• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lako je izbiti stare možeš ih i potrgati ali kod montaže novih treba ih rajbati a ako su poderani bolcni onda pomaže tokar ,
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,295
Ma vidjet ću kakvo je stanje ovih dana,, nadam se samo da su piksne prolem, jer nema baš nekog većeg lufta,,
Nemoj mi samo tokara tovarit za vrat, pored svih problema samo mi još i on treba:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Jel imaš na trapu amortizere? Ako imaš onda je to sex.
Ako nemaš onda nemaš brige. Koliko se ja sječam čahure su plastične i nema.potrebe rajbati, a rukavci ako su poderani onda treba igra varioca u kombinaciji s tokarom.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,295
Ma bravo Muhać,, i tebi i Željcu,,nemam amortizere,, bilo nekih 0,4- 0,5 mm lufta, varioc prvoklasni, (zetina moj) tokar isto danas odradio lijevu stranu, sutra ide desna strana, dobro sam prošao:icon_thumright:
 

odovik

Novi član
Tu od
21 Lis 2017
Poruka
7
pozdrav svima, novi sam na forumu i imam jedno pitanje,vidim da ima dobrih poznavalaca traktorske problematike , imam zetora 5011pali veoma solidno bez čoka, na hladnom vremenu sa čokom pali na jedan okretaj alnasera međutim kad pritisnem čok, tj dugme na bos pumpi, ne ostane uvijek tako da kazem uključeno,kao da nešto nije ispravno .Inače pritisnem dugme ako je uredu samo mali dio ga se vidi van a ako nije uspjelo odmah se cio vrati van i tada teže pali,ili mogu reć da čok nije uključen, moželi se to popraviti, hvala
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Možda daš premalo gasa,ako nema dovoljno ručnog gasa onda dugme neće ostati unutra
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
pozdrav svima, novi sam na forumu i imam jedno pitanje,vidim da ima dobrih poznavalaca traktorske problematike , imam zetora 5011pali veoma solidno bez čoka, na hladnom vremenu sa čokom pali na jedan okretaj alnasera međutim kad pritisnem čok, tj dugme na bos pumpi, ne ostane uvijek tako da kazem uključeno,kao da nešto nije ispravno .Inače pritisnem dugme ako je uredu samo mali dio ga se vidi van a ako nije uspjelo odmah se cio vrati van i tada teže pali,ili mogu reć da čok nije uključen, moželi se to popraviti, hvala
Čok se nakon prvog verglanja vraca u prvobitni polozaj,tj ako traktor nije upalio od prve,potrebno je ponovo izvući čok i pokusati upaliti,inače ako zaverglate a traktor ne upali,uzalud je da verglate dalje ako niste ponovo izvukli čok jer samo crpite akumulator
 

odovik

Novi član
Tu od
21 Lis 2017
Poruka
7
bane1978 hvala, jutros i danas sam palio traktor svaki put je čok ostao unutra, inače nikad nisam puno povlačio ručni gas, a hvala i za marexa , moj traktor je svaki put upalio na prvo verglanje ako je dugme ostalo unutra i to na kako kažu pola ključa,hvala još jednom
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Pošto si novi,a znam kako je meni bilo kad sam bio novi,Za zahvalu klikneš zelenu ikonicu "hvala"ispod nadimka
Tu smo zato da si pomognemo koliko možemo :(handshake):
 

odovik

Novi član
Tu od
21 Lis 2017
Poruka
7
Pozdra, juce mi je na srednjoj glavi motora probio dihtung, curio je antifriz van, pitam jeli dovoljno zamijeniti samo dihtung ili treba ravnjati i glavu te dali je se pomijesala voda i ulje i dali treba josna jos neke stvari obratiti paznju, na koliko se kila steze glava
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,295
Pa moraš ravnjati glavu,, a prije ravnjanja daj da je ispitaju,, pravac "Inter-auto"
jel pomješo ulje i vodu,, valjda ti treba da to vidiš na mjeraču,
 

odovik

Novi član
Tu od
21 Lis 2017
Poruka
7
neznam o kojim čepovima je riječ i gdje se nalaze, samo sam vidio da sa desne strane na sastavu glave motora i bloka curi antifriz,ulje sam mjerio ali je bio vruć motor pa nisam siguran u nivo ulja

još jedno pitanje a volio bi čuti mišljenja i drugih forumaša, koliko je skidanje glave i postavljanje komplikovano moguli to sam odraditi, imali se tu šta pogriješiti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Sve zavisi kolika je tvoja moč, ali pošto neznaš ni gdje su čepovi na glavama bojim se da je možda bolje da to daš nekome odraditi, a ti da promatraš i upijaš za neki drugi put.
Možda curi na grani vode pa te samo vara, možda je čep koji se nalazi na glavi bočno (pogledaj na prvoj pa buš videl 2 komada). Najbolje ih je zamjeniti sve. Ravnanje glave nek ti bude zadnja opcija, ako je stvarno potrebno. Kod sastavljanja treba i ventile poštelati, pripaziti kod vađenja dize i stavljanja nazad ....
Nije špansko selo, ali za prvi put ..
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Pa ako vidis da ti curi voda, onda ne znaci automatski da curi i unutra, i da je pomijesao ulje i vodu.
 

odovik

Novi član
Tu od
21 Lis 2017
Poruka
7
ipak je bio u pitanju samo vodeni čep na glavi motora, čepovi, dihtunzi ,majstor sve 90 bh maraka, nije strašno
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,295
ovak,,
dal mijenjat,, il još da rinta,,
il ona varijanta ,, skinuti pa navariti i obraditi????

P1010316.jpg


P1010317.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ovu zimu bu još izdržal.
Na prolječe po novu osovinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh