• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Julčer i danas je napokon smrzlo i malo se prosušilo od kiše tako da sam orao u ova dva dana sve skupa 24h :D 12h u komadu, od 7 do 19. Od 9.5ha poorano 8 i neš sitno, sutra stari ide završiti.

@gogo
Kod mene je dosada otuckao cca 75 sati možda malo više.

Kad se sve zbroji sa novim zakupima i nešto što smo kupili stari je izračunao u arkodu 53ha ima zasada.

Što se dalje tiče struje ima nekog kemijanja, ali je dobro. Samo je ovo nešto skraćeno i imam kod hladnjaka nekih 2 - 3 žice što vise, nisu nigdje ukačene.

A što se električara tiče. Prije ću ja provuć kvalitetnu instalaciju nego neki električar.(Čast izuzetcima) Oni to isto spi*de, opale te po džepu, a kupio u Pevecu 20m kabla za kuću koji je kerov k*rac za auto i traktor.

@mali
Ovaj što je zaklo motor na 4000h ga je sigurno održavao kako treba i vuk'o adekvatne priključke.

Jedan kod nas u okolici je krenuo sa 7745 i udružio se s drugim koji je isto imao 7745 sad su kupili kod nas Mlin koji je preuređen u skladište s vagom i silosima. Imaju mašinerije što nove što polovne.

Baš sam pričao s njim (Ako se sjećate spomenuo sam ga da se čudio što ja zaoravam kukuruzovinu a on sa Valtrom od 215ks ne može) kaže on im ajoš uvijek tog 7745 i navuk'o je 7000h i nikad većeg kvara osim izmjena lamele od kardana i ovako potrošnog materijala. Troši malo više ulja to da, ali ne posustaje. Bili iz ovlaštenog i ne troši na 100rh valjda 4l i kažu to još nije za generalku (Ne uzimajte na riječ koliko treba potrošiti jer se stvarno ne sjećam.) Al opet ima i onoga od pune vreće p...., ti baš za ugora uhvatiš...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gle kupio ga je da radi ima 150 krava kosi i tako s njime .
Izgubio je snagu slabo u brdo staje i to je to.
Onda su išli novi sklopivi.
I instalacija i to je bilo to od kvarova .
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Mene samo iznenadjuje malo potrošnja jer nije baš teško za orat ove godine,a tih 29 litara na hektar ili 16 na ral mi puno se nekako čini.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Pa nemozes ih natocit.. Moja proxima i više troši sa 2X12..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Čini mi se nas 6911 je sa 2x12 negdje oko 13ak trošio pa mi čudno da jači malo još traktor sa duplim pogonom troši još i više od toga.

Nama DF agroplus 85 koliko sam ja uspio izračunat oko 10litara na ral troši (nekad bi rekao i manje) s 3x16 tak da mi je zbilja čudno da zetor može toliko više trošit.

Znam da svi pričaju da vole zetori popit i nas voli al kad sam čuo da proxima 90ks sa 2x14 troši skoro 20 litara na ral čovjeku ovu sezonu kad oranje nije tako teško bio sam prilično siguran da krivo računa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: ZETOR 6340 MAJOR

A nisi vidio da ima i Fendt koji troši 40-tak litara na ha, samo kakvu zemlju ore? Nemaju svi laku zemlju kao ti pa onda je logično da potrošnja ne može biti takva kao kod tebe. Kod mene za 3x16 treba bar 120ks u težoj zemlji. Gluposti pišete. Imam ja zemlje gdje ću potrošiti 10 litara na ha, a bome imam i teže gdje će otići više.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Imamo 3 traktora i 3 pluga. Rakovicu 65 i 755 prosiren na 756, imt 539 i vocara 2x25 i zetora 3x30 i sta mislite s kojim otac ore, covjek od 50 godina? Naravnio sa zetorom iako ce najvise potrosit iako je najneokretniji al je zato najduobniji. Nek te ne sikira potrosnja ona varira uvijek oko 25-30l na ha zavisno od velicine parcele i uslova oranja :(wasntme): Zdravlje nema cijenu
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sve to ovisi o zemlji momci... Još uzmimo da moj plug nije sto posto naštiman kako treba, ventili su mi isto tako u nesrazmjerju i sve ovo što sam orao, orem na 27 - 30cm dubine, bez utega. Pa imam dosta proklizavanja tako da se ne treba čuditi što negdje srće dosta više u odnosu na druge parcele.

U kukuruzovini sam imao dosta velika klizanja i tu je najviše srkao, a u strnjaku je to bilo oko 17L po ha na jednoj parceli gdje smo mjerili, na drugoj opet oko 23L i tako, sve ovisi kako je gdje bilo obrađivano.

Evo kod mene je dosta radila zadruga u kooperaciji i to su sve veliki strojevi i gdje je bila pšenica tu je bila direktna sjetva. To tlo nije orano godinu dvije dana i ugaženo je sa tim veliki strojevima tako da sve to ima svoje...

A da sam mjerio potrošnju, nisam. Opet kažem išao sam ja s njim i u šumu izvlačiti drva pa je dosta i u transportu srkao.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Vucko ti cim ores sa 3x16 jasna je i potrosnja s tim traktorom i onda svi drugi ispadaju budale, kao i ekipa iz baranje koja sve rijesi sjetvospremacem ili teskom drljacom, takva je zemlja i budite sretni. Taj tvoj traktor kod mene ne moze pogledat 3 brazde ak ce izorat zimsku 35 i da bude normalna brzina a ne 4 kn/h
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vučko-kod mene ni stari Dajc zračnjak ne potroši manje od 20 litara po jutru,govorim o pravom oranju,s pravom dubinom i brzinom.
Ovisi o zemlji,ovisi i o obliku zemlje,nije isto kad ti za okretanje treba duže nego za oranje,i tako to...
Ne možeš samo uzeti litre,podijeliti sa hektarima,i dobiti potrošnju,to je glupost.
A ti probaj još jednom premjerit plug,možda sad ispadne 18 cola,bude još veća fora...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
To o potrošnji ne vrijedi raspravljati, kad su uvijeti uvijek različiti. To bi jedino valjalo ista njiva, isti plug, pa onda gledat između dva traktora.

Kod mene u Zagorju, traktor od 160ks na nekih parcelama nemre vući 3x12 plug na dubini od 25-28cm. Kolika bi tu onda bila potrošnja ?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Vucko ti cim ores sa 3x16 jasna je i potrosnja s tim traktorom i onda svi drugi ispadaju budale, kao i ekipa iz baranje koja sve rijesi sjetvospremacem ili teskom drljacom, takva je zemlja i budite sretni. Taj tvoj traktor kod mene ne moze pogledat 3 brazde ak ce izorat zimsku 35 i da bude normalna brzina a ne 4 kn/h

Da je tako lagano onda bi se moj 6911 igrao s 2x12 ili a to djeluje na sve samo ne na igru,da je lagano orao bi sa 2x14 a nemre ga s drugom vuc nikak.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Deutz je zakon od potrošnje a zetor je vrh koliko troše oni i ursusi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,707
Ovisi koji Ursusi,mi imamo 355 i ne čini mi se da je baš neki potrošać
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Možda tebi ne ja sam ga par puta natočio i nikad ga ne bi u dvor uzeo par sati rada ode 70 litara troši ko ratrak za snjeg...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Pa ni meni se ne čini da je Ursus (kod mene 355) neki potrošač. Inače nebi bil od 1978 god kod mene.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neznam ako je vama to malo za vrećicu kuruze 30 litara goriva skuri
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovaj mali je provokator,a u traktore se razumije ko Marica...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Da znate koliko moja 4 Zetora potroše.. Pa ja nikad ne stignem dovesti dovoljno goriva koliko oni skure..
 

Najnoviji postovi

Na vrh