• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,713
Jučer sam bio kod Hubzina i čovjek ispred mene je kupovo kočione cilindre gdje mu je prodavač savjetovao da ih rastavi doma, ispuše i pomaže prije montaže, jer kako je rekao dugo stoje pa ih treba očistiti i podmazati.
Ja prakticiram kad odu odnest hidraulicaru da ih prepakira, eno od kvacila mi vec 5godina negdje radi, inace 3g ak je znao izdrzati, plafon.
Taj puta je uzeo mislim da 100kn za prepakiranje, dok je novi bio 120, taj bi vec i otisao dosad.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
407
Gumice koštaju par eura, postoji baš mast za te stvari gdje ide dot ulje i ako se sve dobro očisti podmaže radi duže nego novi. Ja se ne sjećam da sam ikad kupio novi cilindar uvijek presložim i radi.
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
36
Upravo tako, mada možeš napraviti da bosch pumpa ima svoje ulje, a motor svoje.
Pozdrav svima, čitajući sve napisano u vezi bošpumpe i tvojih (a i mojih) problema s njom naišao sam na ovaj detalj pa me zanima kako to izvesti? S tom preinakom bi sigurno riješio problem slijepljenih elemenata koji se događa već treći puta u relativno kratkom vremenu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,386
Elementi se ne podmazuju uljem i mislim da nebuš ništ s tim dobil vezano za svoj problem.
Probaj dodavati dvotaktol u gorivo da na taj način podmazuješ elemente.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
641
Ja koristim ovo u 7340
 

Prilozi

  • IMG_20240804_113221.jpg
    IMG_20240804_113221.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20240804_113231.jpg
    IMG_20240804_113231.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 14

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,386
Tuga i jad je da uz sva visoko kvalitetna goriva moramo kupovati i dodavati aditive i pročiščivaće u njih.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,713
Ovaj problem sto imas ti na pumpi, kolko se sjecam da je kolega Airbox imao problema s elementima i da je nakraju bilo nesta da je otisao neki semering koji je propustao ulje volana u bos pumpu ili nesta tako.
Mozda grijesim al sjecam se da je bilo nesta oko toga
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
36
Na ovom forumu sam pročitao da je " propali poljoprivrednik" imao problema sa bošpumpom i da je nakon par odlazaka kod bošiste kupio novu i da mu je i ta "zalijepila", a problem je bio u semeringu pumpe volana. Ali kod njega je prema napisanom nedostajalo ulja u posudi,a i bilo tragova motornog ulja. Prije toga je nekoliko puta ispirao rezervoar od nafte i mijenjao filter goriva . Kod mene je to ulje čisto i ne troši se tj ne nedostaje na mjeraču.
Sipao sam ja ulja u gorivo ali to nije pomoglo a elemenat (klipić) na elementu ( sva 4 kom) su na donjem dijelu koji ima vezu s uljem " presvučen" nekim ultra tankim slojem ljepljive mase i klipić ide gore- dolje,
ali jako otežano ili nikako lijevo - desno i zupčasta letva preko poluge gasa i regulatora gasa ne može dodati ili smanjiti gorivo pa se traktor ili ne može upaliti ili ode u iberturažu zbog previše goriva.
I zato sam mišljenja da ulje iz motora koje podmazuje pumpu uzrokuje taj kvar.
E sad , zašto većina vlasnika Zetora nemaju taj problem , najvjerojatnije da redovito mijenjaju ulje i filter ulja pa u ulju nema taloga i nekih nusproizvoda motora koji se " lijepe" na elemente bošpumpe ili je podmazivanje pumpe kao na IMT traktorima, s uljem koje sipaš u pumpu.
 

Prilozi

  • IMG_20240804_165251392~2.jpg
    IMG_20240804_165251392~2.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 5

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
36
Super 5 , ali prošli vlasnik je izgleda samo nadosipavao pa se nataložio talog u karteru i općenito u motoru o čemu sam već pisao i slikao nađeno prilikom skidanja karteru.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,631
Tuga i jad je da uz sva visoko kvalitetna goriva moramo kupovati i dodavati aditive i pročiščivaće u njih.
Upravo to i je problem što je nafta prećista i nema u sebi sumpora i slićnih bedastoća za podmazivanje elemenata u bošpumpi
 

Najnoviji postovi

Na vrh