• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Utege je najlakše dodati i maknuti, prema potrebi. No, nije i najjeftinije.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jesi kad probal traktor s mehaničkim prednjom šperom? Možeš motati i s pravom šperom, jer ionak traktor stoji dok se kotači vrte.
Klizna špera je jeftinija od mehaničke. I uvijek se jedan kotač skliže (bolje reći vrti) više od drugoga.
I ona je bila jedan od razloga zakaj smo kupili Same, a ne Carraro traktor.

Glede CaCl, koliko traktora ima gume bez šlauha?
Uostalom, pol Amerike ima CaCl u gumama bez šlauha, pa ne mijenjaju želje svake godine.

Probal sam kojekakve traktore,raznih godišta,e sad,kakvu koji šperu ima,ne znam,nisam videl neke razlike kod nijednog.
Pa,moj ima gume bez zračnice. Znam da nebudu sprhle odmah,možda se bude prije i traktor raspal... :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Ooo, vidi se razlika itekak.
Na mehaničkoj šperi se svi kotači vrte jednako, dok na LSD-u se uvijek prednji lijevi (u desnoj brazdi) vrti više od desnoga.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
klizna špera nije izmišljena iz gluposti , klizna špera je dorađena mehanička ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Klizna špera je za one koji ionak neznaju čemu špera služi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Utege je najlakše dodati i maknuti, prema potrebi. No, nije i najjeftinije.

'Ko ne riskira (u ovom slučaju ulaže), ne profitira.

Tako i ja ako budem puno izmišljao i kemijao mogo bi ostati bez ikakvih utega pa ću blejat u prazno...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Klizna špera je za one koji ionak neznaju čemu špera služi.

Teorija ti je tak-tak...
Možda ja ne znam čemu špera služi,al opet sam s njom napravil više sati u tri godine nego ti u deset.
Nit tvom traktoru ta tvoja špera ne pomogne da ide ko moj,nit bi mom "prava" špera pomogla da ide ko sto konjaš.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja blokadu nisam stisnuo par puta pa nezz čemu to tako punokoristite
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mi raspravljamo o blokadi u prednjem mostu kod traktora duplaka...
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Kako odzraciti, tj kojim redoslijedom kočione cilindre na zetoru 7340 i kako utvrditi koji je loš..jer lijeva strana koči lagano dok stisneš, a dok nagaziš do kraja, onako propadne.. a desna ni mrvu ne koči..pomoč..jer imam feeling da budem ostal bez ikakvih kočnica

f811e367b1115c32df34593aabe1d44b.jpg

b4fa6e55fe98628404f234d649857dc5.jpg


Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nije pital koliko smije vuči !
Nema redosljeda, barem tak mislim. Jeli gubi gdje ulje ?
Neznam puno ali koliko znam budem ti rekel iz dosadašnjeg iskustva i pročitanog ovdje.
Ako ti kočnica propada možda ti je otišao cilindar ispod papuče, nemora biti da curi. Imaš ovdje kako se štelaju kočnice, Lisnik je to objasnio nedavno. Možda ih treba samo poštelati. Nebih te htio nagovarati na nepotreban trošak ako netreba.
Ja bih na tvojem mjestu ovako. Provjerio jeli gubi ulje, ozračio ih pa poštelao a tek zatim u kupovinu ako nebu poboljšanja..
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ma nigdje ne gubi ulje..vec sam ih probao odzraciti..ali nema pomoći..mislim da je cilindar ispod papuče a drugi cilindar a druga papuca je tvrda odmah dok se malo pritisne, al opet malo jaci pritisak ona još propadne..imam osječaj kao da na toj papuči cilindar šteka..dok ulovim vremena pozabavit cu se time..ako ko ima još šta pametnoga za nadodat što mi može pomoć slobodno nek se javi :)

Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Kreni od cilindara papuče.. Ja sam ih neki dan mijenjao na 6245 da bi na kraju skužio da mi je pukla kociona cijev.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Pogledaj ti radije onaj regulator koji izjednačava silu kočenja na oba kotaća, meni nekak miriši na njega radi one pedale koja je tvrda pa produžili padne a nigdje ne curi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slično bilo na 7341 blindirali smo prednje kočnice i koče samo zadnji .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
41 je oznaka za eurokabinu 40 za ovu kakva je slika isto je 21 i 20 kod solca . Prednje kočnice ima ako ima prednju vuču i šperu na struju i stalni rad kompresora (radi ventila koji isključuje šperu i korigia kočnice ) .
 

Najnoviji postovi

Na vrh