• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Cirklular, mlin i te stvari dok stoji zetor moze potrosit, transport ajde, ali u zemlji s odgovarajucim prikljuckom s odgovarajucim vozacem nemoze nitko reci da trosi, ili je svima gas u podu

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Cirkular ni nećeš kopčati za veliki traktor,a Zetor 5011 sa jednim rezervarom napili drva za cijelu zimu. U transportu isto tako,jesenas je moja Proxima potrošila isto goriva ko i TD duga devetka. Odvukli smo isti broj prikolica na istoj relaciji,sa istim teretom,plus minus parsto kila.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Baš za gore navedene poslove Zetor je odličan.. Za cikular i slično ima kardan preko brzina i cijeli dan može vrtiti na ler gasu sa jako malo goriva. Druga stvar ciklon, Zetor je jak na kardanu i samo pošten gas i tu se napravi odličan posao..

Evo, Zetor 6245, Sip ciklo 100, 2200 o/min :) i samo bacaj klipove :)
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=xrYWHKKO9io[/YT]
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
U ova dva dana sam orao 12h po danu. Ujutro natočim 3 kanistera od 20L, jedan ponesem i njega još kasnije natočim na njivi i vratim se kući sa kojih 10-ak cm goriva u rezervoaru.

Ne znam, po meni to nije puno, istina tek sam malo ozbiljnije ušao u poljoprivredu, ali dosada nisam s ničime nezadovoljan kao ni stari s traktorom tako da... To što bude nekih kvarova to je sve normalno, novo se kvari, a gdje neće polovno i izvitlano.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Jak je zato što su to ipak Češki konji a ne neki tam tko zna koji i čiji. :eek::
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Pa ok, ovo ovako ovo preko brzina i ne trosi, trosi kod onog tko nema osjecaja.. Rus 1025 podrivanje na 60-70cm 8 litara na jutro, nebi covjek vjerovao. Nekom bi mozda potrosio i 15

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
2 hektara, 6 parcela (vađenje međa, itd..) + put, plug 2x10coli cca 45 litara, ovaj posavac 2x14 .. 40 litara.. s tim da je motor dobar.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jedno pitanje. Netko je nedavno u nekoj temi spominjao nešto, kad u mraku tinja lampica od akumulatora da regler najvjerojatnije ne puni kako treba?

Danas sam pred mrak išao orati bašću punci i kad se spustio mrak primjetio sam da mi lampica od akumulatora tinja onako pa me sad baš zanima.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ma to se meni desilo al se pali o gasi pogotovo na vecim obrtajima tj pojacava se svjetlost sa gasom i rekli su mi ovde na forumu diode da su otisle, isprvljacice al ja tako radim vec sigurno 5 mjeseci ni puni i dalje al cu ga raskopat da vidim koje su diode unutra da narucim sa ebaya :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nemam pojma kod mene samo tinja u mraku, sad dal je do reglera ili dioda ne znam, al' puni se akumulator i dalje tako da ne znam dali da diram ili ne, bolje ne dok ne prdne nešto.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Bome kolega, za 40+ hektra kolko ti delaš, ja bi imao računicu i novi traktor uzet.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Onaj @mali se u Ursusa razumije k'o Mara u krivi ku...

Cijeli dan oranja, 355 ne potroši rezervoar goriva (80-ak litara)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Veliki medo je u ogromnoj prednosti kaj se potrošnje tiče u odnosu na Zeksa četvrtaka, čak bi se usudil reči da troši manje nego neki Zekani trocilindraši.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Trebalo bi probati u istom poslu:). Meni recimo Zetor 3511 potroši u 14h berbe sa Tornadom 40 cca 40l, ali sa gasom na podu.. Nema dosta rezervar, moram dolijevati..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

A koliko može uzorati, po meni sa 2 brazde (12 cola) u danu se može uzorati 3 rali..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
3 rali sa 80 litara.. jel to nije preveć?? S 80 litri treba bar 6-7 rali zmazat
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Ovisi kakva njiva se ore i kakvi su uvjeti.

Ja sam sa 3x12'' za 9 sati poorao tri jutra na njivi koja je šira nego što je duža, ali je to je bilo laganim tempom. Svakih nekoliko sam stao, protegnio noge, tokom tih 9 sati spucao kutiju keksa i 2 litre kole, sutra dan me ništa nije boljelo. Nisam mjerio koliko sam goriva potrošio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Pa ajde ti reci koliko se može? Meni treba s proximom i 2x12 dva, dva i pol sata za ral..
 

Najnoviji postovi

Na vrh