• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
meni bi sve ukupno trebalo 4 ili 6 izvoda. jel mi mozes malo razjasnit kak to napravit
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Imam isti problem,kada bi se ugradio drugi razvodik,ako sam dobro shvatio,ona org. rucica u kabini sa kojom se nekad radilo vise nebi imala funkciju? nego samo one npr. 3 na novom razvodniku?
Dali onaj povrat (0) i dalje ostaje,ili toga onda vise nebi bilo?
isto mi nije jasno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Možeš ga spojiti tak da korisiš postojeće izvode, a i nemoraš.
Za najjednostavniji način ručica u kabini i dalje ima svoju funkciju.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
decki imam problema sa hidraulikom tocnije sa izvodima za kipu. opce mi nece pomicat na stranu malcer nit ga vracat kad je ručica u položaju da ostane zaglavljena
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jesi spojio malčer crijevima , još ne postoji bežična tehnologija u konotaciji hidraulike
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ti nije pumpa hidraulike iskljucena?
Ljeva mala rucica izmedu nogu skroz dole ili za jedan zub gore tad ti i kardan vrti.
Kad je rucica skroz gore pumpa je iskljucena.
Naravno i crjeva provjeri jel sve dobro spojeno na malceru i traktoru.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
spojena su crijeva. pumpa radi stvar je u tome da izvod broj jedan radi ali broj 2 ne radi. crijeva sam provjeravao i cilindar radi jer stalno moram crjeva prespajat kad zelim malčer pomaknut van ili ga povuci iza traktora. mislis da je u samom izvodu greska ili kojem razvodniku
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
spojena su crijeva. pumpa radi stvar je u tome da izvod broj jedan radi ali broj 2 ne radi. crijeva sam provjeravao i cilindar radi jer stalno moram crjeva prespajat kad zelim malčer pomaknut van ili ga povuci iza traktora. mislis da je u samom izvodu greska ili kojem razvodniku

probaj najprije skinuti samu priključnicu od dvojke da ti nije prije nje smeće kakvo nabilo unutra pa nema protoka ulja, i provjeri si magnetni filter ak ga nisi skoro čistio...
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
spojena su crijeva. pumpa radi stvar je u tome da izvod broj jedan radi ali broj 2 ne radi. crijeva sam provjeravao i cilindar radi jer stalno moram crjeva prespajat kad zelim malčer pomaknut van ili ga povuci iza traktora. mislis da je u samom izvodu greska ili kojem razvodniku

pazi dali ti priključnice pašu jedna u drugu možda se ne otvore kad ukopčaš
 

is2405

Novi član
Tu od
5 Stu 2009
Poruka
10
Generalka Zetora 6245

Molim znalce za savjet! Došlo je vrijeme za generalku pa me zanima gdje u sjevernom dijelu Hrvatske mogu nabaviti najjeftinije i najkvalitetnije dijelove? Gdje najpoštenije i najjeftinije reparirati Bosch pumpu (koji majstor,firma,obrt)?Još me zanima kaj dobivam ako stavim klipove 102 mm (sad su 100 mm)? Kak mogu pojačati traktor u ks. To je za sad kaj sam se zmislil! Molim znalce da mi kaj prije odgovore da krenem u nabavu. Fala!
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Generalka Zetora 6245

zavisi od kud si i dal misliš sam delati ili daš sve pravim majsorima, meni je radio čegec iz zeline i mogu reči napravljeno se kak spada, a cena je bila čak i niža da mi je neki "majstor" delal pri meni doma
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Generalka Zetora 6245

za cegeca sam i ja cul da ok radi,a sve dijelove,majstore,strojnu obradu ima i hubzin,pa se mozes i tamo raspitati. kvaliteta posla ti je tak-tak ali mozda su se i popravili. i bilo bi lijepo kad bi nas sve izvjestavao rijecima i slikom o tijeku generalke i dojmovima poslije u ovoj temi,mnogima bude to poslije koristilo,a i rijetko se na zetorima prave generalke,to je rijetkost! :)
 

is2405

Novi član
Tu od
5 Stu 2009
Poruka
10
Re: Generalka Zetora 6245

Hvala dečki Jožek i Gogo 1990 niste mi baš puno pomogli. Dela mi jedan lokalni mešter generalku,a za Bosch pumpu mi je rekel za nekog dečka iz Krapine mislim da je neki Bojan prezime si nisam zapamtil (reparacija Bosch pumpe 2000 kuna) neznam koliko je to dobra cijena. Sklopove bum kupil najvjerojatnije u blizini Varaždina mislim da je dobra cijena 440 kuna po sklopu nije original ali je isto neki Češki proizvođać. Rekel je da je on puno toga ugradil u traktore u svojoj okolici i nije bilo problema nigdar. Inače traktor je 85 g. i dobro je još vlekel al mi je odišla dihtunga na drugom ili trečem celindru i sad vidim da imaju klipovi malo lufta pa da se ne dogodi kakav vekši defekt pa bu više koštalo. Pozdrav!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Generalka Zetora 6245

Borung 102 nejde u 100 ili obrada bloka ili vanjskod dijela pikse Hubzin ima strojnu obradu ali još ne radi . tebi najvjerojatnije treba samo obrada klipnjača nakon novih piksi radilica podere i do 4 sklopa a ako ti Čegec radi onda najbolje da radi sve :drink:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: Generalka Zetora 6245

Reparacija PVP 2000 Kuna je po mom misljenju malo skupo.Kod mene reparatura PVP i dizni kosta oko 250 eura.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Generalka Zetora 6245

@lisnik 250eura ti je oko 1850kn tak da i nije neka razlika po meni nije puno ako sve napravi kako treba daba tebi jeftinije ako nije nesto dobro napravljeno zato ako je stvarno dobar majstor da nema se prigovora na njegov poso i 2000kn onda nije puno ako ti das 1000kn pa nije to to unda si bezveze dao tu tisucu to je samo moje misljenje kod takvih zahvata netreba pazit na par sto kuna bolje gledat na kvalitetu posla!!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: Generalka Zetora 6245

Ok je .Malo sam ja pobrkao Kune na crno i po kursu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh