• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Eh, da si lani to ponudil išla bi dostava bez problema. Sad nemam nikog da ide na tu stranu. Budem se još probal raspitati pa ako ne nađem ništa povoljnije budemo se čuli. Svejedno hvala. :icon_thumright:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ima jedan forumaš koji bi možda mogel obaviti transfer ak pročita:(hi):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Neka komentira,to je njegovo pravo i nitko mu ga nemože oduzet...

Da mali hoće i na zetoru blokirat i hoće da ne koći jedna strana i hoće da ručna zeza,da je tvrda ili ne drži.
Ako te još kaj zanima samo pitaj,bez srama!

Ako imaš isto takav problem na svom traktoru slobodno pitaj ili komentiraj.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Nemam fala bogu.:icon_e_biggrin:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako je mene islo da bi mogo obavit transfer mogo bi obavit vi samo dogovorite izmedu sebe kad rijesite ja razliku izmedu vas dvojice rijesavam nema nikakvih problema!!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Drugovi i drugarice javlja se drug sa slomljenom kicmom haha. Danas sam se uhvatio rastavljanja reduktora i uspio sam skiniti jedan i pregledati jer sam poceo tek oko 13h. Sutra idem po dijelove ubiti samo pakne, semering do difa i one oprugice posto mi je jedna pukla. Na diskovima fali cca. Pola milimetra mesa, al' pakne su na jednon strani dosle do nitna, a na drugoj samo sto nisu.

i sad me zanima ako uzimam bakrenu mast o kojoj je bilo govora, sta sve s njom treba mazati?

P.S. bapisao bi ja vama roman poat kako ja to uvijek napisem, al' sam televunu pa bas nisam ufuran u tipkanje na televun :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Namaži pakne. Ne budu se toliko trošile:)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo ga sad na... Pitam ozbiljno jer je dado nesto pricao za mazanne kuglica onih... ili sam ja to krivo pohvatao da je on mislio na nesto drugo?!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Jesi se bar nasmijal?

Dobro ti reče: jamice za kuglice. Također i bolcne i polužje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hahaha jesam, al' opet gledam da nemam kakvu bolest kad ne mogu pohvatati sta se pise na forumu xD a opet onda pa reko moze bit da je i do mene jer nisam neki strucnjak pa da sam krivo skontao.

a vjerujem da bi bilo tukaca koji bi namazali pakbe da se manje trose xD Kao jedan lik kojem se zastopala wc skoljka i nije mogao otstopati pa mu ovi iz zahebancije rekli da nabije pritisak s kontra strane tj. Od septicke do wc-a i pogodite kakav si je kirbaj napravio hahahah
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hahahaha Holland i ZJ :icon_fU:

Evo kako izgleda disk, tu fali jedan feder na tim diskovima i tako je ostajalo zakočeno, a i onaj feder na vanjskom cilindru je malo zešći, tako da je disk malo "obgorio".

Na prvoj slici se vidi jedna strana pakni gdje je malo bolje,a na drugoj je ova strana gdje je došlo do nitni.
 

Prilozi

  • 20160315_174728.jpg
    20160315_174728.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 95
  • 20160315_174747.jpg
    20160315_174747.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 88

jacko

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
102
Molim znalce za pomoć. Nisam našao na ovoj temi (možda ima, a nisam dobro gledao)... Otkazalo poslušnost ručno kvačilo ili kak se već zove... Molim vas par savjeta što bi moglo biti. Prije neg je izdahnulo hvatalo je samo na vrhu - kad se divljački potegne....
Hvala unaprijed :(y):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Za početak probaj poštelati na sajli, dotegnuti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tako je,probaj dotegnuti sajlu. A kako je prije išlo,dal se teško povlačila ručka?
 

jacko

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
102
Tako je,probaj dotegnuti sajlu. A kako je prije išlo,dal se teško povlačila ručka?

Nije samo je hvatalo skroz pri vrhu. A sajla se neda vise dotegnuti...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Onda je prvo kaj bih ja napravio zamjena sajle,možda se ova stara toliko rastegnula?
Dal si ju dotezao samo na ručici,ili i dolje ispod kabine?
Koja godina je 6340? Radi li ti zračno kvačilo kardana?
 

jacko

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
102
Onda je prvo kaj bih ja napravio zamjena sajle,možda se ova stara toliko rastegnula?
Dal si ju dotezao samo na ručici,ili i dolje ispod kabine?
Koja godina je 6340? Radi li ti zračno kvačilo kardana?

Probali smo i podloziti da skratimo ali jok. Ventil zracnog odradi al ne odvoji kardan. 2002 godina je. Uzeli ga od strica koji je poradi godina prestao raditi, al nemam nikakvih knjiga s njim, nit servisnog nit radionickog..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Opet ja... Jel mi moze netko reci ili me uputiti kako najlakse centrirat one zupce od reduktor i one u diferencijalu, danas smo se hebali 2 - 3 sata sa tim uzubljivanjem i nikako ga pogodit. Jel postoji neka fora da se to poklopi ili je ono standardno klimaj pa kad uskoci?

Jel lakse mozda skinit reduktor od tog kocionog sistema pa jedno po jedno vracati nazad tj. Jel tako lakse uzubiti to?
 

Najnoviji postovi

Na vrh