• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ja sam pomalo vrtel poluosovinu dok nije sjela na mjesto. Još je tebi lakše . Imaš dizalicu a šta misliš kak je bez nje to nariktati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Koja strana ljeva ili desna nejde?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kolega, nadam se da sve troškove popravaka i račune stavljaš na papir :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Nema potrebe stavljat,u glavi mu je računica,puno,puno,puno,al nekak čemo riješit...[emoji6] [emoji12]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma kakav papir xD Sve skupa do sada je oko 3t kuna ošlo na dijelove, a ruke ništa jer je oko 95% posla odrađeno s moje strane. Danas; 4 lamele, 8 oprugica, 2 semeringa, silikon za brtvljenje, litra kočnicola -> 503kn

Ne ide lijeva strana. Mi smo jučer skinuli lijevu stranu, a danas desnu. Desnu još ne mogu staviti jer mi je puknuo osigurač onaj koji ide kod diferencijala, ako je tamo bio znači da treba biti valjda. A usput sam riješio problem blokade koja se teško uključivala, a često se nije dala ni isključiti dok je ne izvučem ručno i ne prodrmam koji puta. (Ispao je onaj metalni klizač sa vilice tako da je bilo samo na jednoj strani vilice, dobro da je i radilo)

A to riktam sa šlafencugom pa baš ne mogu naciljati jer mi smeta kabina. Žirafu nisam uspio iskamčit jer ovaj mijenja neki motor na autu pa mi ne može posudit, tek od idućeg tjedna...

Jedino da nekako upikam desnu stranu sutra kad stavim taj osigurač i onda upalim blokadu da mi se ne okreće slobodno taj ležaj ili šta je već unutra, onda će i lijeva lakše sjesti valjda.

A ne znam kako da to centriram da ostane fiksno uvijek kad guramo neko negdje cimne i pobrkamo sve...

BTW @ZJ, NEWHOLLAND
Desna strana je bila podmazana sa uljem iz mjenjača jer je neki bajica slabo zabrtvio onu "komoricu" gdje ide semering, sve lamele i diskovi masni bili, jedna lamela kao nova bila xD
Al sam sad barem otkrio odakle mi kaplje ulje sa tog zadnjeg dijela, ja mislio to pušta negdje iz mjenjača, a ubiti je propišalo tu unutra pa se sljevalo sve dolje ispod diferencijala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Sada ti je prilika promijeniti semeringe i oringe koji mogu biti još opasniji.
Dobro pomagalo za reduktore vračat je paletarac ili daska sa 4 kotačića ako si na betonu.

Ako na ruke vračate postoji velika mogučnost da čete semering pokidat i onda opet belaj.



Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
To je za vas posla dva dana, svaki dan po jedna strana i još po dan gubite za nabavu dijelova.
A treba i nekakvu spremu imati da vam to na nogu ne opadne ili kičma ne otpadne ...

Bolje ti njih pozovi pa kak bog da.

Opet ja... Jel mi moze netko reci ili me uputiti kako najlakse centrirat one zupce od reduktor i one u diferencijalu, danas smo se hebali 2 - 3 sata sa tim uzubljivanjem i nikako ga pogodit. Jel postoji neka fora da se to poklopi ili je ono standardno klimaj pa kad uskoci?

Jel lakse mozda skinit reduktor od tog kocionog sistema pa jedno po jedno vracati nazad tj. Jel tako lakse uzubiti to?
Rekoh ja da budu tri dana posla....

Na flašencug je to malo teže odraditi (smeta kabina).
Pošto nemaš dizalice zavežite reduktor, podložite pod prednju stranu nekaj i uglavite cijev na to. Jedan digne sa zadnje strane i približi reduktor a drugi malo okrene za vijke kojima se steže kotač. Traktor stavite u brzinu i mora uskočiti.

Nebi bilo loše da ste i nove kuglice stavili.
Probali smo i podloziti da skratimo ali jok. Ventil zracnog odradi al ne odvoji kardan. 2002 godina je. Uzeli ga od strica koji je poradi godina prestao raditi, al nemam nikakvih knjiga s njim, nit servisnog nit radionickog..
Onda je najvjerojatnije problem u kanđi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Eto vidiš da ti NH i ja nismo lagali.
To ti je bilo iz iskustva, jer na našim su traktorima diskovi isto nauljeni :D:
 

jacko

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
102
...

Onda je najvjerojatnije problem u kanđi.

Hvala. Još ako imate kakvu shemu ili naputak barem otprilike kako krenuti u rješavanje... :icon_pray: Puno hvala. Ja još uvijek tražim priručnike po netu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Semeringe sam obavezno nove stavio. Kuglice samo malo podmazao i vratio nazad.

Danas smo našli sistem. Dignemo reduktor na sredini sa flašencugom(da ona "sisa" visi dolje), onda ga zaguramo do diferencijala pa podložimo prednji kraj i pod tu "sisu" isto par klocni, odna odveženo flašencug, prebacimo ga na glavčinu i lagano naštimamo zadnji kraj da bude sve poravnato i onda lagano okrećemo i cicmamo dok ne sjedne. Tako smo ga upikali za par minuta, a dotad smo uvijek to nekako ukrivo dizali tako da nam je reduktor bježao zbog težine, a kad je ta sisa bila dolje nije bilo problema centrirati i pogoditi. Druga strana na isti način, još lakše jer je odmah sjelo u onaj zupčanik od blokade diferencijala.

Nakon toga stavio nove vanjske cilindre, isprao sve dobro sa litrom kočnicola što sam imao da sav amelj i prljavo ulje izađe, onda ga odzračili, poštelali nožnu i ručnu i mali sad koči k'o pravi, točkovi hvataju u isto vrijeme i sve šljaka kako treba :D

I otkrio sam zašto mi tinja sijalica od akumulatora... K'o god ima taj problem nek' skine regler i nek' si pogleda četkice na njemu. Ako jedna nema najbolji kontakt onda tako tinja. Samo se stare odleme i naleme nove (Pašu od golfa dvojke).

To sam danas skontao jer mi je alternator sto posto otkazao pa sam malo gledao to i skontao da je to uzrok. A tinjalo mi je jer je jedna četkica bila kraća i nije imala najbolji kontakt, a sad kad se i druga potrošila sve prdeknilo.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Meni već godinama tinja sijalica. Kada upalim traktor, moram dati gasa do nekih 1200-1300 okretana, onda ju ugasi, ali ne do kraja, nego tinja.

Poslano sa mog V7A koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pobudna dioda malo propušta ako fila a izgleda da fila može tak godinama . Za kasniji početak filanja kriva prevelika remenica ili preslaba sijalica kontrole ili oboje .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zamjenio sam još prije par dana četkice, al' mi je čiča u trgovini dao malo uže četkice, svejedno sam ih zalemio i pokušao upaliti. Prvi puta nešto nije baš najbolje sjelo, pa sam opet skinio i uvjerio se da sam pogodio rotor kako treba, al' opet ništa, pa sam par puta okretao ključ za kontakt i odjednom sve radi, lampica se ugasila, više ni ne tinja u mraku.

Samo mi brazde na rotoru izgledaju čudno, nisam stručnjak, al' na rotoru tu gdje idu četkice brazde su: Jedna je oko 0.5 cm duboka, a druga oko 1cm, to mi je nešto preveć duboko, a obično znam da rotor bude ravan tu gdje nasjedaju četkice... Jel to već lagano za zamjenu tj. jel se mogu nadati tome?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Sve kaj se samo popravi dugo ne traje.
Spremaj pare.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja sam "klikao" kontakt dok je traktor radio, valjda dok se to sve vrtilo su i četkice nasjele kako treba jer kažem nije prava dimenzija i imam te brazde na rotoru koje vam budem poslikao sutra, preksutra.

Kako sam davao kontakt uvijek je radila lampica, al' zadnji puta sam okrenio i nakon par sekundi se ugasila lampica...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Ak su ti četkice premale, djete u nosaču i nemaju dobar kontakt.
Kad se poderu, zacvikale budu u nosaču i poderale klizne prstene. Na tvojem bi mjestu čim prije postavil odgovarajuće četkice, da izbjegnem buduću štetu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nisu one sad ne znam koliko manje... Tek toliko da se malo klimaju u onoj plastici gdje se montiraju.
Trebao bi premjeriti stare pa naći koji auto ima iste, pošto kad dođem u trgovinu uzeti četkice, traži me model auta/alternatora jer ne prodaju po dimenzijama... A Sečkar ne prodaje četkice zasebno nego samo regler za 110kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh