• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene kad raskacim papuce isto lijeva ide do poda, a desna ide do cca. pola. Kad ih spojim izjednace se i koce oba tocka isto. I kad je raskaceno koce i jedan i drugi kako treba samo lijeva vise propada. Morti negdje slabe gumice na cilindru pa piski. Novo ulje je i nove pakne kao sto nrki znaju.

Kako god ako ti ne trebaju zasebno lijeva - desna spoji ih i peglaj jer bo trebals skupa sljakati kako treba.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Da ali dok je spojeno zajedno onda zanosia traktor u jednu stranu i jedan kotač blokira, a drugi ne..tak da mi to nije opcija da spojim i tako tjeram

Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Tu stranu koja ne koči treba slagati, a najbolje odmah složiti obje.
Izvana si možeš pomoći samo ozračivanjem ako uspije kaj popraviti. Treba probati pa vidjeti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
xx-41 imaju 40km/h getribu i prednje kočnice (koliko znam).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ išel sem sa kumom kupovati 7341 u Kirš i tam su nam objasnili da br 4 znači prednja vuča broj 2 solo . broj 1 euro kabina broj 0 tkz obična kabina . A 40/41 može imati prednje kočnice i ima ih ako ima uključivanje pr vuče i špere na struju . Prednju vuču uključuješ i isključuješ na prekidač a šperu uključuješ na prekidač a isključuješ sa kočnicama . Uključuje zračni celinder sa el-ventilima (kompresor mora raditi ima i zujalica dok ne postigne 5 bara)Mjenjač je sa desne strane i kod paljenja mora biti u određenom položaju. Kad je pukla vilica prve brzine skidali smo poklopac zupčanici sliče 77xx ali vilice nisu iste(greda) radi drugačije ručice mjenjača . Brzina deklarirana je 40 ali nejde više od 35 i to sa visokim gumama no i vmax je 2200 o/min (radi turba).
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Da ali dok je spojeno zajedno onda zanosia traktor u jednu stranu i jedan kotač blokira, a drugi ne..tak da mi to nije opcija da spojim i tako tjeram

Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk

Onda probaj štelati vanjske cilindre (ako su isti kao na 6340) tako da oba točka koče isto kad je spojeno, ja sam si tako pomogao za vrijeme dok mi je traktor treba za radove prije nego sam slagao kočnice nanovo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Taj rasporednik sile sam i ja mjenjao pa ništa. Bačenih 350 kuna.
Neču tvrditi da nebu bolje ako ga zamjeni jer neznam. Osim ako sam baš ja kupio novi - defektni.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja sam sad za Božić uzeo 8 komada s nosačima i šerafima za 200 eura, od 7340 su, sam ih treba pofarbat malo, ubiti, dal sam sic zetorov i 100 eura pride.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da, za kotače one.. Ma jok, stavio u oglas za sjedalo da može zamjena za tegove, javio se čovijek, pitao jel mi tak paše,, našli se i riješili. drugi mi je nudio isto 100 eura nadoplate za sjedalo, ali 4 komada s nosačem i šerafima. A tak ti ide, računaj od hiljadu do hiljadu i pol kn, ako hočeš orginalne, te zadnje
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ej ma nisam nista rijesavao, evo trenutno sam na moru od jucer, poceo mi godisnji..a imam kod majstora vec rastepenog imt-a 549 mjesec dana.vec sam lud..nikako da ga sastavi...najradije bih otisao tamo i u djelovima ga otpeljal doma..[emoji35] [emoji35]

Poslano sa mog PE-TL10 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Kaj nitko od vas nema vagu?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@Zetorboy

Kupio danas 3 komada za 600kn. Ne da ispod da ga hebeš, a meni mal' hitno pa se nisam htio samo okrenuti i otići, al' tako i ide cijena cca 1€ po kili.

Bilo ih je 5, ali su 2 sa odvaljenim "nosom" za kačenje na nosač, prvo sam dogovorio 900 za svih pet, tj. 3 ispravna i 2 oštečena, al' kad sam vidio da je to malo jače, nisam se upuštao u avanturu, zasada 112kg utega pa polako dalje u nabavku :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh