• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Pozdrav. Očistio sam mjenjač sve ponovno sastavio. Sve radi ne čuje se vise da kucka. Pa vidjet cemo dokle ce.

Opet imam jedno pitanje ili molbu. Hoću da pravim automacku kuku za svoj zetor. Imali tko par slika odozdo gdje se montira i tako
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Zašto se dešava da mi na zetoru, već par puta u radu se ugasi i ne moze upalit dok ne napumpam gorivo i ozračim na pumpi. Tek onda pali
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Može biti da negdje zrak vuče možda je negdje crijeco sprungalo ili ti je AC pumpi a na izdisaju.
Meni je jednom samo Stal i ne bi ga vise upalil stavio novu AC pumpu i sve OK.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
skini rezervoar i ocisti nakupilo se prljavstine ili neki veci dio je opao pa stopa... pogotovo ako ima nepovratni ventil, zato ti se gasi...
ako se opet gasi onda sva crijeva ispuhaj i povjeri filtere od goriva...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Di se na 5011 nalazi termostat vode ako moze kakva slika!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na gornjem crijevu kilera je aluminijsko kuciste i u njemu je termostat.
Nekaj slicno ovom kucistu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja nekak mislim da kučište termostata na 5011 drugačije izgleda ako se ne varam :icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da i meni se cini da je manje i drugog oblika,zato sam napisal nekaj slicno ovome.
Al buco bu znal gdje treba gledat.:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Manje, o Bože baci kamen .....

Bučo, cjev vode koja je na glavama služi kao kučište termostata. Gornje crijevo sa hladnjaka ide na tu cjev. Ispod deblje strane crijeva se nalazi termostat, a drži ga jedan drot osigurač u cijevi vode.
Ako se ne snajdeš do sutra budem ti metnul pravu sliku gde se termostat nalazi, čim mi ju jedan iskusan kolega prosljedi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I gumeno crijevo kaj ide na termostat je lijevak deblji dio crijeva skineš šelnu i crijevo skineš i odma vidiš termostat da ne upadne u lijevak crijevo drži ga o ring kak je rekal Muhaš .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala decki na odgovorima kum sumlja na termostat da cvika jer mu je pocela zadnjih dana temperatura divljat pa bi ga promijenio!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda se raspal pa pa blokira znaći kak smo rekli gornje crijevo od kilera( lijevak) na debljoj strani je termostat .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala Željko budemo raskopali pa cemo vidit u kakvom je stanju!!
 

ivan49x

Novi član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
19
Jel mi more neko objasnit onaj kardan preko brzina kad god sam pokusao ubacit znaci unacim u ler sve mjenjace ukljucim kardan na poziciju preko brzina ubacim u brzinu i nista ili je nekakav dtugaciji princip, uglavnom svaki put mi zaglavi rucica od kardana imam osjecaj da sam ubacio u onaj preko tockova
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i meni je dosta tesko islo,al s vremenom sam se ispraksirao,treba tocno pogoditi... probaj s ugasenim traktorom!
 
Na vrh