• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mislim da dado nije ništa kupovao,a ni ti ne bi trebao,bar dok se sve ne rastavi. Tko garantira da serviseri znaju uopće naštelati kočnice?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

U agroprodaji imaš lamela po 120kn kom,a treba ti 4 komada.
A one metalne ploče su po 400i nešto kn dvije.
Šalju pouzećem,pa ako ne nađeš nigdje bliže zovi i dogovori.
Ploča trenutno nema,al se mogu naručit,nije problem.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gogo mislim da si u pravu kočnice nisu poštelane kak treba jer ručna i nožna vuku istu polugu pa ako nožne rade mora i ručna .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Znači već na tim serijama iste kočnice su i za ručnu i nožnu, kao na proximi?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sumnjam da smo nešto krivo štelali jer na onom šarafu gdje je matica za ručnu stavljena je dupla matica znači do kraja je našarafljeno, a i ove od nožne su do kraja skoro našarafljene, a uz to kočnice rade dobro(blokiraju oba točka istovremeno) samo dok je hladan odnosno traktor ne radi dulje od 5 - 10min čim se malo voziš i kočiš samo desna hvata, a lijeva neće.

Budemo ga rascopali pa ćemo vidjeti iz prve ruke jesmol' samo glupi ili je stvarno poderano sve.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I ulje bi tu moglo biti problem,ako lošije koči kad se zagrije.
Ali svejedno,čim on može u nekoj situaciji prikočit ko lud,znači da je negdje neka sitnica u pitanju...
Bilo bi šteta da unaprijed pokupuješ dijelove koji ti možda neće uopće trebati...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa zato ga i mislim raskupusat' sad za vikend najvjerojatnije pa viditi kakva je situacija unutra. Trebali bi ga registrirati, a nemaš prvo i osnoovno kako treba :/
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,332
Ako oni (ti ljudi koji bi to trebali odraditi) hoču za jedno vrijeme riješiti taj problem (a oni ne kupuju dijelove) onda budu htjeli da kupiš sve i oni su bez brige.
Ako si hočeš smanjiti troškove onda moraš sam zapeti i mjenjati samo ono kaj treba, a to je najvjerojatnije samo par O-ringa, koji semering, po potrebi kočione doskove, kuglice, opruge .... Teško je to na pamet. To treba rastaviti i onda u nabavu kak Gogo veli.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A prvo sam razmišljao da kupim sve pa da se sve mjenja, al' đaba bacati pare.

Ma mogu se ja s njima dogovoriti da oni dođu, skinu sve, vide šta je shebano i da se samo to mijenja, al' sad polako trebs premati za soju i repu, stiže nam i sijačica, a ako oni dođu, rsaatave, ja nabavim dijelove i onda oni ne mogu doći cca. 4 - 5 dana mogu se hebat, mislim ide mi cajt za đabe.

Budem još vidio sa starim, možda nas dvojica to sami rastepemo i probamo srediti, imam još i ovog kolegu mehaničara pa ga zahebem da dođe i to probamo srediti bez servisera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,332
To je za vas posla dva dana, svaki dan po jedna strana i još po dan gubite za nabavu dijelova.
A treba i nekakvu spremu imati da vam to na nogu ne opadne ili kičma ne otpadne ...

Bolje ti njih pozovi pa kak bog da.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A šta vi predlažete jel to nešto vau teško da ne moš' kući napraviti ili?

Mislim, ja uvijek tako se*em i preuveličavam stvari, a na kraju sve sam odradim... Samo kad se sjetim mijenjanja kliješta, diskova i pločica na autu, kakao sam, a kad sam uzeo raditi napravio bez problema. Ovo je sigurno malo kompleksnije što se i da zaključiti, a opet ne znam, nebi htio brljati u nešto s čim se nisam prije susretao.

Možda se nabolje s njima dogovoriti da dođu i odradim to skupa s njima i amen diko.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,332
Ma ništ nije problem napraviti doma, samo treba zapeti.

Sve je to čista klasika i samo treba pripaziti da se kome kaj ne dogodi ili da se kaj ošteti jer su reduktori poprilično teški ako se na ruke radi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A imam doma neku krokodilku od 2,5t, par ovih običnih dizalica od 2t do 10t. Onu žirafu mogu posuditi kao i viličar tako da to nebi trebao biti problem... Znanja koliko toliko imam, a imam i par mehaničara koje mogu uhvatit za savjet, a hvala Oogu tu ste i vi. Javim ako se upustim u posao :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,332
Žirafa ti bude najkorisnije pomagalo i stupna dizalica da bi malo kabinu podigel.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nisam ništa kupoval a trebao sam lamele jer mi i dalje blokira uvijek jedan kotač. Ako ih malo poštelam malo rade dobro a poslje opet blokira. Sad sam se uhvatio drugog posla pa nemrem stići ali do sjetve idu nove lamele gore. Kod mene su najjeftinije 540 kn/4 kom u Autopoljostroju, a ima i duplo skupljih ali neznam da su šta bolje.
Najbolje rastaviti i sa dijelovima u trgovinu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene je bilo kad sam orao da mi se "zapale" kočnice, traktor samo odjednom krene stenjat i osjeti se miris zapaljenog ulja, izađem van i vidim da mi se dimi tamo gdje su cilindri, onda raspuštam kočnice na 19mm matici dok uopće nemam kočnica i onda tako orem, kad idem kući malo stegnem da mogu stat pred kapijom.

Kasnije sam išao u šumu i ujutro mi samo odjednom blokira desni točak odonda sam raspustio desni i naštimao lijevi malo da hvata i vozio sam dosada tako.

A sad kad je bio serviser, namjestili mi da nožna hvata isto i da blokiraju oba kotača, sinoć idem sa njive i probam kočiti sad blokira samo desni, lijevi ni da bi.

Ne znam jel ima veze sa cilindrom, desni je odavno propišao pa sam ga zamjenio, sad sam vidio da je i lijevi propišao, jel moguće da zato neće baš najbolje kočiti?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ja sam promjenio sve kočione cilindre pa čak i onaj izjednačivač tlaka kočnica i opet isto. Sve rastavio, podmazao šta je trebalo podmazati, dva dana dobro i onda opet ispočetka. Sad su mi ostale još te lamele zamjeniti.
Tak je bilo i kad ti je Lisnik objasnil kako poštelati kočnice. Ja sav sretan uhvatio se ključeva, poštelam, niko sretniji od mene. Zeko koči kao lud ali opet samo par dana. :mad::
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

E to je posao oba odjednom :). Mi napravimo jedan, a drugi tek kad stignemo kroz par mjeseci pa dok to sve sjedne hehh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh