• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ali njegov je napravio 6 i kusur tisuća sati na farmi,tako da,kad se sve zbroji i oduzme,ide ko nov. A IMT-a nitko ne kupuje da puno radi s njim.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Daj ne pričaj da ide ko nov..
Pa koliko pratim temu nije odradio jedan dan s njim da se nebi nešto pokvarilo..

Daleko je to od lošeg traktor,ali da ide kao nov je isto daleko..
A ima ljudi koji rade više sa IMT nego ti sa Zetorom..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Dečki sve se to da srediti na Zetoru.. Ja sam 35-taka dovukao s drugim traktorom i za mjesec dva smo ga dotjerali u tip top stanje.. Samo treba novca, volje i preko zime se dovede u željeno stanje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Daj ne pričaj da ide ko nov..
Pa koliko pratim temu nije odradio jedan dan s njim da se nebi nešto pokvarilo..

Daleko je to od lošeg traktor,ali da ide kao nov je isto daleko..
A ima ljudi koji rade više sa IMT nego ti sa Zetorom..

Rekoh,kad se sve zbroji i oduzme. Pa u knjizi mu piše da mu je "rok trajanja" 6000 sati,tako da...

Znam ja koliko se može odraditi i sa jednim i sa drugim,bez brige.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Dečki sve se to da srediti na Zetoru.. Ja sam 35-taka dovukao s drugim traktorom i za mjesec dva smo ga dotjerali u tip top stanje.. Samo treba novca, volje i preko zime se dovede u željeno stanje.

Nemoj usporedjivati njegov koji je dosta skup traktor i svoj koji si dovukao i bio spreman na ulaganje, da ga sredis za sebe i to je dobra odluka, znas sto imas, i gdje ima daleko manje djelova za pokvariti

Kroz koju godinu vjerujem da cu trebati nesto od 90-100ks, pa citam malo teme, tesko je izabrati, al vjerujem da ce to opet biti IMT

I kada citam ovu temu, vise nemogu vjerovati da se toliko kvari ili vlasnik je perfekcionist pa zeli da stari traktor bude kao nov, pa sve zeli dotjerati u red
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Čuj kvari se, ovisi to o održavanju i prijašnjem vlasniku, osim ako si ti prvi vlasnik problema nema.. Znam dosta ljudi koji puno rade sa Zetorima i nikakvih problema, samo redovna izmjena ulja..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da kolega jako želi imati ispravan traktor i svaka sitnica mora biti kako treba večina nebi mijenjala amortizer sica a dosta ljudi nema ni tapecirung več zna biti i kakva deka . Kako je traktor dosta odradil trebače vremena da se sve posloži i kaj on priča o svakom kvaru dok netko sa boljim traktorom skriva svoj problem . Jedan poznanik je potrošil 35 000 kn na getribu razvikane marke traktora ali je slagal samo ručnu bilo mu neugodno priznati .
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Kako ide izmjena tih semeringa na 7245 ali sa teškim prednjim mostom ,jel ima koja slika o rastavljanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Ima. Muha i Lisnik su predstavili taj cijeli posel negdje ranije u temu Zetor, pa malo poišči.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Vidim da se povela rasprava na temu Mene i Mog Zetonje pa da rasčistimo...

Da se razumijemo, koliko ja znam forumi služe da ljudi razmjene svoja mišljenja, daju savjete, pomažu jedni drugima, a ne da samo pokazuju svoju dobru stranu i kako je nešto njihovo super, uber, savršeno i besprijekorno. Ne kvari se, ide na zrak, radi sam dok ja ležim pod šljivom i pijem pivo...

Druga stvar, ovaj moj traktor je "izjeban" i ja to ne skrivam. Zagrizao sam mamac i u'vatio se na udicu, (ni prvi ni zadnji) al' se ne sramim toga i otvoreno pričam o svakom kvaru/problemu, najviše u svrhu toga; Razmjena iskustava i pomoć drugima koji se nađu u takvim situacijama, ako žele ići na 'Uradi sam' sistem, a ako hoće dat' pare nekom serviseru, nije moja niti ičija tuđa briga.

Isto tako ne vidim neki pretjerani problem u tome što ja svaki kvar podijelim s vama i isto tako ne vidim zašto je problem u tome što ja popravljam svoj traktor... Bolje bi valjda bilo da kažem da ide na zrak i ne kvari se, a ovako traktor malo - malo ide popola i u stanju raspada je...

