• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@Zetorboy

53ha po najnovijem izračunu :D

Tako se i računa nešto. Ovo je bilo već kraj 10. mjeseca, ništa se nije počelo orati, a zemlje hvala bogu ima pa smo dobili ponudu da uzmemo Zetora i tako da smo došli, upalili, malo pogledali i vozi kući. Tako reć' gorilo nam je pod nogama.

A sad šta će nam uletiti to budemo vidjeli. Gledali smo ja i stari nešto na onom Mascus-u pa smo gledali nekog Fendta 2003 godište, nekih 100ks, mada ne znam dali nešto jače ili što...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ovak iz viđenog, glede kupnje, mislim da je tu samo hauba presudila, ništa drugo :D:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Haha kad ti gori i g*vno je lijepo. Jbg stojao je 2 godine pa se i ne čudim što je pola pohrđalo, a bio je lijepo opran i sve, od kako je uparkiran kod njih nije prešao više od dvorišta do garaže gdje je bio samo zimi. Tako da, al' ako uzmem u obzir da je dosada napravio dobar posao, ovo malo ulaganja u njega mi se isplatilo jer sam uštedio preko 10.000kn jer nisam plaćao 600kn za hektar oranja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ušparal si ako ne računaš svoja leđa. Ali opet ako čemo i to računati nemam računice ni ležati.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma meni uopće nije problem s njim orati, dosta je udoban. Više ne buči kao kad smo ga uzeli. Upalim si radio, ponesem novine i ponesem punjac za mob. Uštekam u usb port na radiu i mogu cijeli dan surfat jer i na njivi imam 3G mrežu hahaha
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

To je zakon tako i ja gdje imam dobar signal.. Mob lagano, CD radio s usb-om i fino je raditi :).
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I još onaj osjećaj kad je vani minus,uz ledeni sjeverac,a ja sam unutra u kratkim rukavima... :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hahaha sad vadimo mast ovima što kenjaju po Zetoru xD
Dok oni cvokoću, Mi surfamo i grijemo se, a usput odrađujemo i posao :D

Završeno jučer sa oranjem, tako da ću se idućih dana posevtiti malo poslovima koje sam zamislio, al' tek poslje Sv.Vinkeca xD
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Slažem se s vama,skroz.
Opet velim ko ne proba nezna.
Tino recimo bu promjenil mišljenje kad u njegovom kraju netko kupi Zetora pa kad se pokaže kaj može.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Neka njega... Uvijek treba oporba koja te tjera da bude/š još bolje/i :D

Kakav god da je ovaj moj Zetor, moj je i ja ga nebi mijenjao za nikakav drugi traktor...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Promijenit češ ga kad da svoje,pa na nešto mlađe,možda veće.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Smiješni ste ozbiljni poljoprivrednici kupe pravi stroj a ne taj poluproizvod jedino ko nema novaca.
Gdje su oni od njemaca
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Da možda imaš prav.
Ali znam da je teško samo gledat zetora,a ne ga vozit ili raditi s njim.
Kakav god bil poluproizvod al je kvalitetni poluproizvod.[emoji4] [emoji1]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja bih ipak john deere ili tako nešto zetor nije niš tako da.
To kupi svako a poluproizvod je kad ga uspordiš s ostalim ni upola ne može izduurat al su bar dijelovi jeftini.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pojedinci nemaju ni za tačke,a kakaju po tuđoj muci,ali neka,daj Bog jaku zimu da se dobro premrznu... :D
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Jd je stroj,al kaj če meni za to malo poljoprivrede jd di mi je računica???
I imt mi je dosta.
A zetor je za šminku i do dučana.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hahaha a jes' ovaj mali zaheban, stalno gura, a nema se tko upaliti na njegovo guranje xD Doduše, rijetki. Tino tu i tamo pogura, al' opet, nemaju šta gurati da upali.

A zeku ću mijenjati (Zamjena za oranje. On ostaje kao mali od prskalice, sijačice i tako toga) kad vidim kako prođem sada ovu sezonu. Para ima nešto sa strane, al' ne treba se sad istrošiti pa kasnije propasti. Je*eš propadanje sa stilom, kad se od tog stila ne da živjeti.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo danas se uhvatio malo oko curenja vode. Jedinom prilikom kod oranja sam izašao van i stegnuo šarafe od račve vode jer mi se učinilo da pušta na njoj, a ne na čepovima i na kraju sam vidio da se curenje na jednoj glavi izgubilo a na ostalima smanjilo pa sam danas krenio u akciju prepakiravanja, ali sam našao i nešto drugo...

Ovako su manje više sve brtve izgledale (samo jedna slikana jer sam prije slikanja zgulio ostale 3)

A novog sam otkrio da su mi začađeni usisni kanali u glavama i to onako dobrano. Usisna grana smrdi na ispušne plinove, a za sve krivim raštelane ventile. Nisam mehanički obrazovan ali onako seljačkim razmišljanjem nema šta drugo biti nego da mi usisni ostane otvoren pa nabija ispušne plinove u kanal. Ovo je samo u 2. glavi ovako, ostale su malo bolje. Sutra ide full čišćenje kanala i štelanje ventila, jer na ovoj drugoj glavi ima lufta preko pola cm na usisnom da ga boguješ.

Otkako sam promijenio nepovratni ventil na bosch pumpi puno brže i lakše pali, ali još uvijek zavrti par puta dok ne kresne, a to je vjerojatno do ventila.
 

Prilozi

  • 20160201_154417.jpg
    20160201_154417.jpg
    54 KB · Pregleda: 97
  • 20160201_190239.jpg
    20160201_190239.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 103

Najnoviji postovi

Na vrh