• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prije svega trebas skinuti nosac cilindra.Ovaj vijak obavzno skidas .

Kad sve izvuces van i rastavis to izgleda ovako.

Ako su diskovi ok mjenjas cetiri lamele i 4 opruge obavezno.Isto tako dva semeringa mjenjas obavezno do dif.Druga dva na polusovini po potrebi.
Ovo ti je nosac cilindra.Drze ga tri vijka m10.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kak objašnjavate dio da kad jednom poštela kočnice dobro je koji dan i onda opet jedan ne lovi?

Kako dio da ne lovi jedna strana kad se zagrije?

Po meni pošto je onaj dio koji štelate mehanički jedini logički problem bi morao bit u hidrauličnom dijelu sistema ili mozda u zaostalom zraku gdje u sistemu jer mehanički dio kad naštelaš on se ne može samo tako raštelat za sat rada.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Da znamo šta je napravili bi sami već odavno.
Pa koliko litara ulja treba po tvom proći kroz sistem da bi bile dobro ozračene ?
Jeli dosta litra ? Jer toliko sam zadnji put protjerao kroz kočnice baš zbog toga šta ti navodiš.
Kod mene je na svakom kotaču jedna lamela tanja (potrošenija). Poslje mi je bilo žao šta ih odmah nisam promjenio.
Tak da se nadam da nebu Airbox napravil grešku kao ja.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Da znamo šta je napravili bi sami već odavno.
Pa koliko litara ulja treba po tvom proći kroz sistem da bi bile dobro ozračene ?
Jeli dosta litra ? Jer toliko sam zadnji put protjerao kroz kočnice baš zbog toga šta ti navodiš.

MI smo na našem 6911 isto imali borbe s tim šugavim kočnicama,odeš i sumu u ne možeš više van iz kolorezina, jedna strana je radila probleme i nije se dalo odzdačit dobro,zamjenjeni lajtunzi na toj strani i cilindar kočioni i problem riješen.

Odzračivano dok god ne počne ici van čisto ulje bez ikakvog zraka, obavezno na odzračniku prozirno crijevo da se vidi sve.

Slično i na kombajnu smo rješili a 539 i agroplus koče ko da sidro bacio netko :icon_e_biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da znamo šta je napravili bi sami već odavno.
Pa koliko litara ulja treba po tvom proći kroz sistem da bi bile dobro ozračene ?
Jeli dosta litra ? Jer toliko sam zadnji put protjerao kroz kočnice baš zbog toga šta ti navodiš.
Kod mene je na svakom kotaču jedna lamela tanja (potrošenija). Poslje mi je bilo žao šta ih odmah nisam promjenio.
Tak da se nadam da nebu Airbox napravil grešku kao ja.
Prvo skinut dole i očistit i promijenit tri gumice na 5 cilindru vratit sve nazad,dobro odzračit i naravno novo ulje u komplet sistem i hvatat če zajedno,naravno ako ti nije koji oring pustil i zamastil lamele.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
KIla,kupio prije 5 godina kilu,sve na kočnicama i ovjesu s njom mažem i ni pol pikse nisam potrošio.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ova kila koj sam je uzeo je među najskupljima i bila je 300kn a ima ih i za trecinu te cijene.

Ti u sisku pljačkaju ljude.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Zar je moguće da je tebi uvijek toliko dosadno da komentiraš Zekana??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Neka komentira,to je njegovo pravo i nitko mu ga nemože oduzet...

Da mali hoće i na zetoru blokirat i hoće da ne koći jedna strana i hoće da ručna zeza,da je tvrda ili ne drži.
Ako te još kaj zanima samo pitaj,bez srama!

Ako imaš isto takav problem na svom traktoru slobodno pitaj ili komentiraj.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zetor ima isti sistem kak i Imt kao i JD i sl ali samo kod IMT-a blokira često i skoro nemoguče riješiti kod Zetora blokira kad se pojedu obloge da se složit a kod JD ne blokira nikad .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
A jel ne blokira ni na žuto-zelenim Zetorima (JD serja 3000) ? :icon_rofl:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Prvo skinut dole i očistit i promijenit tri gumice na 5 cilindru vratit sve nazad,dobro odzračit i naravno novo ulje u komplet sistem i hvatat če zajedno,naravno ako ti nije koji oring pustil i zamastil lamele.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Da si čital postove nebi pisal da rastavlja peti cilindar i čisti, jer ga je on zamijenil kao idruge cilindre....

@dado mogu ti nabaviti bakrenu mast mislim da je pol kile 60kn samo si dostavu neku iz zg organiziraj
 

Najnoviji postovi

Na vrh