Znači traktoru je sat stao na 5899 rh, koliko je odradio od tada, ne znam, kod mene je sad prešao preko 250rh jer nisam računao spremanje za sjetvu i samu sjetvu + prskanje vinograda i u ratarstvu.

Da je savršen daleko od toga, al' ne znam šta Vi svi doživljavate kao da je traktor svaki dan na kanalu i samo se nešto šarafa, nitko ne pita koliko taj traktor odradi, nego samo da je sranje...

A sad da se vratim na prednji diferencijal. Morao sam naručivati iz Zagreba semering onaj veći 'Combi 45x60x12' da bi na kraju ispalo da taj ne odgovara nego idu 2 obična 45x60x8 pa se kontriraju, to su na glavčini, a onaj na diferencijalu je Combi i pasao je sa Lisnik-ovih slika tj. ta dimenzija.
Sve skupa sa demontažom i montažom je trajalo oko 2 sata, najviše problema mi je zadao krajnik spone koji se dobrano uglavio i nije se dao izbit dok ga nisam malo "podgrijao" i dobrano zveknio, samo sam onda poderao navoj na matici dok sam izbijao, al' srećom sam imao tih M18 matica sa sitnim navojem kod kuće pa nisam morao trošiti vrijeme na kupovinu, sve u svemu posao nije zahtjevan i ne traje puno.
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Jedno pitanje (valjda neće doći i ovdje onaj Vrsani i reći da trollam jer valjda se na ovom forumu ne smije više pitati ni nečije mišljenje oko nečega), frend prodaje 6340 i zanima ga koliko bi mogao otprilike tražiti. Traktor je '97. ili '98. godište, ima 1900 rh, prvi vlasnik, tvorničke gume, stvarno je u fenomenalnom stanju, nema kabinu ni zaštitni ram (kabinu nije ni imao, ram su skinuli i prodali čim je traktor kupljen ne znam zašto), nemam trenutno slika.. Po njuškalu su ti modeli rijetki i svi imaju kabinu, neki i prednji utovarivač, al većinom imaju po minimum 5-6 tisuća sati pa onda se ne zna ni on orijentirati koliko da za njega pita u ovom stanju.. Pa eto, ako ima netko neko mišljenje koje bi moglo pomoći...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Traktori bez (tvorničke) kabine ti vrijede otprilike kao s kabinom bez prednjeg pogona.
Ako ti se sviđa, kupi ga. Kabina se dade naknadno ugraditi (bilo originalna ili aftermarket).
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Ma ne kupujem ja ovog, nego frend ga prodaje zato i pitam koliko bi otprilike za jedan takav mogao staviti cijenu na oglasniku, pošto čovjek nije preprodavač pa ne znam kako se cijene kreću... Ja sam malo gledao ima ih od 10 000 eura naviše, ali svi imaju dosta sati, pa ono on gleda da stavi možda malo veću cijenu s obzirom da njegov ima mizerne radne sate.. On recimo ne vidi problem u tome što nema kabine, a ja sam mu rekao da mu to ruši cijenu minimalno za 2000 eura...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Naravno da če manje tražiti za traktor bez kabine nego sa njom,ali tu je druga caka,taj njegov sa manje sati i 98' je velika prednost jer zetor do 99' su stvarno kvalitetni i radnici,dok ovi noviji nekak stalno zezaju,ne svi ali večina modela je pala u kvaliteti.
Može on tražit kolko hoče,al realnost je drugačija i neka bude spreman spustit cijenu,ako ga stvarno želi prodati.
Nemoj me krivo shvatiti ali kabina je zakon,pogotovo orginalna češka.
Jedino da netko stvarno želi takav traktor bez kabine onda če biti spreman dat kolko se traži za njega.
Realna cijena za takav bez kabine po meni je od 9000-11000€.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Pa sve ovdje gore napisano stoji, i slažem se sa svime. Ne treba nabijati cijenu pa ga prodavati 2 godine. Ako nema kabinu, cijena ima da bude niža i to jevto_On želi oko 90 000, tako je meni rekao otprilike, ja mu govorim da više od 75 ne dobije, nema šanse, jer se za pare koje on želi nađe takav model s kabinom. Al eto..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Moj 6340 je bio 2004. godina,kabina,2000 sati je imao... Nikad nije bio na asfaltu,ni radio poljoprivredu,plaćen 115 000kn prije 3 godine,malo sam ga povoljnije dobio,ali to može biti neka orijentacija.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Malčirao i prskao u vočnjaku... Ono,nije orao i to...
 
Na vrh