• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jel netko uzimao amortizer sica i kolika je cijena ako znate? Poslao sam upit Hubinzu i Joziću pa ću vidjeti...

Ovo više nije za izdržat, nakon 3 dana drljanja sam "bolestan". Amotizer je koka varaždin pa skačem po kabini kao budala. Taman oprugu fino stisnem sa svojih 95kg pa me onda izbaci i tako gore dolje dok ne usporim malo da prestane... Ajd ovo gdje smo mi orali je dobro jer je izmrzlo kako treba i rasipa se, a ovo što je zadruga orala, što smo dobili zemlju. Bože sačuvaj, letim po kabini kao idiot.

Na sicu piše da je od 5911
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Trebalo bi biti tih amortizera.
Taj broj 5911 je vjerojatno dio kataloškog broja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Javili su mi iz Hubinza da ima i dođe 225kn samo sad nezz kad dođe poštarina, ako važu jbt platit ću ga 400kn kako to naša lijepa pošta našteli...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda može kiosk ? Ako može mogu ti ja kupiti i poslati meni je do Hubzina oko 8 km a često prolazim .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nisam još stavio, sad imam posla preko glave pa se ne stignem bahćati s tim. Kad završim sad sa spremanjem i sjetvom prije prskanja suncokreta ću probat kompletirati i sic. Sad ionako nije toliki problem kad vozim po ravnom, najviše skačem tamo di ima đomba od oranja...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kako inaće traktor ide? Koliko je napravio sati kod tebe do sad?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Mali se ne da haha Ide super, ima mana koje lagano isplivavaju, ali ništa što sam ne mogu riješiti i što je preskupo, uglavnom zbog manjka održavanja prijašnjeg valsnika. A do sada, pa sigurno je jedno 150h otuckao ako ne i više...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Trebao bi mijenjati semering prednjeg diferencijala, propišao je i to žešće jer sam na njivi ostao bez ulja vjerojatno, dok je počelo sve zvonit naprijed.

Glavčina mora ići dolje i jel se onda osovina samo izvuče van ili još nešto treba?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
A sve je to potrošni materijal i samo je pitanje kad če otići. Kod tebe taj traktor dosta radi i normalno je da pomalo dolazi do izražaja dosadašnje neodržavanje a i kod prošlog gazde nije baš stajal. Imaš na par mjesta opisano rastavljanje te cararo prednje vuče.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
E to je to, sve potanko objašnjeno. Sad se još krpam sa točenjem ulja dok ne izbaci van, al' sad ovih dana najavljuju kišu pa ću to sklepat.

I pitanjce, jel može ići bilo kakav semering tih dimenzija ili baš mora ići Zetorov, jerbo me košta 380kn...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Pogledaj si lagercommerce po mjerama i kupiš ako imaju za vjerovatno polovinu tog iznosa.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hmm najbliži lager mi je u Đakovu pa ću danas naletiti do SKF-a(Ležaj Commerce), morti i oni imaju.
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovi manji mozda bi i mogli,al neizdrze dugo.Pokusavao sam sa obicnim i nije dugo trajalo. Nemaju filc koji neda prasini i prljavstini unutra.Ovaj veliki 130x160x17 nije u obliku isti ko obicni.U Bosni kosta oko 50eura.. Kod orginala se nemoze bas ocjeniti koja je koja strana pa pise na njemu koji dio ide prema ulju. U svakom slucaju bolje je da jednom stavis oroginal i miran si dugo vremena.
 
Posljednje uređivanje:

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Ja sam mali placao za Mf 362 70ak eura a veliki 120eura u Bosanskom samcu nisam mogao nigdje drugo naci, firma je zastupnik austrodiesel tako nesto ,,,,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mali se ne da haha Ide super, ima mana koje lagano isplivavaju, ali ništa što sam ne mogu riješiti i što je preskupo, uglavnom zbog manjka održavanja prijašnjeg valsnika. A do sada, pa sigurno je jedno 150h otuckao ako ne i više...

Nije to puno sati, moj 560 je odradio tek 100 sati uz kvar prednjeg lezaja tocka i probusene prednje gume, a prije zime stavljen antifriz u motor, ostalo nije taknuto, ako zanemarim zadnje malo staklo, koje sam razbio
 
Na vrh