• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Nije to radi prevelikog zazora ventila, već radi nedihtanja ventila na sicevima.
Glave dolje i sredi ventile. Usput pozoveš dimnjačara da ti očisti glave :)
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A metere ti, znači glave dolje i druge ventile treba /ili siceve? Doduše majstor će to sve već vidjeti.

Nije baš da je planirano... Jel ima nekih škart ventila da to ne uzimam ako se odlučim na rad?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imas u temi zetor kad sam ja na svojem sredivo glave pise par postova koji su bolji ventili!!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Mislim da neće biti potrebe za tim. Prilikom štelanja ventila usisni na toj glavi je bio malo stisnut, a ostali dali raštelani, dali pretegnuti. Počistio sam usisne kanale i granu. Sve prebrtvio i vratio. Sad ćemo vidjeti ako se opet nakupi garež onda je do siceva, a općenito mislim da ne trebam sad lupat pare u glave i sređivati ako on još dobro radi i nema problema. Kad bude generalka onda sve u paketu srediti kako treba i to je to.

Inače garež je bila samo na toj glavi, ostale su vjerojatno bile začađene jer su konstantno usisavale taj ispušni plin.

Sve u svemu budemo vidjeli šta je kod drugog skidanja.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa nisam ga isprobao ovako jer sam sve sastavio tek u 8 navečer. Ali što se tiče paljenja sad pali maltene na zub, ne čuju se više klackalice i puno manje dimi plavo kad ga upalim.

Vjerojatno će sad i manje trošiti, a da će bolje raditi to sigurno jer više neće puštati ispušne plinove u usis.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Tako je meni na 6011 isto cađave rupe a sad je i masno na brtvi na 3 glav na grani auspuha naj vjerojatnije da su karike bleknule Necu nista jos dirat ide jos dobro ali cu morati sto prije to rjesic mjenjati sklopove sve napravit polu generalku pa na pijacu sa njime
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I meni na 6211 je curilo na ispušnoj grani,skinuli glave,dali urediti,novi ventili i dihtung,sad je sve u redu,napravio je oko 250 sati u dva mjeseca. Kad smo sve razmontirali,isto je bilo čađavo u usisnoj.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam... Jedan mi je rekao da to zna biti i ako bosch pumpa nije naštimana najbolje pa onda ima veze nešto s paljenjem, al' to se da popraviti sa zakretanjem bosch pumpe.

Nevezano. Meni je IMT "frfljao" kad se upali dok se malo ne zagrije, pa sam okretao bosch pumpu dok se to više nije ponavljalo, valjda je imalo veze sa paljenjem smjese(tajmingom) pa je prđekao tako.
 
Posljednje uređivanje:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
A cuj moguce da i je sa punpom jel nece ono bas da kresne od prve mora malo da vergla a meni ne smeta ja sam naucio na njegovo palenje.A ima on i godina pa moguce da nesta vrisne jos kad ga ja stisnem i ne otisle karike i ostalo traktor je da radi a ne da se mazis sa njime ,normaln da nevolim da mu vadim dusu ali.da ga volim pricep to da
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene nije bilo mašćobe, samo gareži, ali je sve bilo suho.

Inače ovako izgleda filter goriva nakon manje od 10.000km. Rezervoar je čist jer sam ga skinio i očistio kad sam kupio auto. Ovih dana sam osjetio da auto slabo vuče i prducka dok ne probije pa krene kako treba. Novi filter, auto opet ide kao zmaj.

To se sad sigurno rješavaju starih zaliha dok je ovo "pojeftinjenje". Sipao sam na istim pumpama kao i do sada. INA
 

Prilozi

  • 20160206_173439.jpg
    20160206_173439.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 175
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nova tura reparatura, tko nabije, dobije... Pa tako i ja.

Naumio dasa da ide na tehnički pregled koji se održava u selu 10.03, ali naravno neće pristupiti istome jer je zekan neispravan.

Danas sam se igrao s kočnicama, bio je i čovjek iz PMT-a gdje smo ga kupili i ustanovili smo da od toga nema ništa. On ovako koči, ali čim se napravi da ručna hvata (Jer se ovdje testira ručna da se zaletiš i da blokira kotače, mada ne mora baš blokirati, ali da staneš u kratkom vremenu.) odmah mi izbacuje cilindre van i kad napravim da ručna hvata, papučice mi nemaju pola cm lufta. Tako da smo skontali mijenjati te reduktore/lamele šta je već unutra.

E sada, moje je da nabavim dio, a PMT će to odraditi jer to spada u reklamaciju svojevrsnu.

Sad mene zanima ako netko može nabaciti sliku kako to čudo izgleda i ako može neka okvirna cijena tog sistema. Obično kad dođem u trgovinu kod Sečkara traži da donesem dio jer ima par vrsta bla, bla, a pošto ja ovo neću skidati dok oni ne dođu... Znam da ste mi vi govorili za taj sistem i to pa me zanima jel ima tko kakvu sliku i kako se to točno zove?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Post broj 192. Imaš slike gdje sam rastavljal kočnice i skidal reduktor ako ti mogu pomoći.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hvala dado.

Dobio sam još nekih slika tako da sam sad spreman.

Dado ako nije problem da mi šapneš cijenu da se pripremim :D

Po slikama od dade meni treba sljedeće:

Broj 4, 5, 6,7? Mada bi bilo najbolje prvo skinuti pa onda kupiti... Vidjet ću sa ovima iz PMT-a da ja to rastavim, a nek' oni sastavljaju, ako neće doći u par navrata, ali vjerujem da hoće, samo što im ja nisam jedina mušterija pa mi je više ono da ću čekat 3 - 4 dana između rastavljanja i sastavljanja...

Ovim putem hvala oficiru na slici :D
 

Prilozi

  • of.jpg
    of.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 98

Najnoviji postovi

Na vrh