo i nizbrdo a on kao da ide po ravnici, stvarno smiješno kad se pogleda kolika je strana a traktor se ne ometa....
Ovo je bilo prije dvije godine a juče sam u toj istoj njivi išao i gore i dolje
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
95
Pozdrav svima,
Prije 15-ak dana sam nosio pumpu visokog pritiska zajedno sa diznama bošisti, sa mog Zetora 4911. Nosio sam jer mi je dosta pušio plavi dim čak i kada se zagrije. Bošista je zamijenio ležajeve i piksovao regulator u pumpi, podesio dizne. Kada sam vratio nazad na traktor usuo sam ulje u regulator i u elemente (15w40). Kasnije u radu mi se dešavalo da se na 1100-1300 obrtaja motora nekako zalijeće, odnosno diže i spušta obrtaje, ima snagu, ne dimi više kada se zagrije. Nazvao sam bošistu i rekao mu za to, on je rekao da uspem ulje u gorivo (1l ulja na 40l goriva), tako sam i uradio ali opet se to ponavljalo. Danas sam mu otišao u radnju i rekao za sve to, on kaže da to nije do pumpe visokog pritiska, nego da treba naštelovati ventile na motoru. Zanimaju me vaša mišljenja o ovom problemu ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,282
Mislim da ventili nisu problem, pogresiti ne možeš ako ih provjeriš i po potrebi preštelaš.
Probaj u pumpu staviti rjeđe ulje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,282
Naravno, napisal je da ga je bošista popiksiral.
Mislim da u tom grmu leži zec ;)
 
Na vrh