• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Neznam tačno, ali mislim da bi od Škode možda odgovarao.
Ovo da idu u paru nisam znao, pogledaj dali ti možda odgovara od neke starije serije npr. 69XX ja imam i 69-ku i 77-cu al nisam baš puno zagledao kakvi su ventilatori.:scratch Znam samo da 69-ka ima jedan motor a 77-ca dva.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
na 77-ci idu dva neovisna, vidjet ću koji će da odgovara imam i prijatelja električara, pa čujemo se
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Znam da su na 77-ci dva motora, samo kod mene nisu nezavisni. Mislim dva su odvojena motora ali im je napajanje zajedničko, tj. nemogu se uključiti tako da jedan radi a drugi ne.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Dugo već gledam ovu najlepnicu u traktoru:
NB!
Laveste tomgangshastighet 750 o/min

Al sam uvijek mislio da to ima neke veze sa kardanom, iako znam da ima samo dvije brzine 540 i 1000 obrtaja.
A juče sam eto došao na ideju da to pokušam prevesti. I tako zahvaljujući svemoćnom Guglu evo rezultata:
"POZOR!
Najniža brzina vrtnje 750 r/min
" :supris:
Ovo bi valjda trebalo značiti da je najniži ler gas 750 obrtaja?:scratch
Jednom sam u nekom rashodovanom Ruskom transporteru, vidio upozorenje kako motor ne smije raditi na manje od 600 o/min. jer može doći do kontra paljenja! Nije valjda isti slučaj i sa traktorom? Ovo upozorenje je vjerovatno zbog podmazivanja motora, ...neznam?:scratch

Kad se sjetim malog ferge 533, on "kljuca" na leru sporije nego pulsator na muzilici.:p kako li se on podmazuje? :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A to mu je vjerojatno preporučeni ler gas, neznam što bi drugo moglo značiti.
Pa nama je serviser štelo ler gas na sameu i reko je da je najbolje ga držat na 700-800 okr, što bi u tvom slučaju bila sredina, ovih 750 rpm.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma sad znam i ja da je to preporučeni ler gas. Nego, nekako mi se čini visok. :scratch Vjerovatno je to zbog pritiska ulja tj. podmazivanja motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Ma sad znam i ja da je to preporučeni ler gas. Nego, nekako mi se čini visok. :scratch Vjerovatno je to zbog pritiska ulja tj. podmazivanja motora.
Muči ih centrifugalni filter
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
:idea: A to je znači zbog filtera :!: Hvala muhanicar :prayer: :drinkers:
Misterija riješena :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Centrifugalni je inače na njima sranje i trebalo bi ga pri prvom remontu motora zamjeniti običnim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Mislim da kupiš samo kučište...jel tako muhaničar?
Tako je, Komplet kučište sa običnim filterom. Naravno ako je centrifugalni neispravan.
 
B

brki

Guest
105ks 6cil je MF 3080...

massey ferguson 3080 ima motor 6 cilindara,100 ks a 3085 isto 6 cilindara i 105 ks.inače traktori poznati po velikim problemima s elektronikom.puno ljudi se žali na njih a danas se mogu naći već od 65000 kn.upitno u kakvom stanju.ali sve koje sam ja pogledao su ravni groblju
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
daj mi neke informacije za tog 65000kn. treba mi još jedan takav. ili nešto slabiji.....
ma ljudi se žale jer ga neznaju toćno pravo probat dok ga kupuju. a i puno ljudi se uopće nije suserlo s tim traktorima pa dok ne krenu s njim ozbiljno u poso tek onda se on pokaže. tko zna nešto o niima nema brige.
ja s elektronikom ozbiljnih problema nisma imao. po istini imao sam živih mehaničkih problema. koje sam uspješno riješio, ali je to sve bilo našom greškom, jer još nismo znali skoro ništa o tim traktorima i tako jedno s drugim samo ga uspjeli sjeb...
evo pitaj kolegu tibora jer je znao na kaj obratiti pažnju i kako ga najbolje isprobat da pokaže mane.
 
B

brki

Guest
imaš na njuškalu nekoliko komada.3090 ima za 75000 s pdv-om i još jedan za 65000+ pdv.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz,, imam problem sa kipanjem prikolice, kad pod teretom hoću kipati moram stisnut gas do daske kako bi počela da diže i to jako sporo. dok praznu prikolicu kipa bez problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh